Skocz do zawartości
pmcomp

Polskie filmy z SAT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od pewnego czasu naszło mnie na powiększanie mojej kolekcji filmowej o ... filmy polskie.

Nie jest to łatwe zadanie dla maniaka jakości audio/video, jakim jestem. Mam wszystko albo prawie wszystko co wyszło na nośniku BD. Niestety mnóstwo rzeczy nie wyszło i pewnie nigdy nie wyjdzie. Na szczęście są dostępne za satelity kanały Canal+ i KinoPolska HD, które nadają mnóstwo polskich filmów. Należy jedynie mieć odpowiedni tuner SAT, który pozwala nagrywać dobro na twardy dysk. Potem chwilka roboty programikiem Smart Cutter for DV and DVB i reklamy wyrzucone :) .

Niestety jest mały myk ... jakość :( . Do bitrate'u z BD daleka droga.

Posłużę się długościami plików:

- film z BD zajmuje ok. 20-30 GB

- film z Canal+ Premium zajmuje ok. 5 GB

- film z Kino Polska HD zajmuje ok. 3 GB.

Nie polecam Canal+1 HD, filmy są zdecydowanie gorszej jakości i zajmują ok. 3 GB.

 

Jakie są Wasze doświadczenia?

 

Pozdro

 

Dodam, że nie oglądam prosto z SAT czyli online ponieważ ... nienawidzę reklam (na szczęście w Canal+ film nie jest nimi przerywany ale już w KinoPolska HD to jest masakra) i sadzanie mnie przed TV kiedy "ktoś" ma ochotę, a nie ja :) .

Jeszcze taki mój komentarz ... po takim procesie widać jak na dłoni jak dziadoska jakość leci do nas przez powietrze z DVB-T czy SAT. I może ciut lepsza w Netflixie. Pozostałe serwisy streamingowe to porażka. A na czele tej porażki jest chyba player.pl i Viaplay.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety masz rację co do jakości, którą oferują ogólnie mówiąc w telewizji. Słabo to wygląda.

Co do serwisów VOD to jakościowo jest dużo lepiej w Prime Video, Apple TV+, to z tych, które mam. No i jeszcze HBO MAX jest lepiej niż było w Go.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę filmów sobie nagrałem i zostawiłem,. właśnie takich polskich. Korzystam w twym celu właściwie z Canal Plus, jedynie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...