Skocz do zawartości
Dariusz Kowalski

HDR wyświetlenie ikony powiadomienia NEO Qled

Rekomendowane odpowiedzi

Neo qled qe65qn85a

Syn kupił takie oto tiwi ja mam inne sprzęty. 

Podłączam u niego z dysku film w HDR 4K i tak na prawdę nic się nie dzieje. Efektu HDR nie mogę zauważyć w porównaniu z tym co mam u siebie.

Mam rzutnik Benq i telewizor LG Oled. Tam za każdym razem gdy zaczynam oglądać film w HDR pojawia się ikona no i oczywiście efekt pomiędzy poprzednim ekranem z menu a filmem jest oczywisty. Gdy film jest w Dolby Atmos takze pojawia się ikona w górnym prawym rogu w LG'ku. Czy z Netflixa, czy z dysku, po sieci, skądkolwiek, to zawsze to jest dla mnie oczywiste.

Czy ktoś posiadający Neo Qled'a może mi powiedzieć jak to wygląda w Samsungu? Skąd mam wiedzieć, że obraz jest wyświetlany w HDR?

 

Edytowane przez Dariusz Kowalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiesz ... to jest wymuszenie obrazu na HDR. Wykrycie HDR a włączenie go na stałe to dla mnie dwie różne opcje. W parametrach zapisanego obrazu w HDR są pewne ustawienia inne niż ma TV . Skąd mam wiedzieć czy obraz jest nagrany w HDR?

Zobacz ten film, jak wygląda to na LG. Chodzi o wykrycie obrazu w HDR i przełączenie się na jego odbiór ze standardowego. Czyli w tym samsungu nie ma automatu? 

https://photos.app.goo.gl/3tRViVRwMcF4N62z6

Edytowane przez Dariusz Kowalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty nie rozumiesz. Ten napis HDR, pokazuje się tylko wtedy jak źródło jest w HDR. Sam telewizor nic wymusić nie może.

Takie cuda tylko w Apple TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, raf7705 napisał:

To ty nie rozumiesz. Ten napis HDR, pokazuje się tylko wtedy jak źródło jest w HDR. Sam telewizor nic wymusić nie może.

Takie cuda tylko w Apple TV emoji2.png

ten napis pokazuje się nie jak żródło jest w HDR, tylko jak materiał odtwarzany jest w HDR. ["TEN" to znaczy na moim TV LG] i jest wyraźna zmiana natężenia obrazu. W TV Samsunga nie widzę różnicy pomiędzy odtwarzanym ekranem menu a filmem, który w HDR jest, czyli momentem kiedy film się rozpoczyna. Bez względu na to, czy w ustawieniach obrazu ustawięc efekt HDR czy nie.

Taki znaczek w trybie obrazu HDR mogę sam wywołać na stałe w LG tak jak jest to w Samsungu. Wtedy obraz menu oraz innych materiałów jest sztucznie podbity, coś w rodzaju trybu "dynamiczny" i mam wymuszony na stałe taki efekt.

Dopytuję, bo włączając  ten sam film na Samsungu i na LG, w tym pierwszym nie widzę, zadnego efektu. Dlatego zastanawia mnie, jak działa HDR w tym pierwszym.

Mam ten sam film w HDR i bez w 4K i umiem dostrzec różnicę, nie tylko po znaczku ale po tym jak zmienia się obraz. W Samsungu także oba te filmy robiłem jeden za drugim i nic nie zauważyłem, nie było różnicy, więc dociekam co oznacza, że Samsung posiada HDR10+

Mogę nagrać film pokazujący tę różnicę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało, ale wejdę w dyskusję. Obecnie mam LG OLED, ale wcześniej miałem Samsunga 4K z HDR i kolega raf7705 ma rację co do Samsunga. Kiedy odpalałem materiał z HDR pojawiała się ta ikona w menu która jest na dołączonej fotce. LG ma taką opcję aby ustawić tryb HDR dla materiału bez HDR, Samsung raczej, nie z tego co pamiętam. Możliwe że w porównaniu z OLED ten Samsung ma mniejszą jasność w HDR aby zauważyć różnicę, lub inaczej - w trybie SDR Samsung jest tak samo jasny jak w HDR.  

Pozdrawiam

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten napis pokazuje się nie jak żródło jest w HDR, tylko jak materiał odtwarzany jest w HDR. ["TEN" to znaczy na moim TV LG] i jest wyraźna zmiana natężenia obrazu. W TV Samsunga nie widzę różnicy pomiędzy odtwarzanym ekranem menu a filmem, który w HDR jest, czyli momentem kiedy film się rozpoczyna. Bez względu na to, czy w ustawieniach obrazu ustawięc efekt HDR czy nie.
Taki znaczek w trybie obrazu HDR mogę sam wywołać na stałe w LG tak jak jest to w Samsungu. Wtedy obraz menu oraz innych materiałów jest sztucznie podbity, coś w rodzaju trybu "dynamiczny" i mam wymuszony na stałe taki efekt.
Dopytuję, bo włączając  ten sam film na Samsungu i na LG, w tym pierwszym nie widzę, zadnego efektu. Dlatego zastanawia mnie, jak działa HDR w tym pierwszym.
Mam ten sam film w HDR i bez w 4K i umiem dostrzec różnicę, nie tylko po znaczku ale po tym jak zmienia się obraz. W Samsungu także oba te filmy robiłem jeden za drugim i nic nie zauważyłem, nie było różnicy, więc dociekam co oznacza, że Samsung posiada HDR10+
Mogę nagrać film pokazujący tę różnicę. 
Po raz kolejny ci piszę, że w Samsungu nic wymusić nie można. Źródło musi podać materiał z HDR, żebyś zobaczył ten znaczek, który ci pokazałem na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...