Skocz do zawartości
szuwar

Jak sprawdzić czas pracy lampy w KDS"55 i inne wątpliwości...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wreszcie GO mam, oglądam od dwóch dni. Zakupiony w sklepie inetrnetowym. Niestety wątpliwości i pewna niepewność co do źródła zakupu pozostają. Bardzo proszę o pomoc w uzyskaniu odpowiedzi na nurtujące mnie pytania:

1) Jak sprawdzić czas pracy lampy? Do menu serwisowego wiem jak wejść ale co z tego skoro nic dla mnie z tego nie wynika.
Mam obawy czy nie kupiłem czegoś z wystawy - telewizor po pierwszym włączeniu nie wszedł w tryb automatycznego strojenia - nie było więc to jego pierwsze włączenie :P

2) Telewizor ma datę produkcji 10/2006! Czy to możliwe aby sklep internetowy zaopatrujący się w Sony Polska sprzedawał takie stare egzemplarze? Czy ktoś z was kupował gdzieś ostatnio ten telewizor? Dodatkowo po otwarciu przedniej pokrywy (tej od złącz do podłączania kamery) zobaczyłem że plastyk jest tam zakurzony ale nie takim kurzem "domowym" ale w sposób jakby elektrostatyczny - zakurzona była miejscami pionowa ścianka z gniazdami chinch.

3) Dwa dni z nim walczę ale mam tylko antenę dachową (w tym kilka niemieckich programów DVB-T) oraz DVD.
Niestety programy z anteny dachowej są nieraz nieostre. Na meczu w TVP2 widziałem dzisiaj chyba "sunsilk efekt" - szybko przewijana trawa była nieostra i jakby mieniła się drobinkami w różnych odcieniach zieleni ( nie potrafię tego opisać).
Poza tym czy na programach z anteny dachowej może występować pikseloza?! Np. krawędź garnituru prezentera w studio (oglądany z 3 metrów) jest wyraźnie schodkowa!
Nie rozumiem tego - źródło jest analogowe a wszystkie poprawiacze obrazu zgodnie z sugestiami wyłączyłem.

4) Czy telewizory z od Sony Polska mają tylko europejską gwarancję? Innej karty gwarancyjnej nie ma?


Bardzo proszę o pomoc bo mam jeszcze kilka dni na rezygnację z zakupu.

Pozdrawiam, :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Kupiłem KDS-a dwa miesiące temu w sklepie internetowym. Nie zauważyłem żadnych oznak wcześniejszego używania, ani na TV ani na opkaowaniu. Data produkcji Twojego TV rzeczywiście wygląda podejrzanie.
2. U mnie ze zwykłej kablówki też obraz jest taki sobie, zwłaszcza na słabszych programach (wszystkie TVP, TVN7 etc.) choć niektóre są do przyjęcia (TVN, TVN 24). Mam też dekoder cyfrowy tej samej kablówki i tu jakość jak na SD jest już bardzo dobra. Większość programów można oglądać z ok 3m (brak rozmyania, nieostrych krawędzi itp.) Podobnie z obrazem z satelity (cyfra+ na fergusonie 8800, HB+Astra), większość programów wygląda bardzo dobrze a na pewno lepiej niż na niejednym LCD. A HD prezentuje się rewelacyjnie.
DVD9 (upscalowane na odtwarzaczu do 1080p i podane przez HDMI) bardzo niewiele różni się od HD z C+Film - porównywałem np. 16 przecznic.
Chyba po prostu musisz zaopatrzyć się w lepsze źródło sygnału. Ten TV ma naprawdę duże możliwości.
3. Sony daje europejską gwarancję na wszystkie produkty RTV. Jak sama nazwa wskazuje ta gwarancja jest ważna w Polsce razem z dokumentem zakupu.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jm777 za odpowiedź.

Powiedz proszę czy Twój telewizor po zakupie miał jakieś naklejki z prawej strony ekranu czy też folię zabezpieczającą na znaczku "SONY"? Mój nie miał co podsyca obawy... Jaka data jest z tyłu Twojego telewizora?

Mam jeszcze dwa inne pytania:

1) Czy to normalne że patrząc na wyłączony telewizor widać w środku ekranu jakby biały dosyć duży cień, taki refleks świetlny coś jakby poświatę? Po włączeniu przestaje się to zauważać, przy wyłączonym jednak środek ekranu jest jaśniejszy.

2) Martwi mnie schodkowatość krawędzi zauważalna w programach analogowych (z anteny dachowej). Przecież źródło sygnału jest analogowe! Dlaczego reklamy w TVP1 wyglądają całkiem ładnie a już np. prowadzący Wiadomości ze studia jest "mniej wyraźny"? Na mój rozum rozdzielczość telewizji analogowej nie zmienia się przecież w czasie i w zależności od nadawanych programów. Rozumiem że jak pokazują amatorski film kręcony kamerą VHS to ma prawo wyglądać źle ale widzę bardzo duże różnice między jakością np. reklam a meczem.
Czy np. TVP1 z n-ki upskalowany w n-boksie będzie wyglądał lepiej niż z anteny dachowej? Gdzieś czytałem że nie... :(

Cały czas reguluję parametry obrazu i przekopuję fora w poszukiwaniu metody sprawdzenia [b]czasu świecenia lampy[/b]. Pomóżcie proszę...


Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='szuwar' post='56379' date='17.08.2007, 22:04 ']1) Czy to normalne że patrząc na wyłączony telewizor widać w środku ekranu jakby biały dosyć duży cień, taki refleks świetlny coś jakby poświatę? Po włączeniu przestaje się to zauważać, przy wyłączonym jednak środek ekranu jest jaśniejszy.[/quote]

Normalne. Każdy RPTV tak ma. To co widzisz to swiatło z otoczenia zebrane przez układ optyczny i wyświetlone na ekranie. W zupełnej ciemnosci nie będziesz widział tej poświaty.

Nie wiem czy w KDS menu serwisowe uruchamia się tak jak w KDF ale może spróbuj. Dośc szybko po sobie wciśnij : info, 5, vol+, analog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cles' post='56382' date='17.08.2007, 22:15 ']Normalne. Każdy RPTV tak ma. To co widzisz to swiatło z otoczenia zebrane przez układ optyczny i wyświetlone na ekranie. W zupełnej ciemnosci nie będziesz widział tej poświaty.

Nie wiem czy w KDS menu serwisowe uruchamia się tak jak w KDF ale może spróbuj. Dośc szybko po sobie wciśnij : info, 5, vol+, analog.[/quote]

Dziękuję cles za słowa otuchy odnoście cienia.

Co do sprawdzenia czasu świecenia lampy to wiem jak wejść do menu ale nie wiem jak po nim chodzić i gdzie znaleźć ten licznik. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co widzisz to prawdopodobnie lampa odbijająca się w ekranie. Nic innego nie ma prawa tam być. Co do analogowości przekazu w eterze to jest ona dosyć ograniczona. W zasadzie można by powiedzieć że taki przekaz nie jest do końca analogowy. Ma on jak najbardziej ograniczoną rozdzielczość. To zupełnie co innego niż prawdziwa taśma analogowa używana w kinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sober' post='56387' date='18.08.2007, 00:13 ']... przekaz nie jest do końca analogowy. Ma on jak najbardziej ograniczoną rozdzielczość. To zupełnie co innego niż prawdziwa taśma analogowa używana w kinach.[/quote]


Rozumiem Sober że przekaz analogowy gdzieś na etapie transmisji do anteny nadawczej jest przesyłany cyfrowo. Oglądając go jednak na dowolnym telewizorze, niezależnie od rodzaju emitowanego materiału, ma stałą rozdzielczość określoną ilością linii.
Dlaczego więc mówiąc konkretnie ramię prezentera w studio oglądane w CRT jest proste a na KDS-ie lekko schodkowe?
Dlaczego widać "takie kwiatki" w jednym materiale a nie widać w nadawanych pięknie reklamach? Ilość linii jest przecież cały czas stała...

Czy to więc KDS psuje sygnał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='szuwar' post='56386' date='18.08.2007, 00:11 ']Dziękuję cles za słowa otuchy odnoście cienia.

Co do sprawdzenia czasu świecenia lampy to wiem jak wejść do menu ale nie wiem jak po nim chodzić i gdzie znaleźć ten licznik. :([/quote]

A czy wchodzenie do menu serwisowego nie spowoduje przypadkiem utraty gwarancji?!


A propos różnej jakości na tym samym kanale - to się zdarza zauważyć. Rzecz tu chyba nie w parametrach nadawania, po prostu reklamy i czasem inne materiały bywają lepiej zoptymalizowane pod kątem upscalowania do 1080 i TV lepiej sobie z tym radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='szuwar' post='56379' date='17.08.2007, 22:04 ']Jaka data jest z tyłu Twojego telewizora?[/quote]

Mój jest 03/2007. Kupiony pod koniec czerwca.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jm777' post='56473' date='18.08.2007, 18:56 ']Mój jest 03/2007. Kupiony pod koniec czerwca.
Pozdrawiam[/quote]


Czyli kupiem starocia z wystawki albo jakiś zwrot.

Dzisiaj próbowałem chociaż zachwycić się DVD z odtwarzacza Yamahy z progresiv scanem, podłączonym po komponencie.
Niestety nie wiem co się dzieje - cały czas widzę na różnych obiektach jakby szum (piasek). Widać to na twarzach przy oglądaniu nawet z 3-4 metrów. Widziałem duże rozmycie (nieostrość) drugiego planu w programach niemieckich odbieranych przez DVB-T.

Właściwie nie wiem czy to mój egzemplarz tak ma czy ten typ - czyli cecha LCos.

Chyba będę musiał zwrócić - ta data produkcji najbardziej mnie zdenerwowała, zakurzenie obudowy, brak naklejek z boku ekranu... nie lubię być nabijany w butelkę.

Pozdrawiam, Edytowane przez szuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba rzeczywiscie cos jest nie tak. U mnie z DVD (Sony RDR HX650, więc nic high endowego) obraz z płytki po HDMI jest rewelacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam kdf-a 50 kupiłem go dwa tyg temu i też mam rok prod. 10/2006 ale naklejeczki i to wszystko było, sprawdziłem czas pracy i było 176 godzin czyli niezbyt dużo, a z kodem serwisowym jak wejdziesz to wciśnij przycisk menu na pilocie, wtedy pojawi ci się ekran i na samym dole masz czas pracy tv.

PS ja jestem bardzo zadowolony (polsat cyfrowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Ultro' post='56506' date='19.08.2007, 08:12 ']Mam kdf-a 50 kupiłem go dwa tyg temu i też mam rok prod. 10/2006 ale naklejeczki i to wszystko było, sprawdziłem czas pracy i było 176 godzin czyli niezbyt dużo, a z kodem serwisowym jak wejdziesz to wciśnij przycisk menu na pilocie, wtedy pojawi ci się ekran i na samym dole masz czas pracy tv.[/quote]

Dzięki Ultro za radę ale [b]nie działa[/b].
Wciskanie "MENU" nic nie daje, licznik czasu pracy lampy się nie pojawia.
Może to działa tylko w KDF-ie? :)

Wchodzę tak jak opisano w tym wątku:
[url="http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=456625"]http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=456625[/url]

[b]Czy jest ktoś kto wie jak znaleźć ten licznik?[/b] - bardzo proszę o pomoc.

Z telewizora jestem jak na razie bardzo [b]"średnio zadowolony"[/b].
Programy TVP1...TVP3 oglądane z anteny dachowej są zaszumione i o nieostrych krawędziach a to dla żony bardzo poważna wada. To samo choć w mniejszym stopniu widzę na sygnale z DVD 576p przez component.

Zastanawiam się poprostu czy KDF niebyłby lepszy do zwykłej telewizji...


Poza tym te wszystkie wątpliwości że kupiłem używany... stać mnie było tylko na zakup w internecie a teraz za to płacę.
Wykorzystam jedyny pozytywny aspekt takich zakupów - [b]możliwość zwrotu do 10-ciu dni.[/b]

Czy ktoś z Was orientuje się jak wygląda możliwość zwrotu? Wiem że towar nie może nosić śladów użytkowania - jednak musiałem rozpakować z worków pilata i kable, nie zgrzeję już ich fabrycznie. [b]Mam szansę na zwrot?[/b]


Wiem że nie mam już czasu na założenie sobie n-ki aby sprawdzić jak programy TVP będą wyglądały w tym telewizorze. Proszę o informację jak działa upscaling w n-boksach w połączeniu z KDSem. Czy krawędzie są ostre i brak szumów, czy jakość będzie podobna do np ZDF-u z tunera DVB-T?

Pozdrawiam...

Edytowane przez szuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sober' post='56387' date='18.08.2007, 00:13 ']To co widzisz to prawdopodobnie lampa odbijająca się w ekranie. Nic innego nie ma prawa tam być. Co do analogowości przekazu w eterze to jest ona dosyć ograniczona. W zasadzie można by powiedzieć że taki przekaz nie jest do końca analogowy. Ma on jak najbardziej ograniczoną rozdzielczość. To zupełnie co innego niż prawdziwa taśma analogowa używana w kinach.[/quote]ja mam kdf 50' i też mi się odbija.
wystraszyłem się, że to jakaś wada ale jest chyba to odbicie żyrandola i białej ściany po przeciwnje stronie.
na ciemnym ekranie gdy jest ciemno tego nie ma.
tak jak pisał szuwar może to skupia się światło w środku ekranu. Edytowane przez pytalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pytalski' post='56523' date='19.08.2007, 12:27 ']ja mam kdf 50' i też mi się odbija.
wystarszyłem się, ż eto jakaś wada ale jest to odbicie żyrandola i białej ściany po przecdiwnj stronie.
na ciemnym ekranie gdy jest ciemno tego nie ma.[/quote]

@pytalski

Z jasną plamą-cieniem na ekranie łatwo się pogodziłem. Faktycznie znika w ciemnym pomieszczeniu.
Niestety pozostaje chęć sprawdzenia czasu świecenia lampy i niesmak związany z obawą że kupiłem telewizor "przechodzony"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj ustawić skalowanie do 1080i w DVD i taki sygnał podać po componencie do TV. Może będzie lepiej. U mnie skaler w DVD jest wydajniejszy niż ten w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jm777' post='56526' date='19.08.2007, 12:32 ']Spróbuj ustawić skalowanie do 1080i w DVD i taki sygnał podać po componencie do TV. Może będzie lepiej. U mnie skaler w DVD jest wydajniejszy niż ten w TV.[/quote]


Niestety nie mam skalera w DVD. Szkoda że nie mam teraz n-ki, wiedziałbym czy jest sens kupowania tego telewizora do oglądania TVP z 4-ch metrów...

jm777, czy Twój TV miał długą naklejkę na ramce z boku ekranu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='szuwar' post='56527' date='19.08.2007, 12:37 ']Niestety nie mam skalera w DVD. Szkoda że nie mam teraz n-ki, wiedziałbym czy jest sens kupowania tego telewizora do oglądania TVP z 4-ch metrów...

jm777, czy Twój TV miał długą naklejkę na ramce z boku ekranu?[/quote]

Nie, tylko w prawym dolnym rogu nalepkę Full HD 1080. Żadnych innych.

Jeśli nie masz żadnego dobrego źródła sygnału, to nie dziw się, że TV da kiepski obraz. Jak swoje DVD przełącze na scarta (alternatywne połączenie wykorzystywane do nagrywania) to obraz nie jest specjalnie dużo lepszy niż z kablówki. Nie sądzę, aby TV był niesprawny, nawet jeśli był używany (w co trochę jednak wątpię, jeśli akcesoria były zapakowane). W jakim sklepie kupowałeś? Czy TV był dostępny od ręki, czy czekałeś aż go specjalnie sprowadzą z Sony Polska?

Jeśli masz jeszcze trochę czasu, proponuję wziąć swoje DVD do centrum Sony i poprosić o podłączenie do KDS -a na wystawce (że niby chcesz kupić itd) Porównaj jakość sygnału. Poproś aby podłączyli Ci n-kę lub cyfrę i pokazali jakość (z reguły mają n-kę). Jeśli jakość z twojego DVD będzie lepsza, to znaczy że TV do zwrotu. Jeśli taka sama, to przekonasz się czy lepsze źródło da ci satysfakcjonującą jakość oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o tvp1 i 2 to wszyscy narzekają na jakość ich sygnału ( u mnie też jest taki sobie ) i tutaj nie pomoże za bardzo żadna plazma czy lcd po prostu mają kiepski sygnał. Moim zdaniem potwierdzi to większość forumowiczów bez względu jaką technologię użytkują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Ultro' post='56534' date='19.08.2007, 13:50 ']Jeżeli chodzi o tvp1 i 2 to wszyscy narzekają na jakość ich sygnału ( u mnie też jest taki sobie ) i tutaj nie pomoże za bardzo żadna plazma czy lcd po prostu mają kiepski sygnał. Moim zdaniem potwierdzi to większość forumowiczów bez względu jaką technologię użytkują.[/quote]

Ano potwierdza ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jm777' post='56528' date='19.08.2007, 13:08 ']Nie, tylko w prawym dolnym rogu nalepkę Full HD 1080. Żadnych innych.

Jeśli nie masz żadnego dobrego źródła sygnału, to nie dziw się, że TV da kiepski obraz. Jak swoje DVD przełącze na scarta (alternatywne połączenie wykorzystywane do nagrywania) to obraz nie jest specjalnie dużo lepszy niż z kablówki. Nie sądzę, aby TV był niesprawny, nawet jeśli był używany (w co trochę jednak wątpię, jeśli akcesoria były zapakowane). W jakim sklepie kupowałeś? Czy TV był dostępny od ręki, czy czekałeś aż go specjalnie sprowadzą z Sony Polska?

Jeśli masz jeszcze trochę czasu, proponuję wziąć swoje DVD do centrum Sony i poprosić o podłączenie do KDS -a na wystawce (że niby chcesz kupić itd) Porównaj jakość sygnału. Poproś aby podłączyli Ci n-kę lub cyfrę i pokazali jakość (z reguły mają n-kę). Jeśli jakość z twojego DVD będzie lepsza, to znaczy że TV do zwrotu. Jeśli taka sama, to przekonasz się czy lepsze źródło da ci satysfakcjonującą jakość oglądania.[/quote]

To dobra rada jm777 z tą wycieczką do Centrum Sony. Postaram się jutro podejść.

Kupiłem w Cyfromarkecie w Gdyni.
Poza opisaną jakością obrazu której poprawności nie jestem pewny irytuje mnie to co opisałem wcześniej - dziwnie stara data produkcji 10/2006, zakurzenie (cienką warstwą kurzu elektrostatycznego) za przednią pokrywą z wtykami cinch, ślady przecierania ekranu oraz to że nie wszedł do automatycznego strojenia po pierwszym włączeniu.

Ciągle aktualne pozostaje pytanie: [b]"Jak sprawdzić czas świecenia lampy?"[/b]

@Gmeru

Czytam Twoje opinie od blisko roku i wiem że jesteś bardzo doświadczony w HDTV.
Poradź proszę co mam odpowiedzieć żonie która chce oglądać ładną TVP. :)
Czy mamy wrócić do 29" Sanyo CRT?
Która z platform cyfrowych oferuje najlepszą jakość TVP?


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj znać jak rezultaty testów.

Co do TVP, to Polsat Cyfrowy ma jakość równie koszmarną jak z anteny, Cyfra+ lepiej ale bez rewelacji, są kanały o lepszej jakości. n-ki nie mam, więc się nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='cles' post='56382' date='17.08.2007, 21:15 ']Normalne. Każdy RPTV tak ma. To co widzisz to swiatło z otoczenia zebrane przez układ optyczny i wyświetlone na ekranie. W zupełnej ciemnosci nie będziesz widział tej poświaty.

Nie wiem czy w KDS menu serwisowe uruchamia się tak jak w KDF ale może spróbuj. Dośc szybko po sobie wciśnij : info, 5, vol+, analog.[/quote]

Mam KDS;a i mam dokladnie ten sam cien ktory widac na wylaczonym ekranie. Uspokoiles mnie troche bo myslalem ze to moze jakas wada.
Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mówiąc jeśli chcesz oglądać tylko TV z anteny to trochę bez sensu było kupować ten TV bo nie wykorzystujesz w ułamku jego możliwości. Do tego typu sygnału oczywiście najlepszy będzie Twój stary kineskopowiec. Ten KDS jest stworzony do materiału HD i taki polecam mu podawać - wtedy nie będzie wątpliwości że to rewelacyjny TV. Już upscalling przez nbox daje sporą różnicę w jakości. Z 4m na prawdę można już bardzo przyjemnie oglądać. Ale TVP 1 i 2 ma z założenia b. kiepską jakość. Za to TVN potrafi mile zaskoczyć - ilość detali np w faktach jest ogromna (cały czas mówię o upscallingu przez nbox).

Tak więc ja proponuję: zrezygnuj z anteny i zamow nkę. Acha - i nie używaj żadnych rozciągań obrazu, jak jest 3x4 to niech taki pozostanie (pasy po bokach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już nie wyglądała moja przygoda z KDS-em zbyt różowo. Już pomoc do pakowania w karton była zamówiona ale...

Poszedłem dzisiaj do Centrum Sony w moim mieście. Na krótko przed zamknięciem wymęczyłem cierpliwego pana jak nic. Włączyliśmy wszystkie LCD-eki na ścianie i KDS'a na ten sam TVP1 z anteny dachowej (a później z n-ki) i... nie widzę różnicy między posiadanym przeze mnie a tym sklepowym. Poza tym jakość wszystkich odbiorników porównywalna - czyli co się oszukiwać ZŁA! Ale jak mówi Sober nie do tego są stworzone. Wszystkie LCDeki były mniejsze od KDSa przy większych przekątnych mogłyby grać inaczej. DVD nie podłączałem z braku czasu. Na programie telewizyjnym było widać że wszystkie te nieostrości przekazu na które się skarżyłem to efekt skalowania. (Pierwsze wrażenie mam też takie że obraz TVP1 z n-boxa wcale nie był lepszy niż z anteny dachowej w sklepie.)

Podbudowany obserwacjami i z rosnącym coraz bardziej przekonaniem o dobrze wydanych pieniądzach wróciłem do domu gdzie miałem zmierzyć się z "miłośniczką TVP" :blink:


Zaproponowana przez żonę metoda sprawdzenia jakości KDSa była prosta - postawiliśmy obok siebie (a właściwie pod sobą) dwa telewizory, ten drugi to stary CRT Sanyo 29". Trochę bałem się takiego bezpośredniego starcia na sygnale SD z anteny dachowej ale już sam wygląd "zawodników" budził wesołość - inna klasa wagowa :P
Dzięki Sober za radę - ustawiłem 4:3.
Oglądane jednocześnie na obu odbiornikach ( z 4-5 metrów) Wiadomości czy "M jak miłość" nie dały szans maluchowi. W demokratycznym głosowaniu wygrał 3:0 wygrał KDS i zostaje. (Cyfromarket pewnie odetchnął :) )

Zauważyłem przy okazji że dźwięk i obraz na odbiorniku CRT pojawia się minimalnie szybciej. Oglądając mecz na KDS-ie o milisekundy później zobaczymy bramkę... :P

Dziękuję wszystkim za wsparcie i okazaną pomoc. Dzięki Wam wybrałem telewizor który mam nadzieję dostarczy mi i mojej rodzinie wielu radości.
Zaraz chyba zamówię dodatkową lampę - 600 zł na eBay-u z Japonii i wykupię w Sonym dodatkową 5-letnią gwarancję (360zł).
Za kilka tygodni chyba przyjdzie czas na n-kę a później któryś z odtwarzaczy HD.


Pozdrawiam HD-maniaków,

Edytowane przez szuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...