Skocz do zawartości
elgato1

gry xbox-ntsc w philips 9551/samsung WS32Z419P

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie:)
Panowie swoją przygodę z tym forum rozpocząłem od gigantycznego tematu nt philipsa 9551.....i nadal nie znam odp na nurtująca mnie kwestie.....
czy w obu wymienionych w temacie odbiornikach da sie swobodnie ogladac materiał w systemie NTSC???
Pytam, gdyz w specyfikacjach podaje sie tylko tryby dla pal, nie ma slowa o NTSC..i troszke nie halo byloby gdyby ten tv nie radził sobie z ntsc ) w przeciwienstwie do mojego 20 letniego sanyo...

konkretnie mam na myśli pierwszego xbox'a.....jest przerobiony i lyka gry w NTSC..które stanowia chyba polowe mojej kolekcji, bo takie ludzie sprowadzaja na allegro....wiec czy gry NTSC z xbox1 pójda na tych tv w kolorze itd???czy bedzie konieczne wymuszanie trybu PAL i inne czary??

czy po przestawieniu konsoli w tryb NTSC (enigmah swith mode) na tv nadal bedzie obraz?

pozdrawiam i dziekuje za cierpliwosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='elgato1' post='54595' date='28.07.2007, 20:08 ']witam serdecznie:)
Panowie swoją przygodę z tym forum rozpocząłem od gigantycznego tematu nt philipsa 9551.....i nadal nie znam odp na nurtująca mnie kwestie.....
czy w obu wymienionych w temacie odbiornikach da sie swobodnie ogladac materiał w systemie NTSC???
Pytam, gdyz w specyfikacjach podaje sie tylko tryby dla pal, nie ma slowa o NTSC..i troszke nie halo byloby gdyby ten tv nie radził sobie z ntsc ) w przeciwienstwie do mojego 20 letniego sanyo...

konkretnie mam na myśli pierwszego xbox'a.....jest przerobiony i lyka gry w NTSC..które stanowia chyba polowe mojej kolekcji, bo takie ludzie sprowadzaja na allegro....wiec czy gry NTSC z xbox1 pójda na tych tv w kolorze itd???czy bedzie konieczne wymuszanie trybu PAL i inne czary??

czy po przestawieniu konsoli w tryb NTSC (enigmah swith mode) na tv nadal bedzie obraz?

pozdrawiam i dziekuje za cierpliwosc.[/quote]


O ile mnie pamięć nie myli, z czasów kiedy miałem jeszcze xboxa 1, to wystarczy podłączyć się kablem RGB do telewizora i problem NTSC przestaje mieć w ogóle znaczenie jeśli chodzi o kolory, poza oczywiście obsługą 60Hz, a 60Hz to ten telewizor obsługuje na pewno. Nie wiem jak z cyfrowymi "fiuczersami" wtedy na 60Hz, bo nie testowałem go na taką okoliczność. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..ciagnac dalej temat...w wątku o philu 9551 ..jeden z uzytkowników zgłaszał problem takiej materii ze konsola xbox po podlączeniu do tego tv przez przewód dołączony do konsoli ( 1 x czincz) nie uzyskał na ekranie koloru czerwonego... Czy inni uzytkownicy takze to zauwazyli??? A na samsungu ..czy taka przypadłość tez wystepuje??
pozdrawiam serdecznie- elgato1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='elgato1' post='54754' date='30.07.2007, 20:58 ']..ciagnac dalej temat...w wątku o philu 9551 ..jeden z uzytkowników zgłaszał problem takiej materii ze konsola xbox po podlączeniu do tego tv przez przewód dołączony do konsoli ( 1 x czincz) nie uzyskał na ekranie koloru czerwonego... Czy inni uzytkownicy takze to zauwazyli??? A na samsungu ..czy taka przypadłość tez wystepuje??
pozdrawiam serdecznie- elgato1[/quote]

To Ja - Paweł Dziuba - taki brak 9551 znalazłem . Sygnał composite przez czincz czy przez EURO1 nie wyświetla
koloru RED z Xboxa i X360 . z DVD nie ma takiego problemu !
Ale przeciez nikt nie będzie podłączał Xboxów czinczem - toż to najsłabszą jakość obrazu daje !
Ciężko stwierdzić jakiego urządzenia to wina , bo DVD po czinczu 9551 widzi bez problemu , a oba Xboxy
TV CRT Panas28' - po czinczu - widzi prawidłowo.
Xbox po RGB i Xbox360 po Component działają bezproblemowo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm. w zasadzie i tak kupiłem hub big bena zeby podłączyć xboxa po componencie..ale taki juz jestem, ze chce by wszystko działało na wszelki wypadek..innymi słowy..a nóż widelec zachce mi sie podpiąć jakąś inna leciwą konsolę, która idzie tylko po 1 czinczu i mogiła:(..no trudno..przyjme to na klatę tak jak jest
dziekuje i pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='elgato1' post='54837' date='31.07.2007, 16:55 ']hmmm. w zasadzie i tak kupiłem hub big bena zeby podłączyć xboxa po componencie..ale taki juz jestem, ze chce by wszystko działało na wszelki wypadek..innymi słowy..a nóż widelec zachce mi sie podpiąć jakąś inna leciwą konsolę, która idzie tylko po 1 czinczu i mogiła:(..no trudno..przyjme to na klatę tak jak jest
dziekuje i pozdrawiam:)[/quote]

Witam posiaadam wlasnie philipsa mam tez xbox sprawdzalem gry chodza normlanie pod pal i ntsc przez chincze,rgb oraz component

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andrych' post='54871' date='31.07.2007, 21:54 ']Witam posiaadam wlasnie philipsa mam tez xbox sprawdzalem gry chodza normlanie pod pal i ntsc przez chincze,rgb oraz component[/quote]

No chyba że ja mam coś nie tak z TV jeśli chodzi o sygnał composite ( z obu Xboxów ) przyjmowany przez czincz ( AV3 - S-VHSem nie sprawdzałem ) i przez euro1 , ale przecież DVD tak podł. chodzi mi bez problemu ( tzn. sprawdzałem do czincza w AV3 , ale i zapewne poprawnie chodzi sygnałem composit przez EURO1 ) .
Andrych - jaki masz soft i jakiej prod. 9551 . Mój TV ma soft 1.5 , prod. " made in poland " . Edytowane przez Paweł Dziuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli potencjalnie gites:)...andrych ciesze sie ze tak jest, niestety Kolega P. dziubala ma ciezki orzech do zgryzienia (o ile to w ogóle Cię wkurza:) ).....w moim Lesznie w jednym z mniejszych sklepików rtv zawołali 2200 za tego phila , a z dostępnością nie ma najmniejszego problemu:)....tylko to HDMI które ponoć miga....no cóż- nie mozna mieć wszystkiego...

Dzirekuje za pomoc w rozwianiu kłopotu odnośnie xboxa..kamień z serca, bo tak bardzo lubie tę konsole :blink::)

pozdrawiam serdecznie- elgato1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie...dzis dop. odczytalem wiadomosc od jednego z forumowiczow...odn podłączenia xbox 1 do phila 9551..otóz po componencie uzytkownik ten otrzymuje czarobiały obraz...czy ktos mioał taką przpadłość??? ......
ZAZNACZAM ZE CHODZI O PODŁĄCZENIE POPRZEZ HUB BIG BENA.
pozdrawuiam elgato 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...