Skocz do zawartości
  • 0
oldkas

Brak dźwięku przez amplituner z tv sony 9096

Pytanie

Dzień dobry wszystkim, . To mój pierwszy post, szukałem odpowiedzi na forum ale nie znalazłem.
Zakupiłem telewizor sony KE 9096, w wersji 85 cali. Nie potrafię sobie poradzić z jego prawidłowym podłączeniem (lub ustawieniem). Sposób podłączenia: tv połączyłem kablem HDMI (nowy, w najnowszym standardzie 2.1) z aplitunerem Denon AVR-x2400. Oba sprzęty przez gniazda ARC. Do Denona kablem HDM wpiąłem dekoder nc+ i inne sprzęty (ps4, CD, itd).
Problem:  jak przełączam tv na aplikacje i włączam np. Netflix lub HBO Max) to jest brak dźwięku przez aplituner. Muszę wybrać dźwięk z TV.  Mało tego, jak leci tv z dekodera, i wejdę w aplikacje i włączę Netflix, to dalej w tle słyszę dźwięk z tv. Co pewnie jest wynikiem jakiegoś złego połączenia/ ustawienia.

Dodatkowo: przy poprzednim tv, jak oglądałem bez aplitunera - to wiadomo - dźwięk był z tv, ale jak tylko włączyłem aplituner, automatycznie dzwięk przechodził na ampli. Teraz tak nie ma.. PO włączeniu aplitunera, nad mam dźwięk z TV. Muszę ręcznie w ustawieniach tv przełączyć na "dźwięk z aplitunera".  Być może znowu - jest to związane  z tymi ustawieniami, i rzutuje na główny problem.

Proszę Was o pomoc. Nie znam się niestety do końca na tym, a instrukcja z Sony jest w zasadzie ograniczona do tego, jak skręcić podstawki i by nie wsadzać rąk do kontaktu. Z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ustawienia HDMI w AVR.
Jest tam opcja,.automatycznie przelaczaj na " tv Audio".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...