Skocz do zawartości
nowy23

Projektor do ekranu POLARIS PRO 260x146 MG 16:9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 

Planuję dokupić rzutnik do ekranu jak w temacie  POLARIS PRO 260x146 MG 16:9 ZABUDOWA. Pierwotnie planowałem ten projektor Epson TW7400, ale przeczytałem coś takiego jak poniżej. Dodatkowo, bo projektor będzie podwieszony po drugiej stronie w odległości ok 5,5m, mam puszczony taki kabel HDMI DIGITUS Kabel HDMI M/M, HighSpeed z Ethernetem 8K 60Hz (żeby jakoś podłączyć dźwięk). Planuję też zaopatrzyć się w taki soundbar (na ten moment)  jbl 9.1

Poradzicie jaki optymalny dekoder dobrać żeby optymalnie wykorzystać ten sprzęt (rzutnik to przede wszystkim użytek dla filmów, sportu, gry na konsoli dla dzieciaków). 

 

_______

Epson TW7400 jest projektorem Ultra HD co oznacza wsparcie zarówno dla szerokiej palety barw Rec. 2020, HDR jak i oczywiście rozdzielczości 4K. Niestety dużą wadą sprzętu jest brak pełnoprawnego złącza HDMI 2.0a o której już wspomniałem na początku. Właściwie spotykamy się tutaj z chipem HDMI 1.4 z zaktualizowanym oprogramowaniem. W konsekwencji nie jesteśmy w stanie podać do projektora sygnału 50, czy 60Hz z HDR. Najbardziej dotkliwe jest to w przypadku gdy chcemy podłączyć konsolę Xbox One, albo Playstation 4 – nie będzie możliwości grania w Ultra HD z HDR. Równie niemiłe rozczarowanie czeka nas przy próbie podłączenia tunera nc+ 4K i włączeniu np. Canal+ 4K Ultra HD. Nie będzie miało to prawo zadziałać. Wsparcie dla Ultra HD ogranicza się więc do oglądania filmów, które będąc nagranymi w 24fps (wraz z grami do 30fps) dają się przekazać do projektora, choć i tu zdarzają się wyjątki. Znanym filmem jest np. “Billy Lynn”, który jest pierwszym tytułem nagranym i wydanym w 60 klatkach na sekundę. W takiej formie nie uda się nam go odtworzyć na TW7400. Ciężko ubrać w słowa jak wielkim błędem było takie postąpienie producenta.
Źródło: https://hdtvpolska.com/epson-eh-tw7400-test-niedrogi-projektor-4k-ultra-hd-na-2019r/13/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Bardzo proszę o radę bo nie jestem profesjonalistą w tym temacie.  Nie dodałem, ale rzutnik będzie za plecami, odległość od rzutnika miejsca w, którym będziemy oglądać to ok 3,5 - 4m. Planuję połączyć rzutnik z amazon fire stick lub apple TV (tu jeszcze nie wiem bo nie wiem jeszcze czy będzie Apple TV). 

Dzięki z góry
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest to duży błąd Epsona, że nie dał pełnego łączą 18Gbit w tym projektorze. W zasadzie nie zmienił nic w stosunku do poprzedzającego go modelu tw7300.

W takim razie może model tw 9400, tam już jest pełne łącze HDMI 2.0b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuję Raf. 

Cena odstrasza, ale mając taki ekran naprawdę szkoda nie wykorzystać jego potencjału. Jest jakaś inna alternatywa rzutników do tego 9400 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...