Skocz do zawartości
Mahone

LCD do dość małego pokoju

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, ponieważ chce zakupić telewizor LCD, tylko nie wiem na co się zdecydować. Pierwszy problem mam do wyboru wielkości czy 32 czy coś mniejszego ponieważ mam dość mały pokój. (3x3)
Mój wybór padł na Samsung 32" LCD LE32N71B i chciałbym się dowiedzieć co o nim myślicie. Głownie ma służyć do TV, DVD i konsoli PS3 i czy nie będzie za duży

Pozdrawiam
Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Mahone' post='54850' date='31.07.2007, 18:24 ']Mam taki problem, ponieważ chce zakupić telewizor LCD, tylko nie wiem na co się zdecydować. Pierwszy problem mam do wyboru wielkości czy 32 czy coś mniejszego ponieważ mam dość mały pokój. (3x3)
Mój wybór padł na Samsung 32" LCD LE32N71B i chciałbym się dowiedzieć co o nim myślicie. Głownie ma służyć do TV, DVD i konsoli PS3 i czy nie będzie za duży

Pozdrawiam
Marcin[/quote]


Jeśli potrzebujesz telewizora do którego chcesz podłączyć ps3 to musi to być telewizor panoramiczny bo gry na ps3 są w formacie 16:9. Czyli musi mieć co najmniej 26 cali. Ale ja bym się skłaniał ku 32 calowym. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, dlatego mój wybór pada na Samsung 32" LCD LE32N71B ale nie wiem czy nie będzie za duży oraz czy nie rozjrzeć się za jakimś innym modelem. Poza tym ma nie tylko służyć PS3, ale i do TV i DVD Edytowane przez Mahone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kozik1981' post='54852' date='31.07.2007, 18:36 ']Jeśli potrzebujesz telewizora do którego chcesz podłączyć ps3 to musi to być telewizor panoramiczny bo gry na ps3 są w formacie 16:9. Czyli musi mieć co najmniej 26 cali. Ale ja bym się skłaniał ku 32 calowym. Pozdro[/quote]


No masz racje. Pokój w którym ma być ten telewizor jest bardzo mały. 3:3 to jest bardzo mały. W takim razie kup sobie 26 calowy telewizor. to też jest telewizor panoramiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dokładnie mam taki sam pokój.Oglądam na telewizorze Panasonic 26" tzn TX-26LX60P i jestem zadowolony. Pozdrawiam R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Mahone' post='55316' date='04.08.2007, 20:05 ']A jakieś inne propozycje ?[/quote]


Samsung 26R81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego, MINIMUM do Twojego Pokoju to 32 cale, a nawet więcej !!!!

wg tabel odległości, zalecana odległość od ekranu Full HD 50 cali to tylko 2 m !!! A my mówimy o 26 albo 32 cale !!!
dlatego zakładając, że będziesz siedział nie mniej niż 2m od ekranu w pokoju 3x3 to 32 cale po tygodniu użytkowania wyda Ci się nawet za małe, zapewniam !!!
W zależności od budżetu, polecam LCD z odświeżaniem 100 Hz, np. Panasonic 32LX70, Sharp 32RD2, najnowszy JVC (symbolu nie pamiętam, ale chyba 32P80), są świetne,
ale jeśli cena w okolicach 3500 zł będzie za wysoka, to Samsung 32R81/82/88 będzie OK moim zdaniem.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Mahone' post='55316' date='04.08.2007, 20:05 ']A jakieś inne propozycje ?[/quote]
panie kolego ja mam pokoj 3x3 i mam 40calowa bravie ,360,ps2,ps3 i n-ke i szczerze to zaluje ze niewzialem wiekszego:)przy 40 calach siedze przed tv jakies 2 metry i jak dla mnie jest super oczywiscie przy materiale hd bo jesli gram na ps2 to oczywiscie jakos pozostawia wiele do zyczenia ale w tym przypadku to i 6 metrow by niepomoglo:P pozdrawiam a o 26" to proponuje zapomniec bo bedziesz zalowal:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Mahone' post='54850' date='31.07.2007, 18:24 ']Mam taki problem, ponieważ chce zakupić telewizor LCD, tylko nie wiem na co się zdecydować. Pierwszy problem mam do wyboru wielkości czy 32 czy coś mniejszego ponieważ mam dość mały pokój. (3x3)
Mój wybór padł na Samsung 32" LCD LE32N71B i chciałbym się dowiedzieć co o nim myślicie. Głownie ma służyć do TV, DVD i konsoli PS3 i czy nie będzie za duży

Pozdrawiam
Marcin[/quote]
Tu masz tabelę (za Audio Video) z jakiej odległości należy oglądać obraz TV, gdy chcesz korzystać z telewizji o wyższej rozdzielczości takiej, jak nadaje N-ka lub C+ HD:
[url="http://hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=536&d=1185639847"]http://hdtv.com.pl/forum/attachment.php?at...mp;d=1185639847[/url]

Z tabeli wynika, że jeśli do telewizora masz 2,2 m, to powinieneś się rozglądnąć za TV HD Ready z przekątną 37 cali (optymalna przkątna do oglądania programów nadawany w formacie 720p z odległości 2,2m). Jeśli byłbyś zainteresowany telewizorem Full HD, to pamiętaj, że dla obrazu nadawanego w formacie 1080i, przy tej odległości od telewizora, jego przekątna powinna wynosić ponad 50 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...