Skocz do zawartości
Gmeru

Nagrody EISA 2007 rozdane

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='marian_wierzbicki' post='56657' date='20.08.2007, 16:35 ']Nawet jeśli kiedyś kupisz ten Najlepszy .... w co pomału zaczynam wątpić - gonisz za czymś nierealnym.
To za chwilę inni kupią jeszcze nowszy i lepszy .
Dwa dni temu minęło 10 miesięcy odkąd mam 46" XD1 ( pierwsza dostawa )
Nadal nie widzę lepszego obrazu ( ale są porównywalne )
Obraz z ANIXE HD promujący wypoczynek w różnych zakątkach świata można uznać za referencyjny
(na nim widać jakość naszych SHARPÓW)
i porównywalny z obrazami jakie oglądamy na firmowych stoiskach najlepszych producentów telewizorów.
Dopiero jak kupisz TV FUL HD to zrozumiesz o czym napisałem.
Sam zamieniłem 6-letnie CRT 32" 16x9 Phila na XD1 i nadal uważam że był to trafny wybór
To że telewizory tanieją to b.dobrze - wymiana na nowe będzie przebiegała jeszcze szybciej.[/quote]
@marian
ja nikomu nie mam i nie miałem zamiaru udowadniać i wciskać na siłę, że ten TV się nie nadaje,
mało tego,
nawet nie wiesz ilu osobom doradziłem zakup XD1.
W całej polemice nie chodzi w ogóle o to, czy ten, czy tamten TV jest lepszy czy gorszy, bo komuś podoba się Superman, a ktoś inny woli Batmana,
chodzi jednak o obiektywizm, a nie pisanie, że ten TV jest debeściak, a inne mają tylko wady, i niezauważanie wad własnego TV, a wyłącznie peany na cześć jego zalet.
Koledzy właściciele Sharpa widzą tylko purpurowe węże na tych plazmach, które dostały EISA, a nie widzą bardzo dobrej czerni, lepszego odbioru w SD, mało tego, negują to. Odwrotnie, nie zauważają w XD1 bandingu, buczenia, nierównomiernego podświetlenia, słabych kątów, gorszego kontrastu, smużenia obrazu w ruchu (na planszach testowych jest, o jest !!!), bo niby tego nie ma, a niestety jest.
Mogę się założyć, że mój CRT 36PW9765 Philipsa gra lepiej w SD niż wszystkie aktualne płaszczaki na świecie, ale za to nie nadaje się do HD. A że 95% materiału w TV, wypożyczalniach filmów jest w SD, to po co zamieniać lepsze na gorsze ?
A piszesz, że Full HD jest dużo lepszy i że jak będę miał, to dopiero zrozumiem (niezależnie od tego, że mam do dyspozycji prawie na co dzień kilka płaskich TV HD Ready i Full HD). No to Ci odpowiem, że może i masz rację, ale powiedz mi, ile przez te 10 miesięcy oglądałeś materiału prawdziwego Full HD 1080p ? No bo w N masz "tylko" 1080i, Sharp nie przyjmuje sygnału 1080p24, SD na LCD wygląda kiepsko w porównaniu do CRT, mało tego, sygnał SD ogólnie lepiej wygląda na TV HD Ready niż na Full HD ze względu na mniejszą "up-konwersję".
Więc po co miałem wcześniej kupować TV Full HD, skoro nie miałem materiału 1080p do jego nakarmienia i skoro dotychczasowe płaskie TV nie obsługiwały najlepszego dostępnego sygnału z płyt BR czy HD DVD w "natywnej" jakości, odtwarzacze HD nawet nie podawały takiego sygnału, a płaskie TV miały pół roku temu tyle wad, których dzisiejsze nowe TV już nie mają. Owszem zawsze będą lepsze TV, w każdej kolejnej generacji, ale koledzy po niecałym roku już wymieniają XD1, tracąc ponad 50% jego wartości, a ja kupię TV może nie idealny, ale taki, który nie będzie smużył, buczał, czarny będzie czarny, kontrast jeszcze lepszy, "kąty nie będą szare", a sygnał 1080p24 będzie przyjmowany bez problemu i nie będzie judderingu, zaś obraz w SD będzie niewiele gorszy od tego na CRT.
Dodatkowo będę miał wybór z kilkunastu TV, które spełniają te wymagania, marka nie ma znaczenia, może to będzie KURO Full HD, może Sharp HD1, a może Samsung 52F96 na LEDach ?, no i odtwarzaczy będzie już sporo wypluwających 1080p24 i materiału jest już dużo.
Masz odpowiedź.
Więc teraz mi powiedz, czy dzisiaj, tj. 20.08.2007 Twój TV jest dalej referencyjny, biorąc pod uwagę wszystkie TV dzisiaj dostępne na rynku ? Czy jest w stanie obsłużyć najlepszy dostępny sygnał 1080p24, czy ma 100 Hz i nie smuży, czy kąty są idelane, czy nie ma bandingu, czy nie buczy ?
A przede wszystkim odpowiedz sobie sam, czy dzisiaj nie wolałbyś poczekać te 10 miesięcy i dopiero teraz kupić sobie np. XL2, albo KURO, albo HD1, czy F96 ?
pozdrowienia

P.S. Ja wiem, mimo, że XD1 nie ma EISY, mimo że na 35 miejscu w rankingach to i tak jest to referencyjny telewizor...... Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja ma swój urok :P i widać, że nowy66 broni Sharpa jak niepodległości. Powodzenia.

Z ciekawości sprawdziłem ten link:

[url="http://www.hdtvtest.co.uk/Sharp-LC46XD1E/"]http://www.hdtvtest.co.uk/Sharp-LC46XD1E/[/url]

i co widzę w podsumowaniu?

Sharp LC46XD1E offers excellent value-for-money despite some flaws

Sharp LC46XD1E jest wart swojej ceny, mimo kilku wad/uchybień/usterek-co kto woli.

Argumenty za:
-fantastyczna czerń i topowy kontrast
-szczegółowa szczegółowość :D obrazu
-powalająca cena £1350 za 46-calowy 1080p LCD TV

Argumenty przeciw:
-banding
-buczenie elektroniki nawet w czuwaniu i jednostajny szum/?low-pitched hum/
-a tu reszta ...

* Red push could not be completely eliminated
* Dithering/ pixel noise (up close) unless fed with the most pristine of signals
* Sluggish on-screen menu navigation
* Ugly EPG
* No dedicated component input (shared with VGA port through adaptor cable)
* Need to buy separate dual RCA to 3.5mm stereo jack adaptor to accept component/ VGA audio input from Xbox 360/ Nintendo Wii
* Poor headphone jack placement at the back of the TV

Kiepskich sprzymierzeńców sobie wybrałeś. Przy tylu wadach omijałbym tego lcidika szerokim łukiem/ chociaż pamiętam, kiedy pojawił się na horyzoncie, hektolitry śliny wylały się na klawiaturę od napalonych/?/ userów

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgrabnie manipulujesz moimi wypowiedziami (uznanie na Dolnym Śląsku), ale:

z przytoczonych linków wynika, że XD1 wygrał tylko w Austrii w kategorii best LCD,
dla zachowania obiektywizmu dodam, że jeszcze wygrał plebiscyt na sąsiednim forum, również w tej samej kategorii.
Ale to czyni 2 sukcesy, a to chyba nie jest tak "wiele" ?
A już piszesz, że wolisz wierzyć ludziom, a kto wydał opinię na [url="http://www.hdtvtest.co.uk"]www.hdtvtest.co.uk[/url] , lud, czy żurnalista ?
Zarzucasz mi to, co dokładnie sam czynisz... :blink:
A swoją drogą, to trochę niefajna ta ocena żurnalisty, bo znalazł mnóstwo wad i parę zalet.
A "Spitzenklasse" i "gut" to nie to samo co "referenzklasse" i "sehr gut" (np. dla 507XD) chyba ?

serdeczne pozdrowienia

P.S. będę na IFIE 31/08 i 1/08, może do zobaczenia ? :)

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@2man

Nie bronię tej marki jak niepodległości. Nie mam w tym (niestety - a chciałbym, choćby za zasługi w propagowaniu jakąś tyci zniżkę, albo cuś :blink: ) żadnego interesu. Rok temu to BYŁ najlepszy LCD. A teraz to już value-for-money. Teraz bym musiał wejść w obronę XD1E , ale : przekonanych nie muszę przekonywać a przeciwnicy nie dadzą się przekonać :) Rok w rozwoju techniki TV to przepaść. Wystarczy porównać listę EISA sprzed roku i obecną.

@AreckiW

Gdyby przeczytać jeszcze raz dokładnie cały thread o XD1 toby się więcej znalazło pozytywnych opinii o XD1E. Angol pisze o 42" to jednak mimo wszystko coś innego. :P Manipulacja? Choć test naprawdę robi wrażenie.

ps. Będę na IFA albo w sobotę albo w niedzielę 02/09. To się okaże dopiero za tydzień wt/śr.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...