Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oto ceny telewizorów Sony QD-OLED, OLED i Mini LED na 2022 rok! Japończycy opuścili kurtynę - drogo?

Już niemal wszystko jasne w temacie najnowszych telewizorów marki Sony na 2022 rok. Kolejne oddziały japońskiej korporacji potwierdzają cenniki, a zatem możemy się już przyjrzeć kwotom, które przyjdzie nam zapłacić za nowości QD-OLED, OLED i Mini LED. Kiedy premiery w Polsce?

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kupiłem QN91A i blooming jest niewidoczny.

Edytowane przez Bonifacyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Bonifacyz napisał:

Kupiłem QN91A i blooming jest niewidoczny.

dla ciebie - włącz film w HDR w nocy i albo będzie blooming albo strefy będą zbyt mocno wygaszone - widać zwłaszcza jak obok postawisz oled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Bonifacyz napisał:

Blooming jest opanowany w Samsungach QN91A, czy QN95A.

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/qn90a-qled  

CONS
  • A bit of blooming noticeable around bright objects.
  • There's a bit of blooming around bright objects that you'll notice
  • the blooming becomes more obvious when viewing off-angle. 
  • there aren't any issues with black bars during movies, but some light from subtitles bleed into them.
  • It displays deep blacks, and there's only minimal blooming around the center cross with local dimming enabled. However, without it, the screen looks blue-ish, and there's a bit of clouding.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sony A95K 4K QD-OLED: 4 000 dolarów (65″)

Sony A80K 4K OLED: 2 500 dolarów (65″)
 

1.500 USD różnicy stanowi 60% więcej za QD-OLED vs. WOLED. 60%, a nie jak w podwyżkach prądu i gazu wg. ekonomii Premiera Pinokia Morawieckiego 37,5%. Podwyżki liczy się od starej ceny, jak narzut Panie Premierze !!!

Żebym wydał 60% więcej obraz z tego QD-OLED musiałby rzucić mnie na kolana. Na szczęście 77C1 za 12 tys świeci znakomicie i na kilka lat mam spokój. A QD-OLED w tym rozmiarze będzie kosztował zapewne ze 2 razy więcej niż dałem ja.

Miejmy nadzieję, że konkurencja między oboma typami OLEDów spowoduje zażartą walkę cenową.

Miłych wyborów życzę. Jak nie kijem go to pałką.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, klaus71 napisał:

dla ciebie - włącz film w HDR w nocy i albo będzie blooming albo strefy będą zbyt mocno wygaszone - widać zwłaszcza jak obok postawisz oled

 W teście QN95A, który niewiele różni się od QN91A, oraz komentarzu redaktora testującego można przeczytać; "Jak siedzisz na wprost przy zgaszonym świetle to ten Samsung świeci praktycznie jak oled pod względem czerni. Nie ma co negować faktów. Oba telewizory miałem dość długo oko w oko w redakcji czyli flagowca oleda i tego Samsunga. Czerń jest praktycznie taka sama. Porównywać można ale pod innymi względami np. ilość widocznych szczegółów np. w kosmosie w "Grawitacja", agresywność hdr itd. Ale sama czerń jest doskonała ale to z powodu minileda i dużej ilości stref... Czerń na QN95A jest smolista, ale co też ważne, nie ma tendencji do pochłaniania ciemnych detali. W wymagających scenach, np. z filmu “Grawitacja” występował efekt mocniejszego przygaszenia narożników, ale nie w takiej skali by coś umykało widzowi. To dobrze świadczy o telewizorze Samsunga". W całym teście było zero o bloomingu. 
Może kupiłem matrycę z tych bardziej udanych, albo trafiłem z ustawieniami, a może jedno i drugie. Co nie zmienia faktu, że w QN91A którego kupiłem bloomingu nie widać.

12 godzin temu, Lśniąca Tafla Wyobrażeń napisał:

Nie jestem pewien, czy QN90A na rynek kanadyjski jest tym samym, co QN91A na nasz rynek, jak udana matryca trafiła w ich ręce i jakie mieli ustawienia. Niemniej w kupionym przeze mnie QN91A blooming jest niewidoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 6.05.2022 o 00:26, Bonifacyz napisał:

Oba telewizory miałem dość długo oko w oko w redakcji czyli flagowca oleda i tego Samsunga. Czerń jest praktycznie taka sama. Porównywać można ale pod innymi względami np. ilość widocznych szczegółów np. w kosmosie w "Grawitacja", agresywność hdr itd. Ale sama czerń jest doskonała ale to z powodu minileda i dużej ilości stref... Czerń na QN95A jest smolista, ale co też ważne, nie ma tendencji do pochłaniania ciemnych detali. W wymagających scenach, np. z filmu “Grawitacja” występował efekt mocniejszego przygaszenia narożników, ale nie w takiej skali by coś umykało widzowi. To dobrze świadczy o telewizorze Samsunga". W całym teście było zero o bloomingu. 

samsung jest znany z tego że preferuje czerń i agresywniej tłumi jasnośc byle tylko czerń była "prawie jak w oled"

ale jest też fizyka - jak w jednej strefie ma być i jasno i ciemno to niestety tak się nie da przy tylko 1000 stref - zresztą widać jak wygląda NeoQLEDowa czerń w strefie która wymaga dużo światał. Gwiazdy na pozozstałym ekranie tez jakieś przytłumione w stosunku do OLEDa. - widać na poniższym filmiku z "Grawitacji". 

Niestety jak się ma dobry wzrok to widać nadmierne wygaszenie strefy lub to ze jest mocno podświetlona - na pewno przy nocnym oglądaniu widać.

 

 

Edytowane przez klaus71
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2022 o 11:43, klaus71 napisał:

samsung jest znany z tego że preferuje czerń i agresywniej tłumi jasnośc byle tylko czerń była "prawie jak w oled"

 

to wszystko prawda, z tym, że w tym roku już mamy... Samsunga oled 😜  

można też dość perwersyjnie się zabawić porównując qd-OLEDA Samsunga z miniledem np. Sony (bo z kolei Soniarze zrobili w tym roku swego pierwszego mini-leda). i generalnie Sony z kolei jest znany z odwrotnej sytuacji niż wspomniałeś czyli że preferuje podwyższenie czerni i mniej agresywnie tłumi jasność zachowując z kolei szczególiki, ale wiadomo - przy oledzie...

W dniu 9.05.2022 o 11:43, klaus71 napisał:

 

 jest też fizyka - jak w jednej strefie ma być i jasno i ciemno to niestety tak się nie da przy tylko 1000 stref -

Niestety jak się ma dobry wzrok to widać nadmierne wygaszenie strefy lub to ze jest mocno podświetlona - na pewno przy nocnym oglądaniu widać.

tak, tej fizyki nie przeskoczysz. nie wiem jeszcze ile ma stref ten X95K i jaki kontrast, ale ponoć algorytmami super sobie radzi z bloomingiem, choć nadal na pasach zaobserwujemy, fakt. podobno przy APL 100% czerni - jest 0,0000 nit, zaś już przy np 25% czerni dostajemy podwyższenie czerni do 0,0032. Tak jak powiedziano - fizyka. pod kątem cosik zobaczyli już.

Ale tak czy siak ciekawe jak wypadnie taki bardzo dobry albo wyśmienity mini led z "jakimś" oledem , a właściwie nie jakimś lecz tegorocznym qd-oled ;) niezbyt fachowe ale zobaczmy!

bo jak by nie było, to trzeba będzie oceniać odbiór obrazu całościowo a nie tylko pod kątem jednej jedynej - choćby faktycznie dla mnie ważnej- czerni. bez kalibracji, na szybko, ktoś powie że sponsorowana, niemniej taka ciekawa, zaskakująca wręcz zajawka: bardzo dobry procesor itd Sony kontra oled z paletą kolorów większą niż dotychczasowa - Samsung z bądź co bądź przełomową historycznie bombastyczną technologią 😉 Kuriozalne wyniki dość... acz subiektywne itd itd 

Miłej radochy ! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...