Skocz do zawartości
pmcomp

The Matrix Resurrections (2021 BD-UHD DV)

Rekomendowane odpowiedzi

81pFgInNfZL._AC_SL1500_.jpg

 

Moim zdaniem ... tragedia. I tyle w temacie. Dawno tak się przed ekranem nie wynudziłem. Jakby dokręcony na siłę. Nie ma absolutnie nic z trylogii Matrixa. Ani klimatu, ani treści.

Obraz poprawny, dźwięko ... słabo.

Zdecydowanie nie polecam, szkoda czasu. Lepiej obejrzeć wspomniany przeze mnie klasyk z 1974 roku ... Earthquake.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, film nakręcony na siłę. Zupełnie nic nie wnosi. Obejrzałem, obraz nawet spoko, ale co z tego kiedy treści niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z 80% (jak nie lepiej) dziś kręconych filmów, poza obrazem, jest stratą czasu. 😐Produkcja Wachowskich (dobrze napisałem?) była super, ale 25 lat temu 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie o to chodzi. Stare Matrixy  dzisiaj można spokojnie obejrzeć. Tworzą jakąś całość. Ta nowa część jest wtórna. Nic nie wnosi. Jakby pierwsza częšć miała być od nowa. Ani to kontynuacja, ani prequel. Jak to mówią, niewiadomo co autor mial na myśli...Chyba odcinanie kuponów ze starej trylogii w celu zarobienia kasy...

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocne 3/10, ten film to dramat. Oglądałem na premierę i nawet już nic nie pamiętam. Jedynkę człowiek zna na pamięć.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że film jest kiepski, myślę że było kilka powodów tego faktu. Lena pokusiła się na autoironię w tym filmie - myślę że naśmiewał się z fanów jak odbierają Matrix z 1999, każdy może w tym filmie znaleźć swoją wizję świata, wystarczy pogrzebać w necie ile jest interpretacji filmu. Dla innych sedno Matrixa to świetna choreografia walk, lub efekty specjalne jak bullet time i wartka akcja. Ironia dotyczyła też tego że Matrix zrealizował się dzisiaj - media społecznościowe itp, izolacja ludzi, płytkość relacji. Widać to w scenie gdzie powraca Morowing i narzeka właśnie na dzisiejsze czasy (nową wersję Matrixa). Możliwe że teraz ja dopisuje sobie co miał na myśli autor :) Ale film jest wyrażeniem tęsknoty - nie wiadomo do czego , ale myślę że do młodości i do "lepszych" czasów. A także buntu że ludzie wolą żyć w Matrixe niż być wolnymi (patrz media społecznościowe itp). Tak mnie naszło. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAtrix oryginalna trylogie można oglądać wiele razy - tej części już nie pamietam, a szkoda. Podobala mi się rola Neila Patricka Harrisa. Aha jednak coś tam pamiętam i to co zrobili z Merowingiem woła o pomstę do nieba (choć może właśnie jest tak jak pisze przedmówca w kwestii autoironii)

W sumie to chyba najlepszy był trailer z klimatyczna muzyką.

Czekam teraz na Obi Wana.

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mocne 3/10, ten film to dramat. Oglądałem na premierę i nawet już nic nie pamiętam. Jedynkę człowiek zna na pamięć.
Ja wyszedłem po 30min z seansu. Też byłem w kinie w dzień premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2022 o 21:30, burz napisał:

A już miałem kupować... Dzięki za przestrogę.

obejrzyj w streamingu i wtedy sam zadecyduj

dla mnie MR był o niebo lepszy od M3 (nudny pokaz efektów specjalnych) i trochę lepszy od M2 - więc może to kwestia preferencji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...