Skocz do zawartości
Bieniu

Czy warto kupić Snazio?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Nosiłem się z zamiarem kupienia KISSa-DP-1600. Jednak po kilku postach na forum mój entuzjazm osłabł. Teraz zerkam w kierunku odtwarzaczy Snazio. Czy ktoś mógłby mi napisać czy odtwarzacz 1350 spełni poniżej wypisane oczekiwania?
1. Odtwarzacz ma działać głównie jako sieciowy z odbiorem treści z komputera PC (chodzi mi o muzykę mp3/ogg, zdjęcia jpg oraz filmy divx/xvid w rozdzielczości SD oraz HR.HDTV z napisami txt z polskimi ogonkami)
2. Czy napisy txt trzeba jakoś konwertować aby odtwarzacz je widział i poprawnie wyświetlał z polskimi ogonkami (zmiana strony kodowej, formatu)?
2. Odtwarzacz miałby byś włączony do sieci poprzez WiFi z szyfrowaniem WPA-PSK
3. Odtwarzacz podłączony do TV poprzez kabel SCART (jeszcze przez jakiś czas nie dorobię się HDTV) oraz poprzez złącze optyczne do wzmacniacza
4. Czy odtwarzacz nie ma problemów z dźwiękiem w formacie DTS (przesyłanym przez optyk)
5. Komputer, z którego udostępniane są treści pracuje pod kontrolą Windows Vista (czy potrzebne jest dodatkowe oprogramowanie czy wystarczy samo udostępnianie mediów zaszyte w system?)

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam Edytowane przez Bieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie do HD to nie warto. Bo po co? On tylko się nadaje do HD bo do zdjęć itd to może lepiej konsole? KISS wcale taki zły nie jest. Do SD w sam raz.

Jak masz wydać ponad tysiąc to lepiej kup jakieś DVD np. Samsunga co czyta wszystko(zdjęcia w HD, polskie znaki w divx itd) a do tego jakąs mante z WIFI ; ) I tak wyjdzie taniej niż odtwarzacz HD sieciowy.

Albo Xboxa1 też czyta WSZYSTKO! Ale do HD to Snazio akurat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='57618' date='29.08.2007, 16:20 ']Jak nie do HD to nie warto. Bo po co? On tylko się nadaje do HD bo do zdjęć itd to może lepiej konsole? KISS wcale taki zły nie jest. Do SD w sam raz.[/quote]
Telewizor HD kupię w przyszłym roku i chyba nie warto kupować teraz byle czego, żeby za parę miesięcy zmieniać.

[quote]Jak masz wydać ponad tysiąc to lepiej kup jakieś DVD np. Samsunga co czyta wszystko(zdjęcia w HD, polskie znaki w divx itd) a do tego jakąs mante z WIFI ; ) I tak wyjdzie taniej niż odtwarzacz HD sieciowy.[/quote]
Manty nawet za darmo nie chcę. Miałem już jedną i dziękuję. Samsung owszem byłby dobry ale mnie zależy na sieciowym rozwiązaniu. Może jakiś inny odtwarzacz mi polecisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Bieniu' post='57673' date='30.08.2007, 01:51 ']Telewizor HD kupię w przyszłym roku i chyba nie warto kupować teraz byle czego, żeby za parę miesięcy zmieniać.[/quote]

To poczekaj jeszcze rok - może HDDVD zdominuje rynek i bedziesz chciał kupić taki odtwarzacz który będzie kosztował grosze? Jak na razie najlepiej po prostu bezpośrednio podłączyć kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja popieram [b]Gmeru[/b], xbox1 jest naprawdę dobrym rozwiązaniem jeżeli chodzi o sd i hr(wszystkie formaty i kodeki). koszt to ok 500 złoty-jako bonus masz ponad 1000 gier(w tym kilkanaście wytrzymujących próbę czasu do teraz). jedyna wada to że niema wifi o którym piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mareczek82' post='57781' date='30.08.2007, 17:41 ']ja popieram [b]Gmeru[/b], xbox1 jest naprawdę dobrym rozwiązaniem jeżeli chodzi o sd i hr(wszystkie formaty i kodeki). koszt to ok 500 złoty-jako bonus masz ponad 1000 gier(w tym kilkanaście wytrzymujących próbę czasu do teraz). jedyna wada to że niema wifi o którym piszesz[/quote]
A XBOX ma możliwość podpięcia do sieci LAN (kabel mam w dużym pokoju położony tylko gniazdko w innym miejscu ale coś bym wymyślił)? Ja w konsolach średnio zorientowany jestem. Pilota do tego da się jakiegoś dokupić? No i jeszcze kwestia filmów divx/xvid i napisów - za pomocą jakiego oprogramowania udostępnia się treść z PCta do konsoli? Wystarczy Windows Media Connect? Jeśli tak to chyba nici z napisów :lol: Może ktoś zna jakieś dobre forum na ten temat albo kogoś kto tak używa tej konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najprościej to poprostu "udostepnić" dany folder w sieci lokalnej [prawy mysz, udostępnianie i zabezpieczenia i tam zaznaczasz opcję udostępniania]. poczytaj sobie o xbmc -xbox media center na wikipedii, tam jest tez pełna instrukcja co i jak połączyc z pc.
z ciekawszych funkcji masz:
stream z dysku z pc - filmy(i napisy oczywiście), muza, zdjęcia
pobieranie opisu z imdb/filmweb, oraz innych baz filmowych i muzycznych(np. teksty piosenek)
przegranie filmuu na dysk konsoli, zabranie podpache i ogladanie u kumpla na tv.

ogólnie xbmc ma b.dużo ciekawych funkcji-wszystko znajdziesz w wikipedi eng.
p.s. pilota dokupisz na allegro jak masz farta to nawet za 30 zeta, padem też można spokojnie obsługiwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mareczek82' post='57875' date='31.08.2007, 07:06 ']najprościej to poprostu "udostepnić" dany folder w sieci lokalnej [prawy mysz, udostępnianie i zabezpieczenia i tam zaznaczasz opcję udostępniania]. poczytaj sobie o xbmc -xbox media center na wikipedii, tam jest tez pełna instrukcja co i jak połączyc z pc.[/quote]
Poczytałem i coraz bardziej jestem zainteresowany. Mam rozumieć, że zwykłe udostępnie folderów pod Windowsem wystarczy żeby XBMC pokazał mi filmy z napisami?

[quote]p.s. pilota dokupisz na allegro jak masz farta to nawet za 30 zeta, padem też można spokojnie obsługiwać.[/quote]
Raczej muszę pilota też dorwać bo żona nie przeboli tego, że ma padem obsługiwać odtwarzacz filmów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Bieniu' post='57933' date='31.08.2007, 13:53 ']Poczytałem i coraz bardziej jestem zainteresowany. Mam rozumieć, że zwykłe udostępnie folderów pod Windowsem wystarczy żeby XBMC pokazał mi filmy z napisami?[/quote]
dokładnie-xbox widzi wszystko co jest w folderze. możesz też sobie zrobić osobny folder z napisami i podać xboxowi do niego ścieżkę-ja mam w zasadzie napisy z filmem razem. jak masz nazwę plików taką samą to x odtwarza napisy automatycznie, jak si,e różni to "pokazujesz" mu gdzie są(ręcznie odpalasz). czyta wszystkie formaty napisów. jedyny minus to brak obsługi kursywy kolorów itp bajerów znanych z pctowych odtwarzaczy.
jak kupujesz xboxa pamietaj żeby był na modchipie-możesz bawić się z aktualkami itp bez starchu że ci softmod padnie. no i kupuj z dużym dyskiem. ja kupiłem z 40 gigowym i to jest za mało:] polecam coś z 120 giga na pokładzie.

co do obsługi-trzeba się przyzwyczaić- dla mnie to było 5 minut, dla mojej dziewczyny ok 20 minut(zostawiłem ją samą i poszedłem do sklepu, jak wróciłem to już oglądała sobie serial co siedział u mnie na kompie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i wszystko pięknie, napaliłem się na Xa (mimo, że mi się strasznie wizualnie nie podoba), już chciałem kupować ale znalazłem informację, że on ma tylko optyczne wyjście dźwięku spdif a ja mam we wzmacniaczu optyka zajętego na potrzeby nboxa i muszę odtwarzacz mediów przez coaxial podpiąć. Są jakieś wersje Xboxa z wyjściem coaxialnym? Przejściówek między optykiem a coaxialnym to chyba raczej nie ma. Poradzi ktoś co z tym począć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Xboxa jest zarowno pilot, jak i mozna podlaczyc LAN (zwykle Rj45).
Jesli zas chodzi o wyjscie cyfrowe dzwieku to obydwa standardy sa zgodne elektrycznie. A zatem wyprowadzic cos takiego na zewnatrz jest banalnie proste.
Zrobilem tak w swoim, znacznie lepsze rozwiazanie niz optyk na kablach.
Jesli masz pojecie o lutowaniu to moge opisac jak wykonac taka modyfikacje. Konsole moge tez przerobic, choc z drugiej strony BARDZO ciezko bedzie kupic nieprzerobionego Xboxa teraz :P
Moge tez zainstalowac takie wyjscie jesli dostarczysz mi konsole i pokryjesz koszta operacji :)
Zreszta ilosc modyfikacji sprzetowych Xboxa jest multum, od zainstalowania coaxa, przez wewnetrznego pilota przez calkowita zmiane wygladu Xpudla. Robilem raz cos takiego. Wepchnalem Xboxa w obudowe HTPC na plyty mATX, trzeba bylo troche doszlifowac i zainstalowac nieco podporek, ale wyszlo calkiem ladnie (puki nie otworzysz pudelka, straszny pająk :P)

Edytowane przez Yuiren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Bieniu' post='57504' date='28.08.2007, 23:34 ']Witam
Nosiłem się z zamiarem kupienia KISSa-DP-1600. Jednak po kilku postach na forum mój entuzjazm osłabł. Teraz zerkam w kierunku odtwarzaczy Snazio. Czy ktoś mógłby mi napisać czy odtwarzacz 1350 spełni poniżej wypisane oczekiwania?
1. Odtwarzacz ma działać głównie jako sieciowy z odbiorem treści z komputera PC (chodzi mi o muzykę mp3/ogg, zdjęcia jpg oraz filmy divx/xvid w rozdzielczości SD oraz HR.HDTV z napisami txt z polskimi ogonkami)
2. Czy napisy txt trzeba jakoś konwertować aby odtwarzacz je widział i poprawnie wyświetlał z polskimi ogonkami (zmiana strony kodowej, formatu)?
2. Odtwarzacz miałby byś włączony do sieci poprzez WiFi z szyfrowaniem WPA-PSK
3. Odtwarzacz podłączony do TV poprzez kabel SCART (jeszcze przez jakiś czas nie dorobię się HDTV) oraz poprzez złącze optyczne do wzmacniacza
4. Czy odtwarzacz nie ma problemów z dźwiękiem w formacie DTS (przesyłanym przez optyk)
5. Komputer, z którego udostępniane są treści pracuje pod kontrolą Windows Vista (czy potrzebne jest dodatkowe oprogramowanie czy wystarczy samo udostępnianie mediów zaszyte w system?)[/quote]

Widze, ze nikt Ci nie odpowiedzial w kwestii Snazia :P
1. Zdecydowanie tak, po sieci dziala idealnie. Polecam serwer mediow wizd. Polskich znakow nie wyswietla,
ale latwo sie pozbyc ogonkow i czyta sie nadal wygodnie.
2. Snazio odczytuje 2 formaty:
- czasowe srt
- klatkowe sub
Polskie napisy zwykle sa w formacie txt, ktory typowo jest formatem klatkowym. Wystarczy wiec zmienic nazwe
na *.sub. Jesli sa w innym formacie to latwo je zamienic na srt czy sub - jest sporo softu do tego, a serwis napisy.info
umozliwia te konwersje juz podczas sciagania. Musisz tez pozbyc sie polskich literek - do tego najlepiej uzyc
programu notatnik.exe. Mam przerobiona wersje, ktora zostawia ó i ń, bo te akurat sa czytelne.
3. Snazio ma wszystkie typowe zlacza oraz DVI-I (czyli HDMI bez dzwieku i VGA w jednym)
4. DTS niestety idzie tylko przez optyk i spdiff, nie ma dekodera do 5.1 jak dla AC3 czy WMA9.
5. Potrzebny jest jakis serwer mediow. Ja polecam opensource'owy wizd. Lepszego nie znajdziesz.
Oryginalny soft do Snazio od razu mozesz wyrzucic.
Zdaje sie, ze WMP11 ma mozliwosc robienia jako serwer mediow i Snazio z tym dziala.

Oczywiscie tak jak pisal Gmeru - jesli nie zamierzasz uzywac tego do HD to mija sie z celem,
szkoda kasy. Za to jesli kupisz LCD czy plazme bedziesz na pewno zadowolony z jakosci,
bije na glowe jakosc obrazu z pececianych kart. No i wygoda obslugi - startuje z pilota w ~1s z siecia,
bo z plyta to w zasadzie od razu. Podczas odtwarzania nic Ci sie nie klatkuje, przywiesza, wywala, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre bo moj kolega Bieniu ktory na forum PSX Extreme sie udziela, ma taka sama ksywke, a co najlepsze ze poznalem go grajac w turnieju Halo na xbox'a :)

kupuj Xa, za 300zl na mietusie mozna znalesc (wiem bo duuuuuzo tego juz w zyciu kupilem)

po lanie z kompem jak wszystko ustawisz to bezposrednio z dysku kompa mozesz ciagnac lub nawet z napedu dvd komputera, oczywiscie mozesz tez dysk 500gb wrzucic do xa i wsio przegrac do niego bezposrednio, radzi sobie ze wszystkim lasznie z RMVB i innymi dziwolagami, co do wyjsc to mozna zmodowac zapewne (bywaja czasem z VGA i innymi dziwadlami Xy), za ta cene nic lepszedo do DVIXow nie kupisz a nie wspomne ze gier masz od groma, a jak Ci sie wyglad nie widzi to zmoduj sobie, w necie jest wiele stron z modyfikacjami, jakies pimpmyxbox czy consoletunning tam zobaczysz ajk wcisnac xa w obudowe hifi, szczegolnie jak wylacznie do stremingu po lanie to juz nei widze zadnego problemu, tylko wyjscie na 1 pada i czujka do pilota (te po 20zl na allegro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='goldi69' post='58842' date='05.09.2007, 14:45 ']hehe dobre bo moj kolega Bieniu ktory na forum PSX Extreme sie udziela, ma taka sama ksywke, a co najlepsze ze poznalem go grajac w turnieju Halo na xbox'a :)

kupuj Xa, za 300zl na mietusie mozna znalesc (wiem bo duuuuuzo tego juz w zyciu kupilem)

po lanie z kompem jak wszystko ustawisz to bezposrednio z dysku kompa mozesz ciagnac lub nawet z napedu dvd komputera, oczywiscie mozesz tez dysk 500gb wrzucic do xa i wsio przegrac do niego bezposrednio, radzi sobie ze wszystkim lasznie z RMVB i innymi dziwolagami, co do wyjsc to mozna zmodowac zapewne (bywaja czasem z VGA i innymi dziwadlami Xy), za ta cene nic lepszedo do DVIXow nie kupisz a nie wspomne ze gier masz od groma, a jak Ci sie wyglad nie widzi to zmoduj sobie, w necie jest wiele stron z modyfikacjami, jakies pimpmyxbox czy consoletunning tam zobaczysz ajk wcisnac xa w obudowe hifi, szczegolnie jak wylacznie do stremingu po lanie to juz nei widze zadnego problemu, tylko wyjscie na 1 pada i czujka do pilota (te po 20zl na allegro)[/quote]


Potwierdzam. Do SD wszelkiej maści contentu Xbox jest najlepszy i najwygodniejszy. Potrafi nawet odtwarzać film z nierozpakowanych archiwów, rozpakowując je w locie, co już mnie wprawiło w totalne osłupienie :) I robi to tak, że nawet nie wiemy że dany plik jest spakowany w 40 zzipowaych częściach. Można swobodnie przewijać w każdą stronę, jakby materiał nie był spakowany.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam i serdecznie odradzam snazio, mialem przez rok czasu, tragicznie współpracuje z siecią czy to LAN czy wi-fi, non stop się zacina, szkoda czasu. Polecam odtwarzacze Ziova CS-505 lub TVX HD-M 4100
[url="http://www.tvix.co.kr/Eng/products/4100sh.aspx"]http://www.tvix.co.kr/Eng/products/4100sh.aspx[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...