Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grupę , 

Proszę o radę i wyjaśnienie pewnej kwestii... Planuję zakup soundbara ( ze względu na brak miejsca- mały salon z kuchnią ) , mam raczej upatrzoną markę i jest to JBL. Zastanawiam się nad modelem 9.1 lub JBL bar 800. Posiadam telewizor SAMSUNG Qled QE 55Q64TAU ( zakupiony w 2020r. ) , który posiada dekoder dzwięku Dolby Digital plus, bez Dolby Atmos. Pytanie moje ... czy uzyskam dzwiek przestrzenny z sounbara z dolby atmos bez tego dekodera dzwieku w tv ? Czy jednak tv rowniez musi posiadac DA. 

Dodam ,że sounbar bedzie wykorzystywany głownie do ogladania filmow , a w bardzo małym procencie do muzyki. posiadam platforme NETFLIX Premium ,gdzie filmy z tej platformy sa wspierane z dzwiekiem dolby atmos. 

Proszę o pomoc , dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to powinien soundbar odtworzyć dolby atmos. Przy ustawieniu Passtrough/Bitstream przekazuje bezpośrednio ścieżkę do urządzenia dekodującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie zapominajmy ze dolby atmos nie jest wspierany np przez netflix na wszystkich Tv

 

zeby miec atmosa z netfixa musimy miec TV LG  lub Nvidie Shield

 

taki maly szczegol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Panowie za odpowiedz, warto wiedzieć . Jednak zakupilem sounbar jbl 5.1 4k . Z odpinanymi satelitkami . Jak na razie spisuje sie super , i dobrze ,ze nie wzialem jbl 9.1 lub 800setki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, andrzej74 napisał:

zeby miec atmosa z netfixa musimy miec TV LG  lub Nvidie Shield

nie rozumiem ? teraz oglądam netflixa przez aplikację z Xbox Series X i wszystko działa jak należy (z Dolby Atmos)

na Samsungach czy Sony na aplikacjach w telewizorze nie działa Dolby Atmos ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, andrzej74 napisał:

tylko nie zapominajmy ze dolby atmos nie jest wspierany np przez netflix na wszystkich Tv

 

zeby miec atmosa z netfixa musimy miec TV LG  lub Nvidie Shield

 

taki maly szczegol

To chyba mało zorientowany jesteś bo na moim Samsungu jest Atmos z Netlix. Na Sony także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wszystkie tv napisalem netflix ma swoja liste urzadzen gdzie daje atmos

 

ja mam flagowy Hisense z 2020 u8qf ma atmosa i vision ale z apki Tv nie idzie atmos

akurat Xbox ma Atmosa z Netflixa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...