Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszy telewizor 2022 roku? Nadchodzi TV Shootout 2022 w UK! HDTVTest X HDTVPolska

W najbliższy weekend odbędzie się kolejna edycja legendarnego już TV Shootout. Porównanie najlepszych telewizorów 2022 roku organizowane jest przez HDTVTest z Vincentem Teoh na czele, a kalibrację telewizorów zapewni m.in. nasz najlepszy polski kalibrator obrazu - Maciej Koper. Będzie to "ślepy test", którego uczestnicy wyłonią telewizor 2022 roku. Jaki telewizory wezmą udział w konkursie oraz kto będzie je oceniać?

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O qrcze! Mocne starcie - OLED vs QD-OLED. Nie chcę przesądzać przed TV Schootout'em, niespodzianek raczej nie będzie. ;)

Szkoda, że nie ma również "zwykłego" OLEDa od Sony.

Edytowane przez Groszek
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy degradacja czerni za dnia w QD-OLED  spowodują że klasyczny oled wygrał w dzień

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Groszek napisał:

@Maciej Koper,

może jakiś kontrolowany przeciek na zaostrzenie apetytu przed oficjalnym podsumowaniem? ;)

Właśnie. 24 godz. minęło od edycji, a tu "ni widu, ni słuchu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Groszek napisał:

@Maciej Koper,

może jakiś kontrolowany przeciek na zaostrzenie apetytu przed oficjalnym podsumowaniem? ;)

A jednak Panasonic zaskoczył i to mocno! 😉 Ja osobiście stawiałem w 100% na QD-OLEDy. Chłopaki składają materiał. Dopiero co się wszystko zakończyło. Tego typu wydarzenie to GRUBA sprawa i wymaga czasu.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gmeru napisał:

A jednak Panasonic zaskoczył i to mocno! 😉 Ja osobiście stawiałem w 100% na QD-OLEDy.

Dzięki! No to zaskoczenie. Też stawiałem na QD-OLEDy.

Do Panasonica mam spore zaufanie. Jakościowo (obraz) zawsze był mocny. Sam używam z dużym zadowoleniem leciwego (w kategoriach elektroniki) FZ800.

Ciekawy jestem co ten Panasonic "nawywijał". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Gmeru napisał:

 GRUBA sprawa i wymaga czasu.

a jaki jest planowany czas na publikację wyników ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.09.2022 o 11:18, klaus71 napisał:

a jaki jest planowany czas na publikację wyników ? 

Coś się zacięło, że to tak długo trwa? Dawać Panowie, bo nie ręczę za siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklejanie materiału, obróbka, dodawanie efektów ... to długo trwa :)   Miejmy nadzieje że nie będzie to tak jak w Sharknado lub Sharknado2  :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się jarać rankingiem jakiegoś "Uk Tv Shootout 2022", który pomimo, że odbył się tydzień temu, to wyników BRAK. Bawcie się dalej Panowie, mnie już to nie interesuje,

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, MarekMu napisał:

Nie ma co się jarać rankingiem jakiegoś "Uk Tv Shootout 2022", który pomimo, że odbył się tydzień temu, to wyników BRAK. Bawcie się dalej Panowie, mnie już to nie interesuje,

Wyniki zaginęly. Powinni zaimportowac kaczora do UK, wtedy wszystko byloby jasne na zaś.

;) 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MarekMu napisał:

Nie ma co się jarać rankingiem jakiegoś "Uk Tv Shootout 2022", który pomimo, że odbył się tydzień temu, to wyników BRAK. Bawcie się dalej Panowie, mnie już to nie interesuje,

Dokładnie, który zostanie wybrany jest dla mnie mało istotne, taka ciekawostka nieważna z praktycznego punktu widzenia a ważna jedynie marketingowo. Widziałem nowe OLED-y i QD-OLED-y na własne oczy i generalnie myślę, że niewiele się różnią od powiedzmy B7 sprzed 5 lat a i tak kalibracja jest kluczowa, no chyba, że fabrycznie jest doskonała i płacimy za to premię. Ja odpuszczam, nie muszę mieć najlepszego TV na świecie. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Jak długo można czekać który tv w tym roku jest dobry Jak tydzień temu to się odbyło Kiedyś to było forum Dziś tragedia panowie No cóż takie czasy nastały 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, franus122 napisał:

Jak długo można czekać który tv w tym roku jest dobry Jak tydzień temu to się odbyło 

może trwa licytacja i cały czas wskakują wpłaty od producentów więc  trudno tak w trakcie "wybrać najlepszy"  LOL

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam powiem, kto zwyciężył. Tylko nie mówcie, że ja to powiedziałem :) 

Pierwsze miejsce, z nieznaczną przewagą uzyskał Panasonic OLED LZ2000, za najlepsze wrażenia kinowe, fabryczną kalibrację i wbudowane audio. Drugie miejsce Sony QD-OLED A65R, następny Samsung QD-OLED S95B i czwarty LG OLED G2. A tak w ogóle, wszystkie wymienione, to doskonałe telewizory. Z każdego będziecie zadowoleni.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Rok 2016 Panasonic będzie miał DX900 ale to tylko LCD na tamę lata Panowie z tego forum testują opisują jaki to będzie tv koledzy co tu kiedyś byli i inni już się nim zachwycali opisywali było wtedy fajnie A ja go kupiłem i tv gra sobie po kalibracji do dziś Teraz chce tez Panasonica LZ2000/65 ale nic na tym forum o nim niema a o Sonym A95 K cichutko Tylko 1 osoba go z tego forum kupiła ale o nim nic nie pisze Panowie to napiszcie który wygrał a potem z tym materiałem się bujajcie do końca roku No chyba ze jak powyżej napisane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko wiadomo. Mam nadzieję, że hdtvpolska mnie nie przeklnie, że byłem pierwszy :) 

Jednak Sony A95K został zwycięzcą. Cieszy mnie ten fakt niezmiernie, ponieważ tak się złożyło, że mam taki 🤪

UK TV.jpg

Edytowane przez MarekMu
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek pozostaje ten sam od lat,typowo dla kinomaniaka Panasonic wygrywa.😉

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.09.2022 o 18:12, franus122 napisał:

Witam Rok 2016 Panasonic będzie miał DX900 ale to tylko LCD na tamę lata Panowie z tego forum testują opisują jaki to będzie tv koledzy co tu kiedyś byli i inni już się nim zachwycali opisywali było wtedy fajnie A ja go kupiłem i tv gra sobie po kalibracji do dziś Teraz chce tez Panasonica LZ2000/65 ale nic na tym forum o nim niema a o Sonym A95 K cichutko Tylko 1 osoba go z tego forum kupiła ale o nim nic nie pisze Panowie to napiszcie który wygrał a potem z tym materiałem się bujajcie do końca roku No chyba ze jak powyżej napisane 

Panasonic LZ2000 oraz niższe modele  OLED dopiero jadą do nas do testów od Panasonica. Firma będzie je wprowadzac na rynek w październiku tego roku. Wszystko zgodnie z planem 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragnę zwrócić uwagę na pobór prądu w czasie STANDBY. U mnie skacze w okolicach 30 W. Jest to ogólnie znany problem w telewizorach Sony. Dlaczego firma nic z tym nie robi, gdzie jest jakaś instytucja Unii Europejskiej, że pozwala na takie kuriozum?
 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...