Skocz do zawartości
szuwar

Jak sprawdzić czas pracy lampy w KDS"55 i inne wątpliwości...

Rekomendowane odpowiedzi

Czy oglądałeśna KDS w Centrum Sony coś w HD? To dopiero jest bajka.
Jak pierwszy raz włączyłem National Geografic HD to rodzinka nie mogła oderwać się od telewizora (do drugiej w nocy do końca programu ;) )

Czy masz możliwość podłączenia się do jakiejś kablówki, która oferuje przekaz cyfrowy równolegle z analogiem? Różnica w jakości powinna byc bardzo zauwazalna. Po za tym rozważyłbym cyfrę+ zamiast n-ki, bo i content i jakość kilku podstawowych programów (TVP)lepsza. Chociaż różnica w cenie też jest, niestety.

Pozdrawiam i życze dużo satysfakcji z oglądania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jm777' post='56725' date='21.08.2007, 01:17 ']Czy oglądałeśna KDS w Centrum Sony coś w HD? To dopiero jest bajka.
Jak pierwszy raz włączyłem National Geografic HD to rodzinka nie mogła oderwać się od telewizora (do drugiej w nocy do końca programu :P )

Czy masz możliwość podłączenia się do jakiejś kablówki, która oferuje przekaz cyfrowy równolegle z analogiem? Różnica w jakości powinna byc bardzo zauwazalna. Po za tym rozważyłbym cyfrę+ zamiast n-ki, bo i content i jakość kilku podstawowych programów (TVP)lepsza. Chociaż różnica w cenie też jest, niestety.

Pozdrawiam i życze dużo satysfakcji z oglądania[/quote]


Widziałem Discovery HD i Lux. Niestety jakość była taka sobie (tzn. chciałoby się więcej), szczególnie na Lux wszelkie krawędzie były schodkowane. Nie wiem z czego to wynikało. Siła sygnału i jakość były około 70. Może słaby bitrate?

Poczekam chyba do września może miłościwie nam panujące cyfrówki coś zaproponują. Czytałem gdzieś że n-ka podwyżkę ;)


Pozdrowienia,

PS. Nadal nie wiem jak sprawdzić czas świecenia lampy... prawdę powiedziawszy tracę juz nadzieję że ktoś to wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
N'ka już zmieniła ceny na "rynkowe" (10=16).
Lux'a hd dawno nie ma, ale schodków nie widziałem - w przeciwieństwie do programów sd.
Idź do marketu, popatrz na inne tv.
Nie kupuj lampy - za kilka lat będzie kosztowała grosze (sam mam kilka lamp, najstarsza ma 3 lata... i czekają na gorsze czasy).
Masz super telewizor - ciesz się nim !

ps.
mam siłę i jakość 50-60% Edytowane przez cobico

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='szuwar' post='56711' date='20.08.2007, 22:47 ']Zauważyłem przy okazji że dźwięk i obraz na odbiorniku CRT pojawia się minimalnie szybciej. Oglądając mecz na KDS-ie o milisekundy później zobaczymy bramkę... ;)[/quote]

Z tego co pamiętam w KDS-e możesz to wyregulować.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak "Game mode" który przyspiesza wyświetlanie (wyłącza jakieś układy przetwarzające obraz). Jak sama nazwa mówi sens ma to chyba tylko w grach komputerowych. Bo co przeszkadza to pare milisekund? ;-)

Co do nki to jakość TVP faktycznie jest marna - ale to wynika głównie z samej TVP - sygnał przechodzi po drodze przez analog i to widać (na szczęśćie nie oglądam praktycznie niz na TVP). Pozostałe kanały SD poza TVN też są przekompresowane, no ale co zrobić. I tak wyglądają znośnie.

Niestety ta przekątna obnaża już nie tylko słabą jakość sygnału, ale np takie rzeczy jak to że operator przysnął i kamera w studio jest niedokładnie wyostrzona na twarz prowadzącego. Potem widać jak po chwili się gość poprawia. Tego typu rzeczy nie widać na mniejszych TV.

W każdym razie upscalling w nboxie działa lepiej niż w KDS. Przeplot też jest z tego co porównywałem lepiej usuwany. Tak więc polecam tryb 1080i z nboxa. W efekcie obraz jest nieschodkowany i bardziej analogowy. Chociaż w [beeep]ę cały czas daje ten pi**ony przeplot z epoki Rubinów :/ Np na meczach można dostać szału od tego syfiastego wynalazku :/ No chyba że mecz leci na nsport, wtedy jest bajka ;)

Acha - i jeszcze sprawdz ustawienie opcji DRC bo ona może sporo mieszać w obrazie. Jeśli dobrze ją rozumiem to ustawienie w pionie odpowiada za wyostrzanie a w poziomie za wygładzanie. Tak więc na początek ją wyłącz. Potem możesz spróbować dojechać w poziomie do końca - powinno pomóc na schodkowane krawędzie z anteny.

Kolejne spostrzeżenie - funkcja redukcji szumów o ile może się przydać do sygnału z anteny to powoduje delikatne smużenie obrazu, tak więc dla sygnału cyfrowego powinna być wyłączona. Wtedy zjawisko smużenia nie występuje w tym TV.

PS: Co do czasu świecenia lampy to pamiętam że było to gdzieś w menu serwisowym - udało Ci się w ogóle do niego wejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Sober

Do menu serwisowego wszedłem ale co dalej tego już nie wie nikt... :lol:

Jako źródło czegoś w HD przy małych opłatach abonamentowych wybiorę chyba Humaxa i najtańszy abonament Cyfry za 18zł. Podobno Cyfra ma lepsze kanały TVP bo pobiera je światłowodem z Woronicza a n-ka przez satelitę...
Mam nadzieję że coś tam na satelitach leci FTA w HD...


@ cobico

Nie... no jedna lampkę to chyba warto mieć w zapasie. Na tą groszową cenę to bym nie liczył - wcześniej wycofają z rynku jak samego KDS'a.

Zastanawiałem sie czy będzie kiedyś można kupić "lampy diodowe" do tego modelu. Ciekawe czy jest na tyle popularny że będzie się komuś opłacała produkcja do takiego staruszka.


Pozdrowienia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='szuwar' post='56833' date='21.08.2007, 18:44 ']@ Sober

Jako źródło czegoś w HD przy małych opłatach abonamentowych wybiorę chyba Humaxa i najtańszy abonament Cyfry za 18zł. Podobno Cyfra ma lepsze kanały TVP bo pobiera je światłowodem z Woronicza a n-ka przez satelitę...
Mam nadzieję że coś tam na satelitach leci FTA w HD...[/quote]

FTA tylko z Astry: Anixe HD, Astra Promo, SAT1 HD i Pro7HD. Te dwa ostatnie tylko od czasu do czasu coś w HD pokazują. Więc jeśli cyfra to raczej z pakietem canal+HD i NG HD. Co do Cyfry i TVP to jest tak jak piszesz. Jakość jest dużo lepsza niż po analogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo szukasz w tym menu ;-) To jest pozycja 21 (Timer) / 0 (LMP) w menu PANEL SERVICE. Między poszczególnymi typami menu przełaczasz się przyciskiem jump (tym pod 9), między podmenu klawiszami 2/5 a pozycjami w menu klawiszami 1/4.

U mnie po 9 miesiącach licznik pokazuje 660 godzin, czyli lampa powinna starczyć na ponad 9 lat (przy założeniu że pociągnie 8000 godzin).... a może i więcej bo używam trybu obniżonej mocy.


PS: W FTA owszem są kanały HD, ale tylko niemieckie z astry :lol: Kiedyś było świetne Luxe HD, ale przestali emitować :)

Z ciekawostek: Właśnie sprawdziłem ten tryb game mode i okazało się że wyłacza on deinterlacer w TV i w efekcie sygnał i jest WYŚWIETLANY z przeplotem (!) - czyli tak jak w TV CRT - na przemian linie parzyste i nieparzyste - czyli dostajemy migotanie nieruchomych obiektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='56856' date='21.08.2007, 20:59 ']Coś słabo szukasz w tym menu ;-) To jest pozycja 21 (Timer) / 0 (LMP) w menu PANEL SERVICE. Między poszczególnymi typami menu przełaczasz się przyciskiem jump (tym pod 9), między podmenu klawiszami 2/5 a pozycjami w menu klawiszami 1/4.

U mnie po 9 miesiącach licznik pokazuje 660 godzin, czyli lampa powinna starczyć na ponad 9 lat (przy założeniu że pociągnie 8000 godzin).... a może i więcej bo używam trybu obniżonej mocy.
PS: W FTA owszem są kanały HD, ale tylko niemieckie z astry :) Kiedyś było świetne Luxe HD, ale przestali emitować :)

Z ciekawostek: Właśnie sprawdziłem ten tryb game mode i okazało się że wyłacza on deinterlacer w TV i w efekcie sygnał i jest WYŚWIETLANY z przeplotem (!) - czyli tak jak w TV CRT - na przemian linie parzyste i nieparzyste - czyli dostajemy migotanie nieruchomych obiektów.[/quote]


Dziękuję Sober, Superinformacja!

Nie wiedziałem ze można użyć przycisku jump.

Właśnie sprawdziłem i [b]ZGROZA!!![/b]:

[size=4][b]MÓJ TELEWIZOR PRZEZ 7 DNI OGLĄDANIA WYŚWIECIŁ 686 GODZIN!!![/b][/size]


W połączeniu z datą produkcji 10/2006 i innymi oznakami opisanymi wcześniej widać że [b]kupiłem używany[/b]. :lol:

Ciekawe co na to panowie z Cyfromarketu? Chyba go jednak odeślę bo perfidnie zrobili mnie w jajo.

Jeszcze raz dzięki za info... ale się wku...zdenerwowałem...

Pozdrowienia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde! No to faktycznie uzywka... to więcej niż ja wyświeciłem przez 9 miesięcy! Co zresztą zgadzałoby się z datą produkcji...

Czyli albo:
1. TV był używany przez pracownika sklepu w domu (do tzw "testów") i teraz bezczelnie się go pozbywają jako nówka.
2. Albo stał na wystawie w sklepie przez jakiś czas.

W USA czy każdym innym normalnym kraju taki TV byłby sprzedawany za pól ceny. Witamy w Polsce :/

Wg mnie powinni Ci albo zwrócić kasę albo np dać dodatkową lampę gratis. Możesz ich postraszyć że ich obsmarujesz na wszelkich możliwych forach internetowych, co zresztą można zrobić niezależnie od tego czy się zreflektują :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie sprawa byla by prosta. Idziesz do sklepu i stanowczym choc spokojnym glosem prosisz o kierownika(nie rozmawiasz z pionkami) wyjasniasz o co chodzi(nie daj sobie przerwac) i na koniec mowisz ze wedlug prawa konsumenta zostales oszukany przy zakupiei albo daja ci nowy telewizor+ cos ekstra jako rekompensate za problemy, nerwy albo skierujesz sprawe do sadu i obsmarujesz ich w lokalnej prasie i na internecie. Najlepiej powiedziec ze juz zasiegnoles rady u radcy prawnego i poradzil ci skierowac sprawe do sadu i ze wygrasz ja bez problemu.
Po takim wykladzie mysle ze panowie ze sklepu nasraja w portki a twoja sprawa rozwiaze sie dosc szybko.
Pamietaj ze kazdy wlasciciel lub menadzer sklepu robi w portki na slowo radca prawcy, sad i prasa.
Zycze ci zeby twoja sprawa szybko sie rozwiazala i zebys byl zadowolony z tego tv tak jak i ja.

Ps. Mieszkam w gb wiec lapie z anteny kanaly w analogu i cyfrze i powiem ci ze obraz to jak vhs i dvd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='56870' date='21.08.2007, 23:17 ']O kurde! No to faktycznie uzywka... to więcej niż ja wyświeciłem przez 9 miesięcy! Co zresztą zgadzałoby się z datą produkcji...

Czyli albo:
1. TV był używany przez pracownika sklepu w domu (do tzw "testów") i teraz bezczelnie się go pozbywają jako nówka.
2. Albo stał na wystawie w sklepie przez jakiś czas.

W USA czy każdym innym normalnym kraju taki TV byłby sprzedawany za pól ceny. Witamy w Polsce :/

Wg mnie powinni Ci albo zwrócić kasę albo np dać dodatkową lampę gratis. Możesz ich postraszyć że ich obsmarujesz na wszelkich możliwych forach internetowych, co zresztą można zrobić niezależnie od tego czy się zreflektują :)[/quote]


Wszystko przygotowane, jutro wysyłam. Ciekawe czy będą mi robić uwagi że worek foliowy od pilota jest krzywo rozdarty? :P

W normalnym kraju to pewnie jakiś prawnik by mi rekompensatę za straty finansowe (koszty przesyłki, czas...) i moralne (nadszarpniecie wiary w uczciwość ludzką) wywalczył. A Sony w ramach przeprosin ufundowałoby mi PS3 :P

Pozdrawiam i dziękuję za rady i wsparcie. Będę meldował na bieżąco jak sprawy się mają. Na zwrot pieniędzy maksymalnie mam czekać 21 dni. Mam nadzieję że jeszcze gdzieś kupię KDS'a nówkę nie śmiganą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='madmacpl' post='56874' date='21.08.2007, 23:46 ']Dla mnie sprawa byla by prosta. Idziesz do sklepu i stanowczym choc spokojnym glosem prosisz o kierownika...[/quote]

Niestety madmacpl tu jest Polska... Należę do ludzi stanowczych i zdecydowanie nie toleruję krętactwa. Mam nadzieję że sprawa zostanie załatwiona sprawnie i szybko zapomnę o falstarcie z KDS'em. Jako że jest to zakup internetowy, nie moge porozmawiać z kierownikiem ale internet ma tyle innych możliwości, prawda? :P


[quote name='madmacpl' post='56874' date='21.08.2007, 23:46 ']Mieszkam w gb wiec lapie z anteny kanaly w analogu i cyfrze i powiem ci ze obraz to jak vhs i dvd.[/quote]

Sprawdziłem odbiór kanałów DVB-T z Niemiec i faktycznie są super. ZDF to prawie jak HD wyglądał. Z Berlina udało mi się odebrać aż 17 kanałów. Daleko nam do tego w Polsce, daleko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak juz wszyscy pisali ten tv stworzony jest do HD. Ja osobiscie mam podpietego PS3 i koputer no i wszystko w 1080 wyglada jak cukierek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich którzy śledzili moją przygodę z KDS-em oto zakończenie z częściowym happy-endem.

Jak tylko Sober wyjaśnił mi jak sprawdzić czas pracy lampy i wyszło że wyświeciła 686 godzin w tajemniczych okolicznościach, odesłałem rezygnując z zakupu. Na szczęście miałem jeszcze dwa dni z 10-ciu jakie przysługują na zwrot towaru przy zakupach internetowych. Wysyłając telewizor wysłałem jednocześnie do Cyfromarketu informację mailem o rezygnacji.
Na plus zaliczyć trzeba im to, że bardzo szybko oddzwonili z pytaniem dlaczego rezygnuję. Oczywiście nie podałem im przyczyny bojąc się że zarzucą mi nielegalność wchodzenia do menu serwisowego.

Najbardziej irytujące doświadczenie spotkało mnie w DHLu. Było to coś co nadaje się do prasy do jakiejś rubryki "Niedorzeczności". Nadałem KDS (razem z kartonem ważył 49 kg) w Szczecinie. Przesyłka kosztowała niemało bo 140zł. Na drugi dzień miała być w Gdyni. (Ciekawe że sklep wysyłając towar pobiera tylko 30 zł za wysyłkę, tak duże ma rabaty w DHLu). Na drugi dzień dzwoni jednak do mnie operator DHLu w Szczecinie i mówi że telewizor jest już w Gdyni ale [b]muszę dopłacić do przesyłki jeszcze...300zł! ponieważ paczka została "przefrachtowana" i jak nie dopłacę to nie doręczą[/b]. :(
Myślałem że zabiję człowieka śmiechem. Nie zgodziłem się na to i zaproponowałem aby zwrócili mi zapłacone 140zł za przesyłkę to wezmę dzień urlopu i sam ją sobie zawiozę do Gdyni. Niestety usłyszałem że [b]nie mogą mi oddać tej przesyłki bez dopłaty ponieważ usługa została już częściowo wykonana![/b] :P To już wyglądało na zabór mienia...
Na szczęście pomógł jeden telefon do centrali DHLu w Warszawie i telewizor doręczono.

Tego samego dnia w rozmowie telefonicznej Cyfromarket zapewnił mnie że pieniądze zwrócą jak najszybciej, nie czekając przepisowych 3-ch tygodni. Obiecali także zwrot kosztów wysyłki.
Krótko mówiąc porządni z nich ludzie. Przelew dotarł jak obiecano, zwrócili koszta wysyłki (a nie musieli)... wszystko z kulturą i dbałością o zadowolenie klienta. Żeby jeszcze tak nie było powodu do odsyłania tego KDS'a to... pełna rozkosz.

Dlaczego więc happy-end tylko częściowy? Bo teraz muszę zakupić nówkę sztukę nieśmiganą :lol:
Postanowiłem że odbiorę osobiście jeśli znajdę gdzieś w okolicach (do 500km) Szczecina.
Niestety w sklepach internetowych już ich prawie nie mają, trochę zostało w Niemczech. Tam pewnie kupię.

Czy ktoś z Was wie dlaczego Sony Polska daje europejską gwarancję na KDS'a tylko na rok a w Niemczech jest ona dwuletnia? Czy jest to ta sama gwarancja?

Wiem że kupując w Niemczech nie będę mógł wykupić pięcioletniej dodatkowej gwarancji w Sony Polska. Nie wiecie czy taką można kupić w Sony Deutschland?


Pozdrowienia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='szuwar' post='57395' date='27.08.2007, 22:24 ']Krótko mówiąc porządni z nich ludzie.[/quote]

Już nie pamiętasz że chcieli Cię naciąć na lewy TV? Moim zdaniem wiedzieli o co chodzi mimo że im tego nie powiedziałeś. W przeciwnym wypadku na pewno by nie zwrócili kasy za przesyłkę. A może czytają to forum? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='57434' date='28.08.2007, 10:38 ']Już nie pamiętasz że chcieli Cię naciąć na lewy TV? Moim zdaniem wiedzieli o co chodzi mimo że im tego nie powiedziałeś. W przeciwnym wypadku na pewno by nie zwrócili kasy za przesyłkę. A może czytają to forum? ;-)[/quote]


Zapomniałem dodać uśmieszka po tym zdaniu. :rolleyes:
Też myślę że dobrze wiedzieli co robią, a co robię ja mogli dowiedzieć się z forum...

Teraz przede mną nowy zakup. Niestety nie wiem jeszcze gdzie.
W Polsce drożej ale mogę dokupić 5-letnią gwarancję za 360zł.
W Niemczech taniej ale 2-letnia gwarancja jest w cenie. Wybór trudny a i czasu coraz mniej...

Pozdrowienia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tobie szczrze ze lepiej kup w Polsce drozej :rolleyes: ale z 5 letnia gwarancja ;) i masz spokoj przez ten czas :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='szuwar' post='56833' date='21.08.2007, 19:44 ']@ Sober

Do menu serwisowego wszedłem ale co dalej tego już nie wie nikt... :(
.....
Pozdrowienia,[/quote]

hej,
no to jak w końcu sie wchodzi do menu serwisowego?

pzdr,
mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A próbowałeś negocjować cenę w szczecińskim Centrum Sony?
Teraz i tak za późno, bo mają ostatnią sztuke.
Ja u nich kupuję w dobrych cenach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='musti' post='57638' date='29.08.2007, 20:58 ']A próbowałeś negocjować cenę w szczecińskim Centrum Sony?
Teraz i tak za późno, bo mają ostatnią sztuke.
Ja u nich kupuję w dobrych cenach...[/quote]


O! Witam krajana :(
Oczywiście byłem w Centrum Sony - za stojącego tam na wystawie KDS'a (data produkcji 07/2006) zaśpiewali 7900zł.
Przynajmniej byli uczciwi, wiedziałbym co biorę.
Kupiłem w Megamarkecie za 7600, za dwa dni mam nadzieję dojdzie.
Podobno nie był nawet wyjmowany z pudełka.



@ Mariusz.k

power off
display info
5
volume up
power on

Musisz to tylko szybko po sobie powciskać te przyciski na pilocie. Zaczynasz sekwencję gdy telewizor jest włączony.
Po "power on" chwilę poczekaj bo załadowanie menu trochę trwa.

Nie wiem niestety jak bezpiecznie (bez zapisywania) z niego wyjść, wyłączałem po prostu TV.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tanio mozna kupic KDSa w Niemczech? Tez jestem z okolic SZczecina.
Sam mam KDFa 50", ale chcialbym cos wiekszego i full hd :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ziomek' post='57785' date='30.08.2007, 19:45 ']A gdzie tanio mozna kupic KDSa w Niemczech? Tez jestem z okolic SZczecina.
Sam mam KDFa 50", ale chcialbym cos wiekszego i full hd :lol:[/quote]


Witaj,

Niestety dzisiaj odmówiłem przyjęcia przesyłki z Megamarketu. Zobaczyłem że [b]telewizor był przywieziony na leżąco [/b]a z tego co gdzieś czytałem to mu szkodzi. Trzeci raz nie zaryzykuję już jego kupna w internecie. W sobotę jadę po odbiór KDS'a do Berlina. Niestety tylko z 2-letnią gwarancją ale za 1928 euro. Chociaż zobaczę co kupuję...

Oferty można porównać tutaj:

[url="http://www.preis.de/produkte/Sony_KDS-55A2000_AEP/115655.html"]http://www.preis.de/produkte/Sony_KDS-55A2...AEP/115655.html[/url]

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...