Skocz do zawartości
sebik

Temat ogólny o HD DVD i Blu-ray - dyskusja, przyszłość formatu itd

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest wykluczone , ze BR Sony skonczy jak SACD Sony .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapomniales jeszcze o betamax i minidisc ....

@bodex

to wszystko juz bylo, poza onkyo i imation (ktory nosnikow nie produkuje a tylko kupuje od innych i markuje jako wlasne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozyjemy zobaczymy ....
Widzac co sie dzieje na rynku audio : spadek sprzedazy CD , wielka popularnosc MP3 , no niszowy charakter HD Audio - SACD ...
Trudno nie poczynic analogi do rynku video - po raz pierwszy zanotowano spadek sprzedazy DVD , moim zdaniem przyszlosc HD to VOD , bez fizycznego nosnika , kupimy film HD na twardy dysk ..... a wiekszosc zadowoli sie DIVIX .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy nie bedzie tak, ze wlasnie dzieki filmom/koncenrtom z dzwiekiem HD (DTS Master Audio) ludzie jednak zainteresuja sie SACD/DVD Audio ?
W sensie, ze takze mamy tu do czynienia z samplowaniem 96 bitowym, cos takiego bedzie jakby namacalnym dowodem rzeczywistego postepu w jakosci dzwieku, wiec moze i niedoszli nastepcy CD jakos sie rozkreca... Takie moje gdybania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Majkel' post='84133' date='06.02.2008, 21:32 ']a czy nie bedzie tak, ze wlasnie dzieki filmom/koncenrtom z dzwiekiem HD (DTS Master Audio) ludzie jednak zainteresuja sie SACD/DVD Audio ?
W sensie, ze takze mamy tu do czynienia z samplowaniem 96 bitowym, cos takiego bedzie jakby namacalnym dowodem rzeczywistego postepu w jakosci dzwieku, wiec moze i niedoszli nastepcy CD jakos sie rozkreca... Takie moje gdybania.[/quote]

dla wielu jak i dla mnie muzyka to dźwięk 2.0 to jest to co jest naturalne a coś więcej to jest "sztuczne"
kino to co innego :rolleyes:

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacek2' post='84116' date='06.02.2008, 19:58 ']Pozyjemy zobaczymy ....
Widzac co sie dzieje na rynku audio : spadek sprzedazy CD , wielka popularnosc MP3 , no niszowy charakter HD Audio - SACD ...
Trudno nie poczynic analogi do rynku video - po raz pierwszy zanotowano spadek sprzedazy DVD , moim zdaniem przyszlosc HD to VOD , bez fizycznego nosnika , kupimy film HD na twardy dysk ..... a wiekszosc zadowoli sie DIVIX .[/quote]

A skąd ta informacja o spadku sprzedaży płyt DVD?
Tutaj są dane sprzedaży za rok 2007: [url="http://www.usatoday.com/life/movies/news/2008-01-07-dvd-sales-slippage_N.htm"]http://www.usatoday.com/life/movies/news/2...-slippage_N.htm[/url]

Z tego co piszą DVD ma się całkiem nieźle i sprzedano o 30 milionów płyt więcej niż przed rokiem: " Hollywood shipped 1.7 billion discs ? about 30 million more than in 2006 ? a sign that DVD remains strong, Smith says." Edytowane przez sebik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bla, bla, bla, bla.... Jasnowidze i analitycy rynku znowu sie wypowiedzieli.

Dajcie już spokój.

I naprawdę, nie porównujcie rynku audio do video. Już kiedyś pisałem że to jest kompetnie nieporównywalne i bd vs. hd-dvd vs. dvd ma się nijak do sacd vs dvd-a vs cd/mp3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak można tak gnębić technologię HD DVD. Zapuśćcie sobie choćby taki "Polar Express" na HD DVD! To jest prawdziwy majstersztyk! Genialnie wydana płyta. Obraz najwyższej klasy z funkcjami interaktywnymi, aż chce się oglądać. Menu rewelacyjne oraz działające funkcje online. Dlaczego jakaś "grupa osób" chce zniszczyć doskonałego następcę standardu DVD. Jeśli HD DVD umrze to chyba nigdy się z tym nie pogodzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

a mówiłem żeby poczekać z zakupami ? Ale nie- po co... "tzreba mieć TERAZ"
No i proszę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na co tu czekać? Filmy są po 14,95$, czyli za jakieś 37 PLN.
Nawet jeśli zapłaciłem za moją Toshibę XA2 (i trzy filmy za darmo) 789$, to i tak jest to taniej niż SD DVD Denon'a, który jest porównywalny co się tyczy jakości w odtwarzaniu zwykłych płyt DVD. Teraz dokoptuję Samsung'a 1400 i mam super komplet za 3000 PLN.
Czekać można w nieskończoność... A ja już od roku oglądam HD DVD i telepie mną jak mam oglądać SD DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacek2' post='84116' date='06.02.2008, 20:58 ']Pozyjemy zobaczymy ....
Widzac co sie dzieje na rynku audio : spadek sprzedazy CD , wielka popularnosc MP3 , no niszowy charakter HD Audio - SACD ...
Trudno nie poczynic analogi do rynku video - po raz pierwszy zanotowano spadek sprzedazy DVD , moim zdaniem przyszlosc HD to VOD , bez fizycznego nosnika , kupimy film HD na twardy dysk ..... a wiekszosc zadowoli sie DIVIX .[/quote]
weź pod uwagę jedno ze coraz bardziej popularne sa tv lcd i plazmowe o coraz wiekszych rozmiarach , pooglądaj sobie divixa na 42-60" , obraz kaszana a i na 37" oglądanie divx to porażka. Coraz wieksze tv wymuszają coraz lepszą jakośc filmów i mi sie wydaje ze nawet laik kupując taki tv bedzie wymagał dobrej jakosc wiec hd bedzie sie coraz bardzie popularyzował a co za tym idzie dziwek dd+ i dts hd master . wiadomo przysłowiowy kowalski nie kupi ampa z hd master ael zapewne ma kino domowe wszystko w jednym za 800 zł i mu wystarczy dd lub dts ale z tego powodu nie przestaną dodawac dts hd master

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lipa_ml' post='84206' date='07.02.2008, 10:30 ']weź pod uwagę jedno ze coraz bardziej popularne sa tv lcd i plazmowe o coraz wiekszych rozmiarach , pooglądaj sobie divixa na 42-60" , [b]obraz kaszana a i na 37" oglądanie divx to porażka[/b]. Coraz wieksze tv wymuszają coraz lepszą jakośc filmów i mi sie wydaje ze nawet laik kupując taki tv bedzie wymagał dobrej jakosc wiec hd bedzie sie coraz bardzie popularyzował a co za tym idzie dziwek dd+ i dts hd master . wiadomo przysłowiowy kowalski nie kupi ampa z hd master ael zapewne ma kino domowe wszystko w jednym za 800 zł i mu wystarczy dd lub dts ale z tego powodu nie przestaną dodawac dts hd master[/quote]
no niewiem czy to porazka ja mam Panasonica 37 i DVD Panasonic S-100 z skalerem DCDi Faroudja i jakos obraz z Divx jest normalny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sebik' post='84203' date='07.02.2008, 10:17 ']A na co tu czekać? Filmy są po 14,95$, czyli za jakieś 37 PLN.
Nawet jeśli zapłaciłem za moją Toshibę XA2 (i trzy filmy za darmo) 789$, to i tak jest to taniej niż SD DVD Denon'a, który jest porównywalny co się tyczy jakości w odtwarzaniu zwykłych płyt DVD. Teraz dokoptuję Samsung'a 1400 i mam super komplet za 3000 PLN.
Czekać można w nieskończoność... A ja już od roku oglądam HD DVD i telepie mną jak mam oglądać SD DVD.[/quote]
co racja, to racja...zrobiłem dokładnie to samo - rok temu kupiłem XE1, a teraz dorzuciłem Samsunga 1400 i wszystko gra i buczy...na Amazonie co jakiś czas (ostatnio coraz częściej) obniżki cen płytek HD DVD do 15$, a w Anglii całekiem przystępne ceny na BD z dostawą za funciaka ;)

PIĘKNIE!!! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='84103' date='06.02.2008, 17:43 ']Dwie kolejne firmy poinformowały o zrezygnowaniu ze wspierania opracowanego przez Toshibę i NEC-a standardu HD DVD.
Na taki krok zdecydował się właśnie producent elektroniki użytkowej [b]Onkyo[/b] oraz firma [b]Imation [/b]
(specjalizująca się w produkcji nośników optycznych, szerzej znana dzięki marce TDK).

Brytyjska sieć handlowa Woolworth poinformowała, że z jej sklepów znikną wkrótce filmy wydane na płytach HD DVD - będą w niej dostępne
jedynie wydania na DVD i Blu-ray.
Przedstawiciele firmy tłumaczą, że ich zdaniem "wojna formatów" jest już rozstrzygnięta - na korzyść standardu promowanego przez Sony.

Zdaniem analityków firmy Gartner obniżka cen odtwarzaczy HD DVD ogłoszona niedawno przez Toshibę tylko wydłuży agonię tej technologii.

Przedstawiciele sieci sklepów Saturn w Niemczech wpadli na pomysł ciekawej promocji. Od tygodnia możliwy jest okazyjny zakup odtwarzacza Blu-ray,
o ile tylko klient zdecyduje się oddać w rozliczeniu "stary" odtwarzacz HD DVD.


Pzdr.[/quote]
"Nie śmiej się, dziadku, z cudzego upadku" - przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać... :(:lol:;)

Dlaczego ja to w kościach czułem od początku? :P Chociaż momentami były chwile grozy, kiedy HD-DVD coś tam wskórało, ale jednak na nic im się to zdało.

Jedyne, co mnie drażni, to funkcjonalność odtwarzaczy HD-DVD w dekodowaniu strumieni dźwięków HD (dts-HD MA), czym rynek Blu-ray się nie może pochwalić, niestety.

Ale cóż, przyglądamy się dalej, zobaczymy...

BTW - może hybrydy nie będzie, a wszystkie tytuły wznowią tylko na nośnikach BD? :lol: W przypadku Harry'ego Pottera to się sprawdziło. :) Tylko że w takiej sytuacji będzie masa pokrzywdzonych klientów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A za moment bedziesz miec sprzet- grat do ktorego nikt nie bedzie wydawac filmów. I zostaniesz z playerem do ktorego bedziesz miec 10 filmow na krzyż...ot co
Natomiast ja mam PS3, wkrotce kupie sobie stacjonarkę a za moment filmy BD będę kupować za przysłowiowe grosze lub wypozyczac z wypozyczalni (nie kazdy wart jest zakupu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BitTornado' post='84212' date='07.02.2008, 11:07 ']no niewiem czy to porazka ja mam Panasonica 37 i DVD Panasonic S-100 z skalerem DCDi Faroudja i jakos obraz z Divx jest normalny :lol:[/quote]
No cóż, jednemu wystarczy DivX innemu nie.
Ja wczoraj obejrzałem Losta w 38 mbit/s i chyba już nie ruszę nagrań standardowych, bo jakość mnie wbiła w fotel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='84224' date='07.02.2008, 13:27 ']A za moment bedziesz miec sprzet- grat do ktorego nikt nie bedzie wydawac filmów. I zostaniesz z playerem do ktorego bedziesz miec 10 filmow na krzyż...ot co
Natomiast ja mam PS3, wkrotce kupie sobie stacjonarkę a za moment filmy BD będę kupować za przysłowiowe grosze lub wypozyczac z wypozyczalni (nie kazdy wart jest zakupu)[/quote]
Jeżeli uważasz, że po ewentualnym zniknięciu formatu HD DVD ceny płyt BR spadną to brak słów...... Monopole to wg Ciebie najlepsza rzecz dla obniżek cen ??? :lol::lol::lol::lol::o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Elendil' post='84232' date='07.02.2008, 12:44 ']Jeżeli uważasz, że po ewentualnym zniknięciu formatu HD DVD ceny płyt BR spadną to brak słów...... Monopole to wg Ciebie najlepsza rzecz dla obniżek cen ???[/quote]
A DVD z filmami dodawane do gazet to jest jakiś ekonomiczny cud? Płyty DVD w sklepach często po 20-30 zł?

Ale odstawiając wróżby na bo to jedno jest raczej pewne: po klęsce formatu HD-DVD będzie można kupić mnóstwo filmów w tym formacie praktycznie za bezcen :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I są też dobre wieści

[url="http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3489"]http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3489[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MaBri' post='84243' date='07.02.2008, 13:04 ']I są też dobre wieści

[url="http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3489"]http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3489[/url][/quote]
Było już o tym, to była jednodniowa oferta. Cena wróciła już do $155. Nic ciekawego, zwłaszcza, że napęd do PC Toshiby można kupić za 70 Euro.
Tak to oni raczej "wojny" nie wygrają. Może jakby rozdali teraz wszystkim posiadaczom X360 napędy za darmo to by coś dało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='84235' date='07.02.2008, 13:55 ']A DVD z filmami dodawane do gazet to jest jakiś ekonomiczny cud? Płyty DVD w sklepach często po 20-30 zł?

Ale odstawiając wróżby na bo to jedno jest raczej pewne: po klęsce formatu HD-DVD będzie można kupić mnóstwo filmów w tym formacie praktycznie za bezcen :lol:[/quote]

Płyty z gazet to inna bajka. Po pierwsze nakład, po drugie zawartość, po trzecie jakość. Obecne ceny niektórych płyt DVD to też raczej skutek zupełnie innych okoliczności.

Za 10 lat BR też będą w gazetach :lol: A wróżba jak najbardziej prawidłowa...

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Elendil' post='84250' date='07.02.2008, 13:18 ']Płyty z gazet to inna bajka. Po pierwsze nakład, po drugie zawartość, po trzecie jakość.[/quote]
I gdzie przeszkoda żeby w przeciągu kilku lat pojawiły się takie wydawnictwa BD tak samo jak to było w przypadku płyt DVD?

[quote name='Elendil' post='84250' date='07.02.2008, 13:18 ']Obecne ceny niektórych płyt DVD to też raczej skutek zupełnie innych okoliczności.[/quote]
Jakich? Napisz coś na te temat, zawsze chętnie czytam różne teorie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='84252' date='07.02.2008, 14:25 ']I gdzie przeszkoda żeby w przeciągu kilku lat pojawiły się takie wydawnictwa BD tak samo jak to było w przypadku płyt DVD?[/quote]
No właśnie, kilku lat. Wg kolegi Mobora ceny bluedisców spadną znacząco zaraz po "śmierci" HDDVD. A ja na takie coś nie liczę, spodziewam się wręcz zupełnie czegoś przeciwnego.

[quote name='maxiuca' post='84252' date='07.02.2008, 14:25 ']Jakich? Napisz coś na te temat, zawsze chętnie czytam różne teorie.[/quote]
Alternatywne źródła dostępowe, niska jakość większości obecnych produkcji, coraz większa świadomość klientów. Tyle mi przychodzi na szybko do głowy. Edytowane przez Elendil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Elendil' post='84232' date='07.02.2008, 14:44 ']Jeżeli uważasz, że po ewentualnym zniknięciu formatu HD DVD ceny płyt BR spadną to brak słów...... Monopole to wg Ciebie najlepsza rzecz dla obniżek cen ??? :lol::):lol::lol::lol:[/quote]
No wlasnie !!
A jesli nawet , kiedys plyty HD DVD znikna z rynku , to odtwarzacze HD DVD Toshiby doskonale sparawuja sie z klasycznym DVD
l nie sa to zadne graty :lol:
Mozesz sie niemile rozczarowac oczekujac onizki cen na plyty BR .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem rozczarownaie osob ktore "wdepnęły" w HD-DVD. Przyszłosc sprzetu niestety rysuje się w czarnych barwach.
Sam się swego czasu umoczyłem w np MiniDISC którego mam do dziś (i dziala) aczkolwiek- wogole go nie uzywam. Sprzedawac za 100zł nie zamierzam (prędzej wyrzucę)
Jest to wiec GRAT....

Jesli chodzi o płyty BD za kilkanascie złotych. Będą dostepne i to za parę złotych razem z gazetami - i to juz za 2-3 lata...
No, chyba że format podzieli losy SACD czy DVD-A ... Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...