Skocz do zawartości
franki_000

LCD 32" HD-tylko jaki???

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chyba kazdy na tym forum chce kupic tv:) mysle o 32" tylko nie mam konkretnego modelu na mysli. Pojezdzilem troche po sklepach i sprzedawcy polecili mi:

- w Media markt: SHARP LC32 AD5E lub SHARP LC 32WD1
- w Mix AGD (czy jakos tak): LG 32 LC52 (kontrast 5000:1, czas reakcji 5ms)
- w innym sklepie znowu: LG 32 LC2RR (z dyskiem 80GB - fajny bajer tylko kontrast ma 1600:1)
- PHILIPS LCD 32 PFL5322
- SAMSUNG LE32 S62B

Slyszy sie opinie ze zaleta Sharpa jest to zer w calosci jest skladany w Japonii i ma bardzo trwale matryce. LG LC52 znowu "jest najlepszy na rynku w cenie do 3000zł. Bardzo zależy mi na szybkiej propozycji i opinii o w/w telewizorach-lub innej propozycji. Moj budżet sięga 3500 zł. Dzieki za kazda opinie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='franki_000' post='59410' date='09.09.2007, 17:01 ']Jak chyba kazdy na tym forum chce kupic tv:) mysle o 32" tylko nie mam konkretnego modelu na mysli. Pojezdzilem troche po sklepach i sprzedawcy polecili mi:

- w Media markt: SHARP LC32 AD5E lub SHARP LC 32WD1
- w Mix AGD (czy jakos tak): LG 32 LC52 (kontrast 5000:1, czas reakcji 5ms)
- w innym sklepie znowu: LG 32 LC2RR (z dyskiem 80GB - fajny bajer tylko kontrast ma 1600:1)
- PHILIPS LCD 32 PFL5322
- SAMSUNG LE32 S62B

Slyszy sie opinie ze zaleta Sharpa jest to zer w calosci jest skladany w Japonii i ma bardzo trwale matryce. LG LC52 znowu "jest najlepszy na rynku w cenie do 3000zł. Bardzo zależy mi na szybkiej propozycji i opinii o w/w telewizorach-lub innej propozycji. Moj budżet sięga 3500 zł. Dzieki za kazda opinie!!![/quote]


Po pierwsze nie zakładaj kolejnego wątku w stylu co kupić, masz od tego wątek przyklejony.

Po drugie warto skorzystać z opcji szukaj zanim się zada pytania, bo na większość pytań odpowiedzi już tutaj padły.

Po trzecie to nieźle Cię nakarmili marketingiem:


"Slyszy sie opinie ze zaleta Sharpa jest to zer w calosci jest skladany w Japonii" no to życiowo istotna cecha w kwestii jakości obrazu. Jakbym żywcem słyszał sprzedawcę w sklepie, któremu brakuje merytorycznych argumentów, to takie cuda wyszukuje :P.

"ma bardzo trwale matryce" dobre, polityczne wręcz ;) .

"LG LC52 znowu jest najlepszy na rynku w cenie do 3000zł" Te slogany to ze stron producentów chyba?

Po czwarte, nie napisałeś do jakich źródeł TV ma służyć, a to bardzo istotna cecha.

Po piąte, sprzedawcy polecają to co chcą sprzedać, ot stara prawda. Co sprzedawca to inna teoria na temat sprzętu.

Po szóste: "Moj budżet sięga 3500 zł." Do trzech tysięcy kup Samsunga 32R8x, a za 3500 to i Panasonica 32LX70p kupisz, który jest 3 klasy przed wszystkimi wymienionymi przez Ciebie wyżej.

Po siódme, kupuj według tego co Twoje oczy widzą, a nie według tego co tam wygaduje sprzedawca. Bo jak kupisz, to Ty później będziesz tę żabę w domu łykał, a nie sprzedawca.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='59434' date='09.09.2007, 20:00 ']Po pierwsze nie zakładaj kolejnego wątku w stylu co kupić, masz od tego wątek przyklejony.

Po drugie warto skorzystać z opcji szukaj zanim się zada pytania, bo na większość pytań odpowiedzi już tutaj padły.

Po trzecie to nieźle Cię nakarmili marketingiem:
"Slyszy sie opinie ze zaleta Sharpa jest to zer w calosci jest skladany w Japonii" no to życiowo istotna cecha w kwestii jakości obrazu. Jakbym żywcem słyszał sprzedawcę w sklepie, któremu brakuje merytorycznych argumentów, to takie cuda wyszukuje :P.

"ma bardzo trwale matryce" dobre, polityczne wręcz ;) .

"LG LC52 znowu jest najlepszy na rynku w cenie do 3000zł" Te slogany to ze stron producentów chyba?

Po czwarte, nie napisałeś do jakich źródeł TV ma służyć, a to bardzo istotna cecha.

Po piąte, sprzedawcy polecają to co chcą sprzedać, ot stara prawda. Co sprzedawca to inna teoria na temat sprzętu.

Po szóste: "Moj budżet sięga 3500 zł." Do trzech tysięcy kup Samsunga 32R8x, a za 3500 to i Panasonica 32LX70p kupisz, który jest 3 klasy przed wszystkimi wymienionymi przez Ciebie wyżej.

Po siódme, kupuj według tego co Twoje oczy widzą, a nie według tego co tam wygaduje sprzedawca. Bo jak kupisz, to Ty później będziesz tę żabę w domu łykał, a nie sprzedawca.[/quote]

Dzieki za 7 cennych rad ale nie mam zbyt wiele czasu zeby spedzic przed kompem. Latwiej i szybciej bylo mi zalozyc ten watek zeby pod wieczor zerknac i zobaczyc co jest napisane. Wszystkie uwagi w cudzysłowie sa wypowiedziami sprzedawcow (oczywiscie kazdy zachwala sprzet ktory posiada w sklepie aby moc otrzymac premie ze sprzedazy). Jezelli idzie o kase to te 3,500 jestem w stanie wydac - ufam Twojej opinii o panasonicu ale jeszcze chcialbym poczytac kilka uwag. Dzieki.

Zapomnialem jeszcze o jednym. Telewizor bedzie słuzyl wyłącznie do oglądania-zadne tam komputery PS itp. Telewizja (naziemna i cyfrowa), dvd, VHS. Telewizor z dyskiem i 2 tunerami bylby mile widziany:)

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='franki_000' post='59443' date='09.09.2007, 20:43 ']Dzieki za 7 cennych rad ale nie mam zbyt wiele czasu zeby spedzic przed kompem. Latwiej i szybciej bylo mi zalozyc ten watek zeby pod wieczor zerknac i zobaczyc co jest napisane. Wszystkie uwagi w cudzysłowie sa wypowiedziami sprzedawcow (oczywiscie kazdy zachwala sprzet ktory posiada w sklepie aby moc otrzymac premie ze sprzedazy). Jezelli idzie o kase to te 3,500 jestem w stanie wydac - ufam Twojej opinii o panasonicu ale jeszcze chcialbym poczytac kilka uwag. Dzieki.

Zapomnialem jeszcze o jednym. Telewizor bedzie słuzyl wyłącznie do oglądania-zadne tam komputery PS itp. Telewizja (naziemna i cyfrowa), dvd, VHS. Telewizor z dyskiem i 2 tunerami bylby mile widziany:)[/quote]

I znowu kilka rad:

Nie pisz postów jednego pod drugim, bo to zamazuje obraz dyskusji i generuje niepotrzebny ruch, jeśli chcesz coś dodać do swojej wypowiedzi to do tego służy przycisk edytuj.

Druga sprawa: oczywiście to Twój wybór, jak piszesz nie masz czasu żeby poczytać i rozeznać rynek. Więc na własne żytczenie możesz się wpuścić na minę, bo okaże się w domu, że to nie to czego szukałeś. Radzę jednak poświęcić godzinkę na przeczytanie kilku wątków i uczyć się na błędach cudzych, a nie swoich ;).

Trzecia rzecz, nie ufaj mojej opinii, najlepiej sprawdź sam jak gra dany telewizor, to Ty wydasz swoje pieniądze, i to Ty będziesz się musiał później z danym telewizorem męczyć. Każdy człowiek ma inne preferencje i gusta więc nie można do końca wierzyć w opinie innych. Ale ja jakbym miał wydać deklarowaną przez Ciebie kwotę, to na pewno postawiłbym na telewizor z dobrym układem kompensacji ruchu 100Hz, bo różnica jest duża i widoczna gołym okiem. Czyli właśnie LX70.

Czwarta rzecz, jeśli chcesz TV z dyskiem, to sobie zawęziłeś pole poszukiwań zasadniczo do LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...