Skocz do zawartości
AMChot

PHILIPS OLED 937

Rekomendowane odpowiedzi

Od trzech tygodni posiadam ten telewizor i od ponad dwóch walczę z serwisem (działem obsługi klienta) Philipsa.  Telewizor ma pełno wad w oprogramowaniu (chyba w oprogramowaniu). Aplikacje ściągnięte z Google Play zatrzymują się po wybraniu klawisza  ustawień, lub Ambilight  (na pilocie). W HBO MAX nie  rozpoznaje Dolby Atmos (oryginalna wersja językowa wybrana) - oba Dolby działają w Apple TV.  Aplikacje zainstalowane  fabrycznie (np. Amazon Prime) działają poprawnie.

Serwis Philipsa prosił mnie o zainstalowanie nowego oprogramowania. Niestety  przy oprogramowaniu ściągniętym z linku podanego przez Philipsa Pojawia się komunikat " Błąd - brak oprogramowania". Philips dosłał mi własny pendrive z zainstalowanym oprogramowaniem, niestety  załadowało się 8% i pojawił się komunikat o błędzie.

Przedwczoraj podczas oglądania MŚ w Katarze wyszła kolejna przypadłość telewizora. Naziemny Kanał TVP 4k załadował się poprawnie i odtwarzał w z HDR i Dolby Atmos  - do czasu. Gdy włączyłem pilotem podłączony do HDMI 1 dekoder Canal +, obraz znikł i pojawił się komunikat o braku sygnału.. Gdy wyłączyłem dekoder, obraz TVP4K wrócił.

Odłączyłem przewód HDMI od dekodera i wtedy telewizor przestał reagować na włączenie zasilania dekodera C+..

Serwis Philipsa wpierw kazał mi debugować pliki z rejestru telewizora, a teraz napisał, że to Wina aplikacji HBO Max i żeby poczekać na aktualizacje tej aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę spróbować odłączyć przewód sieciowy. I to przynajmniej na cala noc. Wtedy powinny sie wszystkie buggy usunąć z pamięci. Ja to robię co dzień. To tylko android. Mam dwie wersje niżej 935. i zdarza sie ze wyłącza sie w trakcie oglądania, by wyczyścić czy jakoś tak matryce ekranu Oled. Taki urok tych telewizorów. Po kolejnej aktualizacji z 6 miesięcy będzie lepiej. Dobrze mieć podłączony po lanie na stale do Internetu. Bo często wchodzą jakie drobne aktualizacje. W tym aplikacje też. Dużo cierpliwości  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z odłączaniem zasilania na noc naturalnie próbowałem (sam Philips mi to doradził), ale nic nie pomogło. Dzisiaj dostałem nowego pendrive'a od Philipsa ze "specjalnym oprogramowaniem" . Ten się zainstalował, ale instalacja "na twardo" - czyli wyciagnięcie wtyczki z kontaktu, wsuniecie USB, podleczenie zasilania.  Telewizor ruszył na nowym oprogramowaniu z 11. listopada. Zobaczymy jak będzie chodził. Internet mam po lanie.  Obraz jest bardzo ładny. Zależało mi na dźwięku, a ten jest naprawdę dobry.

Dzięki za rady

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he, he … widzę, że w Philipsach ciagle to samo …

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jak zawsze zadowolony. Zwłaszcza tera po informacji że dostanie aktualizacje do android 11. Czekam z niecierpliwością

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2022 o 11:18, Marchello66 napisał:

i zdarza sie ze wyłącza sie w trakcie oglądania, by wyczyścić czy jakoś tak matryce ekranu Oled.

Serio Philipsy wyłączają się w trakcie oglądania, żeby zrobić krótki cykl odświeżania pikseli? I wy tego nie reklamujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak rzeczywiście po oglądanie serialu kilku odcinków pod rząd. TV informuje że konieczne jest odświeżenie matrycy. Kiedy to ma.miejsce zależy od ustawienia matrycy. Przy wyśrubowanych parametrach obrazu ma to miejsce wcześniej. Dla mnie to otrzeźwienie, że może już starczy na dziś. Gorzej gdy to webinar w branży która się zajmuje - bioenergoterapia. Jednak jest to forma zabezpieczenia TV, by służył jak najdłużej. Oczywiście bybuniknac powidoków. Nie wiem jak jest to rozwiązane w innych markach. Nie trzeba wyłączać TV. Można oglądać materiał do końca i dopiero odświeżyć. Trwa to 10 minut. Po czym działa dalej normalnie. Mam wrażenie że z czasem a mam telewizor oled philips od początku sierpnia 2022r. Czas miedzybodswierzeniami jest dłuższy. Ciekawe jak to będzie po aktualizacji

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Lg, teraz Sony. Tam działa to totalnie bez ingerencji użytkownika i bez żadnych komunikatów. Telewizor zlicza oglądany czas i jak uzbiera się więcej niż 4h, to po wyłączeniu następuje krótki cykl odświeżania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...