Skocz do zawartości
anagast

Tcl vs Samsung vs PANASONIC

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z tych trzech telewizorów chcę wybrać tylko nie wiem który. Żadnych konsol tylko telewizja naziemna, netflix, iptv i kodi. TCL jest na androidzie ale z tego co wiem to nie ogarnie iptv czy kodiego, podobno zamula na iptv, więc i tak byłby mi box. W wyborze stawiam na jakość obrazu, będzie dużo filmów przez kodi. Dźwięk z głośników też nieistotny będzie podłączony logitech z906

Który z tych trzech ma najlepszą jakość obrazu?

1. Samsung QE50Q67AAU

2. PANASONIC TX-50HX830E

3 TCL 50C725

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Xisiek napisał:

Zdecydowanie Panasonic!

Dziś kupiłem tego panasonica za 2599 z ubezpieczeniem 5-letnim na awarie w komplecie. Dostałem tez 200zł na karcie podarunkowej w mediamarkt, też mi się przyda bo planuję kolejne zakupy.

Mam nadzieję że dobrze będzie się sprawował i nie będzie z nim jakichś większych problemów. Niewiele brakowało a kupiłbym TCL C725 ale w grupie na FB poczytałem o nim i są czasami jakieś problemy ze softem.

Do tego panasa przydałaby się tez jakas kalibracja, nie chodzi mi o profesjonalną bo nie mam odpowiednich urządzeń ale o optymalne ustawienia pod jakoś obrazu. Może coś wiesz gdzie można takie zdobyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic ma to do siebie, że po wyjęciu z pudełka ma najlepszy obraz bez kalibracji w porównaniu do innych marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.02.2022 o 16:46, anagast napisał:

 

Do tego panasa przydałaby się tez jakas kalibracja, nie chodzi mi o profesjonalną bo nie mam odpowiednich urządzeń ale o optymalne ustawienia pod jakoś obrazu. Może coś wiesz gdzie można takie zdobyć?

W teście na naszym portalu powinno być, general rule -tryb kino lub prawdziwe kino, temp barwowa Ciepły 1 lub Ciepły 2, poprawiacze obrazu praktycznie wszystkie off. I jest 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety musiałem anulować zamówienie. Telewizor zamówiony w sobotę od poniedziałku firma kurierska zadbano.pl nie mogła go dostarczyć, dzisiaj mail że dostawa przesunięta o jeden dzień. Nawet go jeszcze w centralnym magazynie nie mają, więc najprawdopodobniej cuda się z nim jakieś dzieją.

Niestety ale tak dobrej promocji już na niego nie ma bo mógłbym wziąć go z odbiorem w sklepie i tam na miejscu sprawdzić.

Teraz myślę o Sony KD-50X81J jest sporo droższy i bez dodatkowego ubezpieczenia w pakiecie. Jednak sprawdzona marka i pewnie będzie lepszy od tego panasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2022 o 08:32, anagast napisał:

No niestety musiałem anulować zamówienie. Telewizor zamówiony w sobotę od poniedziałku firma kurierska zadbano.pl nie mogła go dostarczyć, dzisiaj mail że dostawa przesunięta o jeden dzień. Nawet go jeszcze w centralnym magazynie nie mają, więc najprawdopodobniej cuda się z nim jakieś dzieją.

Niestety ale tak dobrej promocji już na niego nie ma bo mógłbym wziąć go z odbiorem w sklepie i tam na miejscu sprawdzić.

Teraz myślę o Sony KD-50X81J jest sporo droższy i bez dodatkowego ubezpieczenia w pakiecie. Jednak sprawdzona marka i pewnie będzie lepszy od tego panasa

Nie będzie.

Dopiero seria XJ9. by była, ale głównie w obszarze wyższej jasności/HDR + lepszej czerni/jeszcze lepszego kontrastu i 120Hz uplynniacza, ale już kolory aby podejść do Panasa wymagają kalibracji.

Zupełnie bezsensu skasowałeś super tv przez wolne działanie firmy kurierskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Xisiek napisał:

Nie będzie.

Dopiero seria XJ9. by była, ale głównie w obszarze wyższej jasności/HDR + lepszej czerni/jeszcze lepszego kontrastu i 120Hz uplynniacza, ale już kolory aby podejść do Panasa wymagają kalibracji.

Zupełnie bezsensu skasowałeś super tv przez wolne działanie firmy kurierskiej.

Mogę go jeszcze wziąć ale już bez tej dodatkowej gwarancji i z odbiorem w sklepie. Na razie czekam na zwrot kasy.

Może ten model będzie lepszy

PANASONIC TX-50JX800E

Z tego co widzę to ma inny pilot i ma androida, innych różnic chyba nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja HX800 kupiłem miesiąc temu w MM. W innym wątku dałem ci namiar na optymalne ustawienia oraz parę uwag co do Panasa. Ja korzystam z Prawdziwe Kino i jestem bardzo zadowolony z kolorów, ale to kwestia przyzwyczajenia, polecam od razu wyłączyć strefowe wygaszania i upłynniacz. resztę ustawiasz pod swoje oko. Na Netflix używam Dolby Vision Jasny z włączonym strefowym wygaszaniem na minimum dla lepszego kontrastu. 

Edytowane przez 12jojko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...