Skocz do zawartości
Samek

DTL-742E600

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając stronę MIRAI natknąłem się na nowy model [url="http://www.mirai.eu/Polski/ProductDetails&product_id=61&cat_id=56"]DTL-742E600[/url].
Specyfikacja TV wygląda dość ciekawie:
[quote]Size (diagonal) 42" (107 cm)
Panel Resolution 1920 x 1080
Response Time (typical) 6.5 ms
Contrast Ratio (typical) 1200 : 1
Brightness (typical) 500 cd/m²
Supported Timing 480i, 480p, 576i, 576p, HDTV 720p, 1080i, [b]1080p (via HDMI)[/b][/quote]
[i](...)DTL-742E600 is one of just a handful of LCD TV’s equipped to bring you a full 1080p HD experience(...)[/i]

Po krótkich poszukiwaniach znalałem ten tv w sklepie internetowym za ok 4500 zł.
Cena interesująca jak za 42" FullHD. Ciekaw jestem jak się sprawuje ten tv, może czas wymienić swojego starego MIRAIa (?) :P

Buszując dalej wykopałem kawałek maila (chyba od producenta - ciężko powiedzieć, bo znalazłem to na jakimś forum w dziwnym języku):
[quote]1) Will the Mirai DTL-742E600 be updated to 1080p, just as Mirai
DTL-642E500 has been?

The TV - DTL-642E500 has never been updated, but the spec sheet of this unit
has been updated. It is supporting 1080p (on HDMI) from the beginning but we
did not put it into the datasheet because it was not sure if this product was
within EMI specifications.

But now , it passed the EMI test. DTL-742E600 is 1080p too.

2) Is there a specific reason any other input can't handle 1080p? I'm
thinking xbox360 or ps3 here, how will I be able to use them full resolution?

I have tested the Xbox via component (via VGA) here and PS3 via HDMI , both
on 1080p and it works fine.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Samek - mam ten telewizor od ponad 2 miesięcy. Jak na razie jestem z niego bardziej niż zadowolony. Pozostały mój sprzęt do odbioru HD to Topfield 7700 oraz moduł Aston 2.18. Platforma to oczywiście Cyfra+. MIRAI daje zdecydowanie więcej możliwości niż jestem w stanie z tego skorzystać. Obraz HD przy dobrym sygnale jest niesamowity. Wszyscy krewni i znajomi Królika wychodzą podłamani, że obraz mam nie gorszy od nich a za dokładnie połowę ceny którą oni zapłacili. Oczywiście są też komentarze na temat jakości nieznanych marek ale dla mnie w telewizorze jakością jest nie to co w środku ale to co widzę na ekranie. A w tym akurat punkcie jest świetna. Zdecydowanie polecam. Jeżeli masz jakieś pytania to się nie krępuj.
Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A można wiedzieć gdzie kupiłeś model DTL-742E600? Zastanawiam się czy kupić DTL-642E500 czy warto szukać DTL-742E600, czy gra jest warta świeczki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='der79' post='60535' date='18.09.2007, 10:24 ']A można wiedzieć gdzie kupiłeś model DTL-742E600? Zastanawiam się czy kupić DTL-642E500 czy warto szukać DTL-742E600, czy gra jest warta świeczki ?[/quote]


Przepraszam za brak odpowiedzi ale wlasnie wrocilem z urlopu. Moj telewizor kupilem w firmie BALTA Gdansk. Obsluga bezproblemowa. Dostawa w 2 dni. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lago' post='61778' date='01.10.2007, 07:15 ']Przepraszam za brak odpowiedzi ale wlasnie wrocilem z urlopu. Moj telewizor kupilem w firmie BALTA Gdansk. Obsluga bezproblemowa. Dostawa w 2 dni. Polecam.[/quote]
Witam !!!
Ja posiadam model 500 i jestem bardzo zadowolony ,zwłaszcza na xbox 360 elite przez hdmi,obraz rewelacja!!! Mam tylko problem z 1080p ,i zastanawiam sie czy to wina tv czy xbox ??
Wyswietlałes juz cos w 1080p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OGR - przykro mi ale nie mam odtwarzacza HD wiec 1080p jest na razie poza moim zasiegiem. Dopiero na wiosne planuje dosprzetowienie. Sam nie mam pojecia jaka bedzie roznica pomiedzy tym co ogladam z satelity w HD w 1080i a pelnym 1080p z plyty gdzie bitrate bedzie ok. 3-krotnie wyzszy niz to co serwuja nam na satelitach. Nie przypuszczam aby roznica w jakosci obrazu byla zauwazalna z odleglosci wiekszej niz 1 m(przy ekranie 42''). W tej chwili przy niskim bitrate wystepuje delikatna pikseloza na duzych, jednolitych powierzchniach(widoczna z odleglosci ponizej 1 m). Natomiast po 1080p (przy max. bitrate) spodziewam sie wiekszej ilosci szczegolow w dynamicznych akcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie mialem okazji potestowac tego nowego modelu, ale moge szczerze powiedziec, ze firma za calkiem przyzwoite pieniazki oferuje bardzo ladnie grajacy sprzet. Full HD za 4000-5000 zl.
Poprzedni model mialem okazje potestowac przy podlaczonym komputerze PC z dwoma nagrywarkami Blu Ray. Odpalone 1080p po zlaczu dvi-hdmi niczym nie ustepuje duzo lepszym i drozszym modelom.
Obraz ma wlasciwe parametry bez wodotryskow. Menu moze nie jest naszprycowane super dodatkami, ale do normalnego ogladania roznych materialow HD w zupelnosci wystarczy. Jedyny minus to mala ilosc wejsc HDMI co w dzisiejszych czasach zaczyna sie byc waznym elementem, na ktory trzeba zaczac zwracac uwage.
Jeszcze jeden plus za pilota bynajmniej w nowym modelu HD Ready, ktory zmienil sie na lepsze :-)

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='braavoo' post='63954' date='18.10.2007, 14:51 ']Jeszcze nie mialem okazji potestowac tego nowego modelu, ale moge szczerze powiedziec, ze firma za calkiem przyzwoite pieniazki oferuje bardzo ladnie grajacy sprzet. Full HD za 4000-5000 zl.
Poprzedni model mialem okazje potestowac przy podlaczonym komputerze PC z dwoma nagrywarkami Blu Ray. Odpalone 1080p po zlaczu dvi-hdmi niczym nie ustepuje duzo lepszym i drozszym modelom.
Obraz ma wlasciwe parametry bez wodotryskow. Menu moze nie jest naszprycowane super dodatkami, ale do normalnego ogladania roznych materialow HD w zupelnosci wystarczy. Jedyny minus to mala ilosc wejsc HDMI co w dzisiejszych czasach zaczyna sie byc waznym elementem, na ktory trzeba zaczac zwracac uwage.
Jeszcze jeden plus za pilota bynajmniej w nowym modelu HD Ready, ktory zmienil sie na lepsze :-)

Pozdrawiam

braavoo[/quote]
Mnie martwi tylko problem z uzyskaniem 1080p z xbox 360 elite, przez HDMI .Jest to łacze cyfrowe więc xbox powinien wykryc ze ma doczynienia z tv FULL HD ,a tego nie czyni .W czym jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżam temat.

Obecna cena w/w telewizora to ok 3600zł i 3letnia gwarancja, czynią go dość atrakcyjnym zakupem.

Czy ktoś z szanownych posiadaczy (i nie tylko) mógłby podzielić się swoją opinią na temat tego TV?
Chodzi mi o to Jak ten tv prezentuje się na tle innych paneli fullhd w swojej klasie cenowej (do 4K).

Ogólnie to zastanawiam się nad zakupem jakiegoś fullhd 40-42", który służyłby do oglądania cyfry, dvd, czasem naziemnej tv. W niedalekiej przyszłości też kanałów HD i bluray.

Na oku mam jeszcze Bravie KDL-40V3000, tylko czy warto dopłacić? Do tego 2" mniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...