Skocz do zawartości
  • 0
Szymone

Mikrozadrapania OLED a jakość reprodukowanego obrazu

Pytanie

Witajcie, 

Posiadam telewizor Philipsa (55oled903) od 3 lat przez te lata zawsze byłem z tego urządzenia zadowolony.

Zagwostka i pytanie do was pojawiło się gdy z ciekawości przyjrzałem się ekranowi z bliska podświetlając go latarka a wtedy ujrzałem TYSIĄCE mikrorysek które w normalnych warunkach nawet z niewielkiej odległości nie są zauważalne, sądzę że powstały przez ścieranie kurzu mimo użycia mikrofibry. 

Pytanie do was brzmi następująco:

Jak sądzicie, czy takie mikroryski wpływają na jakość reprodukowanego obrazu, czy cierpi na tym nasycenie kolorów, hdr itd? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No to ja odpowiem :)

Nie od dziś wiadomo że na sucho to wyciera się tylko pupę...

Samą mikrofibrą porysujesz także lakier na samochodzie.

Przez te mikroryski nic nie cierpi - tylko Twoje ego 

Tylko w głowie to siedzi i z czasem może wyjdzie

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

Pracowalem  przez  cztery lata w chinskiej fabryce telewizorow.Naprawialem telewizory.Sa dwie mozliwosci , ekran moze byc porysowany lub na ekranie  jest folia zabezpieczajaca ekran   i  moze  byc   porysowana folia.Oczywiscie nie   jestem o tym       przekonany  na 100%.Prawie  zawsze     gdy na ekranie jest  folia zabezpieczajaca    jest  widoczne miejsce  do   zdjecia  zabezpieczenia.Zdarzaly sie jednak przypadki ze takiego miejsca  do  chwycenia  folii nie bylo.  Nawet   osoba ktora  pracowala  przez kilka lat miala z tym problem,   czyli nie bylo widocznego miejsca do zdjecia  folii. Wtedy taki telewizor byl zdejmowany z linii.Mam telewizor OLED Panasonic .Gdy kupilem telewizor nie bylo    folii na ekranie, pomyslalem ze moze telewizor   byl  uzywany, sprawdzilem  czas  pracy w  menu telewizora, bylo      zero  przepracowanych godzin.Nie zauwazylem zarysowan po czyszczeniu  ekranu..Czyszcze szmatka  do czyszczenia  okularow  lub  wata . Gdy jest jakas plamka, uzywam  kropelki wody.

Kliknij na link nizej

https://eu.community.samsung.com/t5/telewizory/czy-to-jest-folia-ochronna/td-p/2245389

Wracajac  do  folii zabezpieczajacej ekran to nie na kazdym ekranie telewizora  znajduje sie taka folia, bardzo czesto folia zdejmowana  jest w czasie produkcji przed  pakowaniem telewizora do kartonu.Zalezy od  zamowienia i  zyczenia   odbiorcy.

Jesli nie ma  folii to nic nie zrywac bo   popsujemy panel  i efekt bedzie taki jak w linku nizej.

https://eu.community.samsung.com/t5/telewizory/qe65q74t/m-p/2015061

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...