Skocz do zawartości
zajeccc

OLED - sony vs philips vs samsung

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, stoję przed zakupem nowego telewizora, mój obecny Philips 65PUS7304/12 idzie w odstawkę, teraz chce kupić OLED lub QD-OLED na oku mam:

1. Philips 65OLED936/12 

2. Samsung QD-OLED S95B 65 cali

3. Sony QD-OLED XR-65A95K

Do czego ma służyć? Głównie filmy i seriale, platformy Amazon Prime i HBO, do tego mnóstwo filmów w 2160p.10bit.HDR.TrueHD.7.1.Atmos lub DTS. Oprócz tego PS4+. Przeczytałem każdą z trzech recenzji i jestem trochę skołowany, przy philips "nagroda EISA 2022/2023", Samsung to "Najlepszy telewizor OLED na rynku!" a sony to "najlepsza jakość obrazu w 2022 roku!". Sami najlepsi ale który ma największy sens?  Philips ze swoimi 758 nitawmi vs trochę ponad 900 nitów w Sony przy podobnej czerni i całej reszcie ale z Ambilight i niższą ceną jest dużo gorszy?  Co Wy byście wybrali? 

Edytowane przez zajeccc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Jest jeszcze Panasonic lz2000 a tutaj testu jeszcze niema a czy będzie tego nikt nie wie Ten 3 jest najlepszy ale  kosztuje swoje Na tym forum angielskim bardzo dużo ludzi ma ten Sony i ten Panasonic tez tam już mają Tu link do tego forum avforums.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2022 o 13:46, zajeccc napisał:

Co Wy byście wybrali? 

Podobne pytanie zadałem tu na forum z 4 lata temu przed kupnem pierwszego oleda.Prawie wszyscy pisali aby kupic LG po co przepłacać za Sony.Postawiłem na A1 Sony 65'' i gra do tej pory bez wypaleń.Rok temu kupiłem Sony A90J z panelem od LG i jest wielka różnica w jaśności na + względem A1.Najlepiej samemu podjąć decyzję raczej nie ufać sprzedawcom oni polecają to na czym mają PL-y.Panel od Samsunga nowość,jakie wady ma jeszcze nie wiadomo.Fakt parametry po wyjęciu z pudełka ma super.Mówią kto nie ryzykuje ten szampana nie pije,ale gadać łatwo mówić co innego wydać 15k z własnej kieszeni i nie wtopić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2022 o 13:46, zajeccc napisał:

1. Philips 65OLED936/12 

2. Samsung QD-OLED S95B 65 cali

3. Sony QD-OLED XR-65A95K

z tych trzech to wychodzi że samsung qd-oled najtanszy - bo już w okolicach 11tysi - ze względu na cenę i serwis (lepszy od philipsa) ja bym szedł w jego stronę - choć tizena nie lubię - w październiku zawsze są dobre promocje na tv więc może i do 10 tysi zejdzie

Edytowane przez klaus71
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobne pytanie zadałem tu na forum z 4 lata temu przed kupnem pierwszego oleda.Prawie wszyscy pisali aby kupic LG po co przepłacać za Sony.Postawiłem na A1 Sony 65'' i gra do tej pory bez wypaleń.Rok temu kupiłem Sony A90J z panelem od LG i jest wielka różnica w jaśności na + względem A1.Najlepiej samemu podjąć decyzję raczej nie ufać sprzedawcom oni polecają to na czym mają PL-y.Panel od Samsunga nowość,jakie wady ma jeszcze nie wiadomo.Fakt parametry po wyjęciu z pudełka ma super.Mówią kto nie ryzykuje ten szampana nie pije,ale gadać łatwo mówić co innego wydać 15k z własnej kieszeni i nie wtopić.
A A1 nie miał matrycy LG?

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Sk_uter napisał:

A A1 nie miał matrycy LG?

Oczywiście że tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment decyzja jest taka, że czekam jeszcze na Philips 77oled937 - jak pojawi się w sklepach w Polsce, wtedy z pendrive poskaczę po sklepach i porównam sobie w podstawowych ustawieniach ten sam plik. Będę wybierał między Sony QD-OLED XR-65A95K a Philips 77oled937 

  • Lubię 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się przymierzam do zakupu QD OLED ale teraz mam od 4 lat Samsunga LCD i nic się nie wypala a co dzień gra około 5-6 godzin wyłącznie kanały z Cyfry więc czy to będzie Polsat czy TVN to każdy kanał ma znaczki LOGO i moje pytanie do tych co mają dłuższy czas TV OLED czy faktycznie po 4 latach będą wypalone znaczki ? Szkoda mi wydać 10tys i się wkurzać się powypala. Jak to jest w praktyce z tym wypalaniem? A jeśli nie OLED to co wybrać żeby był ładny obraz, mam na to przeznaczone max 20tys. wielkość 66-75 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja mam ten sam problem z tv co ty kolego Kupić panasa lz 2000 lub sony XR6A95K albo bardzo dobry LCD

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 65A95K i jestem bardzo zadowolony po zmianie z starego LCD. Miałem już u siebie w innym pokoju inne OLED of Sony (począwszy od A1, AF9, a teraz A90J) i widać różnicę między starymi zwykłymi oledami, a QD-OLED na korzystać tego nowego, widać dużo jaśniejszą matrycę.

Co do wypalania niestety te pierwsze modele się wypaliły i w ramach gwarancji zostały wymienione te dwa modele i zostało na A90J, niby od tego modelu zastosowano dodatkowe funkcje, aby się nie wypaliły. Zobaczymy mam nadzieję, że to się sprawdzi.

Co do LCD minileda nie miałem okazji widzieć na żywo, ale porównując np do XH90 to widać znaczną różnicę, przez co nie wziąłem LCD. Zastanawiałem się nad mini led sony X95K, ale w te Stacy nie wypadł za dobrze, więc zostałem przy OLED i nie żałuję, jest warty swojej ceny

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było odwiedzić stoisko Samsunga na AVS 2022 w Hotelu Sobieski to bys zobaczył jak świeci microLED 110":

TM9yvI.jpg

UWRkbb.jpg

6Ww9o0.jpg

 

OLED i QD-OLED na śmietnik historii :) .

Tyle, że to to powyżej to jedyne trzy stówki 😛.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki: To nie był  "ten" microled 110" tylko the wall od samsung pro znany od wielu lat (firma Samsung nie wystawiała się na AVS). Natomiast najnowszy Microled 110" i 99" przeznaczony do domu jest zwykłym ekranem w obudowie (ale nie telewizorem bo one conecnt nie ma tunerów chociaż normalnie posiada Tizen, aplikacje itd jak telewizor), kosztuje +600 000 zł i można go kupić w Polsce  (a dokładnie: 110” Samsung Micro LED 2021 cali kosztuje 675 tysięcy złotych. Dystrybutorem tych telewizorów w Polsce jest firma Audio Color.)

https://sklep.audiocolor.pl/kategoria-produktu/marki/samsung/microled/

Telewizor 110” Samsung Micro LED 2021 cali kosztuje 675 tysięcy złotych. Dystrybutorem tych telewizorów w Polsce jest firma Audio Color.
Źródło: https://hdtvpolska.com/telewizory-samsung-2022-micro-led-co-to-110-cali-cena;) Widziałem go kilka razy i rzeczywiście powala chociaż nadal widać łączenia klocków więc "zawsze coś". Z AVS nastąpiło wielkie komunikacyjne nieporozumienie między Samsungiem od TV a firmą Samsung z działu Pro.

https://hdtvpolska.com/telewizory-samsung-2022-micro-led-co-to-110-cali-cena/

Mała dygresja bo to nie jest temat tego wpisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2022 o 14:58, Sk_uter napisał:

począwszy od A1, AF9, a teraz A90J) i widać różnicę między starymi zwykłymi oledami, a QD-OLED na korzystać tego nowego, widać dużo jaśniejszą matrycę.

Co do wypalania niestety te pierwsze modele się wypaliły

Aby wypalić A1 65'' trzeba się bardzo postarać.U mnie w styczniu pyknie 5 lat i jest OK.Była poświata trwała po pasku TVN info,ale godzinna kompensacja ją zlikwidowała.Przez 5 lat wyłączony od prądu tylko z 3 razy.Czyszczenie automatyczne często odbywało się w nocy,nawet 4-5 godzin od ''zgaszenia TV''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor nigdy nie był odłączany od prądu, więc mógł sobie robić czyszczenie. Próbowałem też sam odpalić, aby pozbyć się wypaleń, ale nic nie dało, Sony wymienił na nowy model. Może zależy też od partii jaką się dostało

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...