Skocz do zawartości
Arvee

Projktor z poziomą koretktą perspektywy

Rekomendowane odpowiedzi

Ok panowie i panie.

Chciałem zapytać czy wśród projektorów funkcjonuje w ogole coś takiego jak korekta pozioma?
Chciałby umieścić projektor w rogu pomieszczenia i do tego potrzebowałbym jakiegoś z korektą pionową ORAZ poziomą.

Są jakieś takie dostępne na rynku?
Bo po researchu nie mogę nic znaleźć.

Dzięki za pomoc =D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epson tw7400, tw9400 ma całkiem spory "lens shift".
Szukaj tej funkcji "Lens shift" w opisach projektorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Arvee napisał:

Ok panowie i panie.

Chciałem zapytać czy wśród projektorów funkcjonuje w ogole coś takiego jak korekta pozioma?
Chciałby umieścić projektor w rogu pomieszczenia i do tego potrzebowałbym jakiegoś z korektą pionową ORAZ poziomą.

Są jakieś takie dostępne na rynku?
Bo po researchu nie mogę nic znaleźć.

Dzięki za pomoc =D

Jesli w rogu pomieszczenia to … zapomnij.

Jesli proj ma korekte np. w poziomie 30 cm i w pionie 50 cm to nie osiagniesz tych wartosci razem. To co uzyskasz np. w poziomie wplynie na zmniejszenie w pionie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam długi pokój.
Odległość między projektorem a ekranem będzie dobre 6-7 metrów. 

Korekty perspektywy są aż tak neiduże? Liczyłem, że w najgorszym przypadku powieszę pod sufitem, ale to była by potrzeba korekta pionowa o jakiś metr O_o

Nieduża cyfrowa korekta wchodzi w grę =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.projectorcentral.com/projectors.cfm?g=1&hide=0&st=1&exp4=1&td_m=7&is_m=250&i=w&tr=&tr2=&exp1=1&r=&br=&c=&w_m=&db=&ar=&zr=&wt=&ltg=&ll=&wr=&dt=&mfg=&p=&t=&exp2=1&hls=1&vls=1&pjl_m=&pjw_m=&pjh_m=&oop=2&sort=pop&sz=15#list

Przeszukaj sobie te proje pod kątem lens shiftu. Pamiętaj, że są wzajemnie zależne, więc jak si zależy na mocnym przesunięciu w bok (proj ma być w rogu) zadbaj o taki montaż, żeby nie trzeba było regulować góra/dół. Np możesz użyć dłuższej sztycy sufitowej albo odpowiedniego stojaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!
Chyba nie ma opcji edytowania tak starego posta, więc muszę double-postować. Wybaczcie.

Remont się przedłuża, ale już końcówka.

Uda się jednak umieścić rzutnik na horyzontalnym środku ekranu, ale potrzebowałbym jeszcze pomocy bo nie jestem pewny jak rozumieć dwie rzeczy.

Ostatecznie odległość między ekranem a rzutnikiem będzie ~4,7 metra, a nie 6-7 jak wcześniej było.

Wstępnie wybrałem Epsona CO-FH02.Wydaje się spełniać moje oczekiania.

Pytania brzmią:

1) Jak wrzucę dane do tego kalkulatora podaje mi vertical offset wynosi "-25 cm". Tłumaczony jako odległość między środkiem soczewki a krawędzią ekranu i grafika sugeruje, że jest to odległośc powyżej ekranu, ale wtedy minus by oznaczał, że jednak to ma być 25 cm poniżej krawędzi ekranu... dobrze myślę?

2) Zawsze myślałem, że granice rzucanego ekranu można dowolnie pomniejszyć bez strat w jakości. Kalkulator wygląda jednak jakby rozmiar rzutowanego obrazu zależał tylko od odległości (oczywiście rozumiem, że można cyfrowo pomniejszyć obraz ze stratą pixeli, ale nie o to chodzi). Jak to z tym jest?

Dzięki za odpowiedź! =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...