Skocz do zawartości
pmcomp

Czas zakupić HD-DVD ... takie tam filizofowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na IFA byłem i żadnego przełomu nie widziałem. Poniżej moje przemyślenia i plan działania:

- żaden format wygrać albo umrzeć z honorem nie chce.
- producenci sprzętu BD i HD-DVD dalej robią nas w bambuko (dźwięk HD), choć na szczęście zaczyna się to zmieniać (nowy BD Pioneer LX70A i HD-DVD Toshiba E35 umieją już wypuścić nowe formaty HD przez HDMI 1.3 ale .... do dziś żaden player BD ani HD-DVD nie potrafi zdekodować na pokłądzie i wypuścić po analogu DTS HD MA :) , co mnie akurat jest potrzebne).
- wytwórnie się podzieliły i wybierając jeden format traciimy część ulubionych filmów :):P:)
- rozsądnego odtwarzacza multiformatowego na horyzoncie nie widać, nowy Samsung będzie na początku przyszłego roku (czyli czytaj tak w marcu), a i tak zapewne nie będzie miał wszystkich mozliwości.

Co zrobić?
Mam BD Panasonic 10A i podjąłem decyzję, że czas kupić player HD-DVD, jedyny słuszny czyli Toshiba :P .
Który model?
E35 mi się nie podoba. Ten srebrny pasek wygląda okropnie a szuflada po prawej stronie to dziwoląg (to tylko moja opinia). I ma jeszcze gorsze przetworniki Video niz XE1. W związku z tym zakupię zapewne (po obniżkach cenowych) sprawdzoną XE1, do której Toshiba szykuje upgrade do 24p i HD beatstream przez HDMI 1.3 ( oczywiście o dekodowaniu DTS HD MA na pokładzie mogę zapomnieć).

Dlaczego kupuję?
Bo policzyłem, że chcę mieć w swojej kolekci (stan na dziś) 20 tytułów, których nie ma w BD. Mam teraz 32 BD, w drodze kolejne ok. 10-u, a na tapecie czeka kolejne 13.

I niestety do tego musze dokupić przełącznik Zektor MAS7.1 co by podłączyć oba playery plus posiadany DVD/SACD/DVD-Audio do mojego procesora (w amplituner z HDMI 1.3 nie wchodzę bo na pewno gra gorzej niż mój procesor, poczekam aż ktoś zrobi porządny procesor z nowymi formatami dźwięku HD, co zapewne potrwa ze 2 lata).

Czekają mnie wydatkki, no cóż, przyjemności kosztują.

A tak mi się pofilozofowało i napisało, kto nie chce niech nie czyta ;) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że wybierasz dobrze. Mogę ci tylko polecić jeszcze XA2, do kupienia na e-bay'u (za około 700 U$D z wysyłką do Polski), lub jeśli masz znajomego w USA to jest do wzięcia na amazon.com za 570 U$D z 5-cioma filmami HD DVD.
Ja mam XA2 i jestem bardzo zadowolony. Jedyny minus, że nie gra DVD region 2, ale i tak mam zwykły odtwarzacz. Jego plusem są np. firmware'y do ściągnięcia w formacie .iso tutaj: [url="http://209.167.114.38/support/ceg/downloads/"]http://209.167.114.38/support/ceg/downloads/[/url]
Osobiście, myślę, czytając Europejskie fora o EX1, że drugim wielkim plusem, jest jednak to, że większość filmów na HD DVD (przynajmniej te z USA) są jednak kodowane (flagowane) dla 60 Hz. Oglądając te filmy na XA2 nie ma efektu przeliczania klatek na 50Hz (jugger). Ja tego nie widzę oglądając filmy z mojej Toshki. Teoretycznie ten problem zniknie po aktualizacji FW i wyjściu 24fps... Tylko czy masz ekran który to przyjmie? Edytowane przez paw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sebik' post='59285' date='08.09.2007, 14:47 ']Osobiście, myślę, czytając Europejskie fora o EX1, że drugim wielkim plusem, jest jednak to, że większość filmów na HD DVD (przynajmniej te z USA) są jednak kodowane (flagowane) dla 60 Hz. Oglądając te filmy na XA2 nie ma efektu przeliczania klatek na 50Hz (jugger). Ja tego nie widzę oglądając filmy z mojej Toshki. Teoretycznie ten problem zniknie po aktualizacji FW i wyjściu 24fps... Tylko czy masz ekran który to przyjmie?[/quote]

Nowy FW do XE1 ma podobno (jeśli wierzyć Sebikowi :lol: ) "zlikwidować" problem 50Hz tzn. zapewne pozwolić wypuszczać "czyste" 60Hz. Bo jeśli nie to zakupię jednak tego obrzydliwca E35.

Mój "ekran" nie przyjmie 24p a nie zamierzam go zmieniać przez najbliższe 2-3 lata. Jest nieodsprzedawalny, a zapłaciłem za niego za dużo kasy. Jeszcze do dzisiaj liżę rany po odsprzedaży poprzedniego klamora :rolleyes::lol: .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż ... zbytniego wyboru nie masz :rolleyes:

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images24.fotosik.pl/77/496e7ede553a16b6.jpg[/img][/url]

[b]HD-XE1[/b] Flagowiec ([color="#ff0000"][b]gwarancja - ważna rzecz[/b][/color] ) , lub za 1600 pln HD-XA-2 z 5 płytami z USA .

[b]HD-EP30[/b] comes in October. 1080p/24, HDMI v1.2a output. 349 euro.

[b]HD-EP35[/b] comes in October. Same chassis as the EP30. But it has REGZA Link and HDMI v1.3 with Deep Color functionality,
and bitstream output for HD audio formats. 449 euro

Z rynku ma zniknąć HD-EP10 i HD-E1 . Toshiba już nie będzie produkować napędów tylko z 1080i .

Można ew. klona od INTEGRY lub ONKYO , ale chyba nie przeskoczą HD-XE1 , choć INTEGRA zawsze coś może wymyślić dzikiego !
Następcy HD-XE1 ma nie być przez najbliższy rok , potem może coś z [b][color="#ff0000"]WSZYSTKIMI[/color][/b] dekoderami i[color="#ff0000"] [b]7.1[/b][/color] na pokładzie , ale ... kto to wie !

ps. - szuflada po prawej stronie , to chyba ukłon w kierunku praworęcznej ergonomii :lol:
ps.2 - jaka jest teraz "najniższa cena" w europie na HD-XE1 , [color="#2e8b57"][b]zjechali już gdzieś poniżej 500 Euro[/b] ?
[/color]ps.3 - Sebik , sygerujesz , że HD-XE1 odtwarzając dyski HD z USA "przelicza je na 50 Hz ???
Aktualizacja ma dotyczyć kompatybilności płyt europejskich producentów, którzy flagują 50Hz ! ( którzy?)

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś jest lewus? :rolleyes:
Ja już Toshibkę prawie mam. Jaką i za ile postaram się za parę dni opisać na forum :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='59295' date='08.09.2007, 16:07 ']Następcy HD-XE1 ma nie być przez najbliższy rok , potem może coś z dekoderami na pokładzie , ale ... kto to wie ![/quote]


Zaraz, zaraz, podobno XE1 potrafi zdekodować na pokładzie DD+, Dolby TrueHD i DTS HD HR i wypuścić prze analoga 5.1?
Mam nadzieję, że się nie mylę?
Bo że nie dekoduje DTS HD MA to wiem, podobnie jak mój Panas.

Ktoś kto ma i sprawdził się wypowie?

Pozdro

PS. wątek bardzo mi się podoba (nic samokrytyki), wypowoadają sie na razie tylko sami starzy wyjadacze, HD Maniacy. Panowie, robimy we wrzześniu zlocik? Jest taka znana wam firma z Piaseczna co ma nowy duży lokal, miejsce jak znalazł, a browarka nie może zabraknąć. Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='59295' date='08.09.2007, 16:07 ']ps.2 - jaka jest teraz "najniższa cena" w europie na HD-XE1 , zjechali już gdzieś poniżej 500 Euro ?[/quote]

W Szwecji od wczoraj 6000 SEK czyli okolo 2500 zl lub okolo 640 euro. Przy 2000 zl za nowego BR Samsunga P1400 to troche drogo. :rolleyes: ( a pisza, ze Toshiba zeszla z cenami do piwnicy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='59298' date='08.09.2007, 16:15 ']PS. wątek bardzo mi się podoba (nic samokrytyki), wypowoadają sie na razie tylko sami starzy wyjadacze, HD Maniacy. Panowie, robimy we wrzześniu zlocik? Jest taka znana wam firma z Piaseczna co ma nowy duży lokal, miejsce jak znalazł, a browarka nie może zabraknąć.[/quote]
No coś w tej sprawie musi ruszyć na dniach:P
--------------------------------------------------
Odnośnie hd-dvd to chciałbym sobie kupić wreszcie jakiś napęd hd i to raczej pod kompa i nie wiem czy kupować hd-dvd od xboxa czy combo wewnętrzne.Zależy mi tylko na filmach z polską wersją bo do innych napisów nie dorobię.
Pozdrawiam ten młody HD maniak :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='59298' date='08.09.2007, 16:15 ']Zaraz, zaraz, podobno XE1 potrafi zdekodować na pokładzie DD+, Dolby TrueHD i DTS HD HR i wypuścić prze analoga 5.1?
Mam nadzieję, że się nie mylę?
Bo że nie dekoduje DTS HD MA to wiem, podobnie jak mój Panas.

Ktoś kto ma i sprawdził się wypowie?[/quote]

Wszystko poza DTS HD MA jest dekodowane fantastycznie do analoga 5.1! DST HD MA leci jako DTS core, czyli DTS 1.5Mega.


----> Do Bodexa "ps.3 - Sebik , sygerujesz , że HD-XE1 odtwarzając dyski HD z USA "przelicza je na 50 Hz ??? "
Tak mi się wydaje. Nawet tutaj na forum, ktoś pisał, że przy panoramach mu obraz skacze. Poczytam jeszcze na forum francuskim i dam znać.
Zasadniczo, nawet 1080p Toshiba przerabia na obraz z przeplotem a potem dopiero Reon go znów wypuszcza progresywnie. Teoretycznie ma dalej FW pod 60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam toshibe A1 i mam toshiebe XE1. Róznica w jakosci obrazu z DVD jest widoczna nawet na takim TV jak moja plazma "50Q7 ( w poniedzialek bedzie nowy full HD :lol: ) . Skaler w XE1 jest rewelacyjny. Mam PS3 i uwazam, ze Toshiba ma duuuuzo lepszy skaler. Wiele dobrze nagranych filmow z DVD puszczonych przez Toshibe wyglada jak HD. Serio. Moja rada - kup XE1 a moze sie okazac ze procesor ktory posiadasz oferuje gorszy obraz z DVD niz toshiba :P Kup wersje europejka bo przeciez zapewne duza czesc twojej kolekcji DVD jak i nowych filmow ktore kupisz beda region 2. Do tego XE1 dziala szybko i cicho ( A1 zanim wystartowala to sobie herbate zrobilem :) )
pozdr. dawmac

Edytowane przez dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa z INTEGRĄ wyjaśniła się szybko - klon HD-XE1 i w sumie nie wiadomo po co to komu ?

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images13.fotosik.pl/76/e9039b2f42fae95a.jpg[/img][/url]

A może już czas pomyśleć o zmianie klocków ?
Wiem , wiem - stoi u Ciebie pare niezłych zabawek , ale można wszystko jakos zebrać do kupy i ...
no zobacz - preamp ma totalnie wszystko co potrzeba , a końcóweczka 7 ch , także do biednych nie należy ! :lol:

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images13.fotosik.pl/76/710a083dcc2cecb8.jpg[/img][/url]


Ale jest jedno ale ... INTEGRA RESEARCH ( a to już Ferrari ) ma w planach nowy napęd , a to może już być KOSMOS ( za kosmiczne $ )

Póki więc co , wybór masz ograniczony - HD-XE1 i myślę , że poniżej nie zejdziesz ! :P ( REON VX ) ew. Combo Samsunga .
ten to już powinien mieć "wszystko" ( BD , HD-DVD , REON VX , HDMI 1.3a , 1080p 24fps , 25 fps , 7.1 i podobno WSZYSTKIE dekodery on board !

Ciekawe ...


Pzdr.

BoDeX ?

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na IFA, HD DVD forum zapowiedziało Europejską promocję "5 filmów za darmo" przy zakupie HD EP30, HD EP 35 lub HD DVD XBOX360.
Nie mówili o jakie kraje chodzi.
[img]http://dvdbcko.dvdcritiques.com/upload/news/1699/HDDVD_BUNDLE.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='59449' date='09.09.2007, 18:52 ']Na IFA, HD DVD forum zapowiedziało Europejską promocję "5 filmów za darmo"
przy zakupie HD EP30, HD EP 35 lub HD DVD XBOX360.[/quote]

Może jakieś szczegóły - pażdziernik już tuż , tuż ...
Ciekawe dlaczego ma to nie dotyczyć HD-XE1 ?
Wiadomo , E-1 i EP-10 znikną z rynku , ale XE-1 chyba nie .

PS. " The free movies bundle promotion is coming to Europe! 5 free movies free with [b]each[/b] player.
The titles are still being chosen - but MIGHT include [b]Miami Vice, Batman Begins, King Kong, Chronicles of Riddick[/b], and [b]Troy[/b].


Pzdr. Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='59554' date='10.09.2007, 15:35 ']Może jakieś szczegóły - pażdziernik już tuż , tuż ...
Ciekawe dlaczego ma to nie dotyczyć HD-XE1 ?
Wiadomo , E-1 i EP-10 znikną z rynku , ale XE-1 chyba nie .

PS. " The free movies bundle promotion is coming to Europe! 5 free movies free with [b]each[/b] player.
The titles are still being chosen - but MIGHT include [b]Miami Vice, Batman Begins, King Kong, Chronicles of Riddick[/b], and [b]Troy[/b].
Pzdr.[/quote]

Mi się wydaje (subjektywnie), że XE1 i XA2 znikną z rynku bo wejdą klony tego odtwarzacza, czyli ONKYO i INTEGRA. Różnica mała a cena prawie 2 razy wyższa.
Ci co sobie nie kupili jeszcze XE1 powinni to zrobić szybciutko. To naprawdę fajny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie , nie - źle Ci się wydaje :(

Znikną E-1 i EP-10 - na polu bitwy pozostaną EP30 , EP35 i XE1 - flagowca nic nie ruszy ( do przyszłego roku ) :)
Poza tym nie wiem skąd wziąles info , że gratisowe plyty będą tylko do wybranych modeli ?
Oficjalna informacja z biuletynu mówi wyraźnie : " 5 free movies free with [b]EACH[/b] player. "


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu jest promocja do 30.09. 2007. HD-DVD-Player + 6 filmow HD-DVD

[url="http://www.amazon.de/Toshiba-HD-DVD-Player-Upscaling-schwarz-Gutschein/dp/B000I7LQB2"]http://www.amazon.de/Toshiba-HD-DVD-Player...n/dp/B000I7LQB2[/url] Edytowane przez neomac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='neomac' post='59638' date='11.09.2007, 01:56 ']Tu jest promocja do 30.09. 2007. HD-DVD-Player + 6 filmow HD-DVD

[url="http://www.amazon.de/Toshiba-HD-DVD-Player-Upscaling-schwarz-Gutschein/dp/B000I7LQB2"]http://www.amazon.de/Toshiba-HD-DVD-Player...n/dp/B000I7LQB2[/url][/quote]

Ciekawe.... To oferta tylko na amazon.de Nie ma jej nawet na niemieckiej pixmanii
Chyba najlepsza oferta w tej chwili na Europę.
We Francjii tu: [url="http://www.rueducommerce.fr/TV-Hifi-Home-Cinema/Lecteur-HD-DVD/Toute-notre-offre/TOSHIBA/382810-Lecteur-HD-DVD-HD-XE1.htm"]http://www.rueducommerce.fr/TV-Hifi-Home-C...-DVD-HD-XE1.htm[/url]
są dwa filmy do wzięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 6 tytułów to w sumie takie sobie , a w przypadku HD-EP10 podnoszą cenę zakupu o ponad 100 Euro .
Jak zwykle lekko przekombinowali :)

Jedno powinno być pewne - w październiku wchodzą do sprzedaży dwa nowe modele i mozna spodziewać się
jakiejś korekty cenowej , oczywiście w dół ! HD-XE1 ciągle trzyma cenę w okolicy 600 Euro i tu mogloby się
wreszcie coś zmienić ! ( E-1 299Euro , EP-10 397Euro - to już jest w miarę atrakcyjnie, choć może być taniej ) :)


Pzdr.


BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...