Skocz do zawartości
kolejorz

Pomoc w wyborze czegoś do oglądania HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam niemały dylemat związany poniejako z aktualnie trwającą wojną między formatami BD i HD DVD.

Niedawno zakupiłem telewizor Samsunga, 32 cale, wersja R81, ale dalej pojawiły się już problemy.

Otóż chcę jak najniższym kosztem dobrać odpowiedni sprzęt do domu, aby mieć komplet urządzeń multimedianych. (TV już jest, chodzi mi o konsolę do gier PS3/Xbox360, wspartą zestawem głośników z kina domowego, oraz odtwarzacz bardziej futurystycznego formatu (BD/HD DVD) ).

Problem polega na tym, że niezbyt orientuję się jak obecnie wygląda bitwa między BD a HD DVD- który format ma po swojej stronie lepsze studia filmowe, dostępność, cena, i przede wszystkim prognozy na przyszłość- kto ma większe szanse na zwycięstwo.

Proszę o pomoc w wybraniu odpowiedniego zestawu z poniższych:

TV Samsung + Xbox 360 z napędem HD DVD + zestaw głośników (da się podłączyć do Xboxa ?) / kino domowe
TV Samsung + Xbox 360 bez napędu HD DVD + hybrydowy odtwarzacz BD/HD DVD lub odtwarzacz pojedynczego formatu (tego bardziej opłacalnego) + głośniki / kino domowe
TV Samsung + PS3 (Blu-Ray już jest) + zestaw głośników / kino domowe

Czy zestawy głośników, które zawierają się w obecnie sprzedawanych kinach domowych, można równie dobrze podpiąć pod każdy odtwarzacz BD / HD DVD i uzyska się taki sam efekt dźwiękowy ? Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zapomnij o jakims amplitunerze albo wzmcniaczu do ktorego podlaczysz playery HD i konsole next gen zeby miec dzwiek 5.1(7.1), polecam nowe ONKYO 605 jak masz malo kasy albo 875 lub 905 jak kasa sie nie liczy :lol: glosniki poszukaj se jakies JAMO zestawik 5.1 albo 7.1, odradzam te gotowe zestawy typowo z makro czy cos podobnego czyli zestaw glosnikow+ sam dvd player z spdif in itd., tego nawet nie mozna nazwac kinem domowym :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy będziesz miał obok kompa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
TV Samsung + PS3 + Toshiba E1 + Ampl. KODA + Zestaw Gł. KODA
Pozdrawiam
PS
Odtwarzacze osobno - nie LG BH100 Edytowane przez DVDmed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kolejorz' post='55878' date='10.08.2007, 23:46 ']Widzę, że nikt nie jest w stanie mi pomóc... ?[/quote]


Coś mam wrażenie że piszesz także spod nicku 'Waryjot'... Mylę się? Jeśli nie, to po co? Rozdwojenie jaźni?
Pzdr.,
M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się :)

Co nieco zorientowałem się w temacie, i zawężyłem trochę pole wyboru.
Mianowicie, przyjmując, że bardziej opłacalne jest zainwestowanie w BluRay, pozostały mi 2 możliwości:

TV + PS3 + ampli + głośniki

TV + Xbox + odtwarzacz BluRay + ampli + głośniki

Przy czym wyczytałem gdzieś, że w PS3 ciężko o podłączenie z amplitunerami... i skłaniam się ku tej drugiej możliwości.

Rozumiem, że żeby w pełni wykorzystać zalety TV HD, i odtwarzacza BluRay, trzeba mieć amplituner ze złączem HDMI i obsługą dźwięku 5.1 i wyżej... ? Jeżeli tak to czy możecie polecić tani, dobry amplituner spełniający powyższe warunki ? Co powiecie np na Sony STR DG710S, Pioneer VSX 917, Panasonic SA XR57 ?
Czy też wystarczy amplituner ze złączem komponentowym ? Czy to da taki sam efekt jak HDMI ?

Edytowane przez kolejorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kolejorz' post='55884' date='11.08.2007, 00:01 ']Rozumiem, że żeby w pełni wykorzystać zalety TV HD, i odtwarzacza BluRay, trzeba mieć amplituner ze złączem HDMI i obsługą dźwięku 5.1... ? Jeżeli tak to czy możecie polecić tani, dobry amplituner spełniający powyższe warunki ?[/quote]

tani i dobry polecam ONKYO 605 , ma najnowsze dekodery dzwieku HD , ma hdmi w wersji 1.3a 2/1 i wiele innych bajerow, naprawde ciekawy ampli cena/mozliwosci i watpie zeby byly jakies komplikacje onkyo 605 + PS3, po hdmi 1.3 poslesz do ampli dzwiek np. TrueHD i na gosniki 5.1/7.1 a video amplituner przepusci jaki dostal od PS3 do TV nawet 1080p bez problemu.

[url="http://allegro.pl/item221928067_onkyo_tx_sr_605_seria_2007_2008_nowosc_.html"]http://allegro.pl/item221928067_onkyo_tx_s...08_nowosc_.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie:
czy warto dołożyc te parę stów do PS3 dla odtwarzacza BluRay ? Czy odtwarzacz ten to mniej więcej taka sama klasa i multum możliwości jak osobny, typowy odtwarzacz BluRay ?
Czy też wbudowany odtwarzacz ma się tak jak z aparatami wbudowanymi w telefony komórkowe ? Niby też 3 miliony pikseli ale jednak znacznie gorsza jakośc od 3 MP typowej cyfrówki ?
Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kolejorz' post='56143' date='14.08.2007, 23:41 ']Pytanie:
czy warto dołożyc te parę stów do PS3 dla odtwarzacza BluRay ? Czy odtwarzacz ten to mniej więcej taka sama klasa i multum możliwości jak osobny, typowy odtwarzacz BluRay ?
Czy też wbudowany odtwarzacz ma się tak jak z aparatami wbudowanymi w telefony komórkowe ? Niby też 3 miliony pikseli ale jednak znacznie gorsza jakośc od 3 MP typowej cyfrówki ?
Pzdr.[/quote]
Powiem ci tyle.... Jeśli nie jesteś entuzjastą HD na skalę własnego importu filmów z zagranicy (a w zasadzie z USA), to w Polsce na dzień dzisiejszy możesz sobie odpuścić temat HD DVD/BR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='56146' date='15.08.2007, 00:18 ']Powiem ci tyle.... Jeśli nie jesteś entuzjastą HD na skalę własnego importu filmów z zagranicy (a w zasadzie z USA), to w Polsce na dzień dzisiejszy możesz sobie odpuścić temat HD DVD/BR.[/quote]
Przecież w Polsce jest już conajmniej kilkadziesiąt tytułów HD DVD/BR w polskim języku ?

Dalej nie mogę się zdecydowac czy Xbox 360 + za jakiś czas odtwarzacz HD DVD/BR czy PS3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chlopie zamulasz juz troche :S , rzuc se moneta czy ps3 czy x360 czy jakis player, zrzedzisz jak baba :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kolejorz' post='56147' date='15.08.2007, 00:25 ']Przecież w Polsce jest już conajmniej kilkadziesiąt tytułów HD DVD/BR w polskim języku ?

Dalej nie mogę się zdecydowac czy Xbox 360 + za jakiś czas odtwarzacz HD DVD/BR czy PS3...[/quote]

Tych kilkadziesiąt tyłów to, w sklepie internetowym merlin.pl, 29 tytułów BR i 7 HD DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kolejorz' post='56147' date='15.08.2007, 00:25 ']Przecież w Polsce jest już conajmniej kilkadziesiąt tytułów HD DVD/BR w polskim języku ?

Dalej nie mogę się zdecydowac czy Xbox 360 + za jakiś czas odtwarzacz HD DVD/BR czy PS3...[/quote]

Skoro już parę osób zmęczyłeś to ja się dopiszę bo nie wchodziłem tutaj ; )

Bierz PS3 bo i zyskasz fajną konsolę do gier, która najlepsze lata ma dopiero przed sobą a i przy okazji BD playera najwyższej klasy. No i filmów na dzień dobry po PL masz też sporo w sklepach (HDDVD nic nie ma prawie). Na początek będziesz szczęśliwy. Za jakiś czas ocenisz co jeszcze dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kolejorz' post='56143' date='14.08.2007, 23:41 ']Pytanie:
czy warto dołożyc te parę stów do PS3 dla odtwarzacza BluRay ? Czy odtwarzacz ten to mniej więcej taka sama klasa i multum możliwości jak osobny, typowy odtwarzacz BluRay ?
Czy też wbudowany odtwarzacz ma się tak jak z aparatami wbudowanymi w telefony komórkowe ? Niby też 3 miliony pikseli ale jednak znacznie gorsza jakośc od 3 MP typowej cyfrówki ?
Pzdr.[/quote]

Czytam te Twoje wypowiedzi i zastanawiam się czy szukałeś w necie coś na temat ps3 i x360. Piszesz tak jakby to były dwie te same konsole tyle że ps3 ma BluRay'a. A przecież obie konsole różnią się kolosalnie. Sam musisz wiedzieć czego oczekujesz od konsoli, jakie gry wolisz i czy np. chcesz zainstalować na niej linuxa (i w sumie ps3 może robić wtedy za kompa :) ) Ja bym nie pozostawiał takiej decyzji komuś innemu. Poszukaj w necie jest masa wiadomości na temat PS 3 jako odtwarzacza BluRay, i w większości są to pozytywne opinie. Ja bym wziął PS 3 ( sam zamierzam kupić ją niedługo :) ) w końcu nie na darmo mówią o niej multimedialny kombajn :)
Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam XBOX360 kupioną po sławnej recenzji na tym forum.Jeżeli jesteś fanem gier to jest ok. ale jeśli na pierwszym miejscu ma to być hd player to absolutnie się w to nie pakuj.Stanę tu w opozycji do wspomnianej entuzjastycznej recenzji xboxa i wypunktuję kilka najważniejszy dla mnie słabostek maszynki microsoftu W MOIM !!! zestawieniu sprzętowym. :)

1.Brak możliwości oglądania filmów dvd po kablu komponent przy ustawieniu w pozycji hdtv (za każdym razem trzeba przełączać w poz tv. bo inaczej są zakłócenia-dyskfalifikacja).Za każdym razem kiedy chcę włączyć film mam się gimnastykować żeby przełączyć suwak na kabelku z tyłu konsoli a potem znowu,kiedy chcę zagrać?Kto wymyślił taką bzdurę? ;)
2.Jakość obrazu z płyt HD DVD: kabel VGA - makabra,kabel komponent-jako tako ale w porównaniu do obrazu który wypuszcza mój komputer z tym samym napędem HD DVD to nadal cienizna.
3.Konsola jako extender do komputera z systemem media center.Owszem wygląda ładnie ale nie da się oglądać płyt dvd z obrazów a przy plikach HD pozostaje mpeg i windows media(po kablu) pozostałe wymagają kombinacji nie zawsze skutecznych a przecież ma to być sprzęt typu podłącz i zapomnij.
4.Obraz generowany przez konsolę nie zawsze jest całkowicie płynny(dotyczy to także płyt HD DVD).
5.Obraz po kablu VGA jest generalnie bardzo złej jakości(może mój projektor nie lubi konsoli) :)
6.Tym razem na plus:do grania jest rewelacyjna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Irek39' post='56187' date='15.08.2007, 18:32 ']Mam XBOX360 kupioną po sławnej recenzji na tym forum.Jeżeli jesteś fanem gier to jest ok. ale jeśli na pierwszym miejscu ma to być hd player to absolutnie się w to nie pakuj.Stanę tu w opozycji do wspomnianej entuzjastycznej recenzji xboxa i wypunktuję kilka najważniejszy dla mnie słabostek maszynki microsoftu W MOIM !!! zestawieniu sprzętowym. :)

1.Brak możliwości oglądania filmów dvd po kablu komponent przy ustawieniu w pozycji hdtv (za każdym razem trzeba przełączać w poz tv. bo inaczej są zakłócenia-dyskfalifikacja).Za każdym razem kiedy chcę włączyć film mam się gimnastykować żeby przełączyć suwak na kabelku z tyłu konsoli a potem znowu,kiedy chcę zagrać?Kto wymyślił taką bzdurę? ;)[/quote]

Wina twojego TV bo ja np. nic nie muszę przełączać...to by było idiotyczne zresztą jak piszesz sam. Po component idzie przecież też SD. Coś z TV chyba nie halo.


[quote]2.Jakość obrazu z płyt HD DVD: kabel VGA - makabra,kabel komponent-jako tako ale w porównaniu do obrazu który wypuszcza mój komputer z tym samym napędem HD DVD to nadal cienizna.[/quote]

To też ciekawe. Podaj jaki masz model telewizora. Ja po componencie mam 1080p i jest ideał.

[quote]3.Konsola jako extender do komputera z systemem media center.Owszem wygląda ładnie ale nie da się oglądać płyt dvd z obrazów a przy plikach HD pozostaje mpeg i windows media(po kablu) pozostałe wymagają kombinacji nie zawsze skutecznych a przecież ma to być sprzęt typu podłącz i zapomnij.[/quote]

Ważne, że chodzi .ts oraz WMVHD. To, że nie czyta h.264 to problem teraźniejszy bo wtedy gdy był opis te pliki nie grały dużej roli. Nie liczę żadnych divxów i innego badziewia bo mówimy o najwyższej klasy HD. Entuzjazm polegał na tym, że wtedy nic praktycznie nie czytało .ts.

[quote]4.Obraz generowany przez konsolę nie zawsze jest całkowicie płynny(dotyczy to także płyt HD DVD).[/quote]

Tego zdania nie rozumiem. Co znaczy nie jest płynny? Że gry tną? Filmy tną? Czy jak? Bo jak nie zauważyłem żadnych problemów z HD DVD czy plikami .ts oraz WMVHD. Wszystko idzie płynnie. A mam tego sporo....do sprawdzania.

[quote]5.Obraz po kablu VGA jest generalnie bardzo złej jakości(może mój projektor nie lubi konsoli) :)[/quote]

Wiele razy pisałem na forum, że VGA jest do bani. Szkoda kasy na kabel. Ale po co komuś VGA? JEst component, HDMI więc.... VGA to ostateczność.

[quote]6.Tym razem na plus:do grania jest rewelacyjna :)

To wiadomo :P[/quote]


Dodam od Siebie, że żeby wykorzystać potencjał tej konsoli trzeba zrozumieć do czego będziemy jej używać. Jak ktoś ma mocnego kompa to po co używać jej do filmów? Chodzi o to, że to jest tania alternatywa do drogiego kompa. Za 1tys dostajemy rewelacyjny kombajn do gier+filmy. A że ma wady? No cóż nie ma idealnego odtwarzacza póki co (tylko Piec za sporo kasy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...