Skocz do zawartości
Malinovsky

WS32Z419

Rekomendowane odpowiedzi

\/\/itam,

posiadam model WS32Z419T (niemiecka wersja 419P - ciut lepszy dzwiek kosztem braku PIP'a poza tym to samo)

chcialbym zapytac o nastepujace sprawy:

a) czy mozna (np. przez menu serwisowe) sprawdzic jak dlugo moj model byl juz na chodzie ? wiem ze w roznych tv jest taka opcja, czy samsungi slim tez ja maja ? chodzi o to zeby sprawdzic, ile godzin/ minut kineskop byl juz wlaczony. Jesli mozna to sprawdzic to w jaki sposob ?

:lol: czy ktos dysponuje angielska lub polska instrukcja serwisowa do JAKIEGOKOLWIEK modelu w wersji slim ? (oczywiscie najlepiej do 419 ale od biedy moze byc tez inny). wiem jak wejsc do menu serwisowego, ale nie wiem co oznaczaja pewne opcje

c) i odnosnie wczesniejszego pytania, od czego jest opcja "checksum" w menu serwisowym ? defaultowo byla ustawiona na 000000 po wejsciu w nia pojawil sie napis "wait" i po chwili wywalil kombinacje cyfr i literek

d) moj tv wersja T wg specyfikacji nie ma PIP'a (na pilocie jednak taka opcja jest), moje pytanie jest nastepujace , po wejsciu w menu serwisowe w options znalazlem opcje "PIP" mam ja ustawiona na "off" - wiec wszystko sie zgadza, korci mnie jednak by ustawic ja na 'ON', czy taki zabieg wystarczy do wlaczenia tej opcji w tv ? nie chce sam tego przestawiac zeby tv nie rozwalic ;] w zwiazku z czym pytam ekspertow :blink:

pozdrawiam

i z gory dziekuje za odpowiedzi,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj, więc tak:
- nie wydaje mi się aby modele różniły się tylko "dźwiękiem"
- opis funkcji menu serwisowego jest dostępny w internecie, proponuje nieco poszukać np. podając wyszukiwarce pytanie "menu serwisowe samsung" itp. ponadto stosowne linki są chyba dostępne na tymże forum gdzieś w kategorii CRT.
- opcja cheksum (suma kontrolna ) występuje na potrzeby serwisu, krótko mówiąc za jej pomocą telewizorek sprawdza czy dokonywane przez "kogoś" zmiany gwarantują poprawne funkcjonowanie odbiornika po ich zastosowaniu.
- jeśli jest możliwość zmiany opcji z OFF na ON ON na OFF też powinien zaskoczyć. PIP-a (wątpliwa przydatność) wykorzystać można tylko przy okazji korzystania z kablówki, może nie tylko ale...
- odradzam dokonywanie zmian w menu serw. poza ustawianiem geometrii ekranu. No chyba że dysponujesz pełną dokumentacją techniczną odbiornika jesteś biegły w elektronice znasz dobrze angielski i takie tam
to tyle
narty :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...