Skocz do zawartości
michalkic

Który lcd wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić 40" lcd FULL HD. Zastanawiam się nad tymi modelami : Samsung LE40M86BD, LE40M87BD, LE40N87BD i Sony z serii W.

I jeszcze moje pytanie co do Samsungów czy ten kontrast który podają (15000:1) to jest kontrast statyczny czy dynamiczny ?

Mieszkam w Radomiu niedaleko Warszawy i zastanawiam się czy opłaca się jechać do stolicy po ten tv. Są tańsze telewizory ? Bo słyszałem, że w Jankach obok IKEA jest tani sklep. Edytowane przez michalkic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='michalkic' post='54822' date='31.07.2007, 13:59 ']Mam zamiar kupić 40" lcd FULL HD. Zastanawiam się nad tymi modelami : Samsung LE40M86BD, LE40M87BD, LE40N87BD i Sony z serii W.

I jeszcze moje pytanie co do Samsungów czy ten kontrast który podają (15000:1) to jest kontrast statyczny czy dynamiczny ?

Mieszkam w Radomiu niedaleko Warszawy i zastanawiam się czy opłaca się jechać do stolicy po ten tv. Są tańsze telewizory ? Bo słyszałem, że w Jankach obok IKEA jest tani sklep.[/quote]


Oczywiście że dynamiczny. Statyczny, pomierzony po kalibracji ma 1200:1, co i tak jest niezłym wynikiem.

[url="http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40M86BD/Picture-Quality.php"]http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40M86B...ure-Quality.php[/url]

Zresztą kontrast cyferkowy, to ma znaczenie marginalne w takim telewizorze. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='michalkic' post='54822' date='31.07.2007, 13:59 ']Mam zamiar kupić 40" lcd FULL HD. Zastanawiam się nad tymi modelami : Samsung LE40M86BD, LE40M87BD, LE40N87BD i Sony z serii W.

I jeszcze moje pytanie co do Samsungów czy ten kontrast który podają (15000:1) to jest kontrast statyczny czy dynamiczny ?

Mieszkam w Radomiu niedaleko Warszawy i zastanawiam się czy opłaca się jechać do stolicy po ten tv. Są tańsze telewizory ? Bo słyszałem, że w Jankach obok IKEA jest tani sklep.[/quote]


Z tych TV co wymieniłeś, to zdecydowanie pierwsze dwa (obojętnie który, różnią się tylko obudową).
Natomiast radziłbym Ci rozważyć Sharpa 42RD2, ponieważ ma 100 Hz, i również świetny kontrast i czerń.
Nie sugeruj się specjalnie rozdzielczością, bo przy przekątnej 40-42 cale, to musisz siedzieć 1,5 m od TV, żeby zobaczyć różnicę, poza tym jakość obrazu z sygnału SD (kablówka, antena naziemna, satelita, DVD) powinny lepiej wyglądać na TV HD Ready, niż Full HD.
Zaś 100 Hz powoduje, że wada każdego dotychczasowego LCD, czyli smużenie i brak ostrości w ruchu, niemalże znika.
A jeśli chcesz znaleźć tańsze źródło TV, to zobacz na Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...