Skocz do zawartości
qazar

Kupię klon Oppo 203 M9702 v3

Rekomendowane odpowiedzi

Spoiler

 

może chcesz M9201 ?

 

 

66135113304__F292423F-C8B3-4286-99CD-D4D21E55902F.jpeg

Edytowane przez ketyso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma między nimi istotnych różnic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inna (nowsza) PCB (płyta główna), więcej we/wy, trochę większy wymiarowo, działa CEC, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, ketyso napisał:
  Pokaż ukrytą zawartość

 

może chcesz M9201 ?

 

 

66135113304__F292423F-C8B3-4286-99CD-D4D21E55902F.jpeg

Ile kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Jestem zainteresowany! Jedynie co mnie martwi, czy faktycznie nie działa ten cec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, rumun1979 napisał:

Na allegro lokalne jest klon oppo za 1420 zł chyba ten którego szukasz !!

Hi hi hi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, ketyso napisał:

inna (nowsza) PCB (płyta główna), więcej we/wy, trochę większy wymiarowo, działa CEC, 

Czyli istotnych różnic nie ma :)

Teoretycznie majstrowanie przy dobrym klonie niekoniecznie może okazać się zaletą, ale nie chciałbym zapeszać i dyskredytować ofertę :)

Najlepiej poczytać fora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Barnaba napisał:

Czyli istotnych różnic nie ma :)

Teoretycznie majstrowanie przy dobrym klonie niekoniecznie może okazać się zaletą, ale nie chciałbym zapeszać i dyskredytować ofertę :)

Najlepiej poczytać fora...

Nie wiem za bardzo o czym piszesz 😀,

dla mnie dodatkowe HDMI dla Audio, HDMI IN, coaxial czy działający CEC jest znaczącą różnicą 😀

nie wspomnę o działającym autoskrypcie 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć dla mnie żadna z "nowych" funkcji nie jest przydatna, to jeśli wszystko dobrze działa, niewątpliwie jest dobre :)

Dziś bym kupował bez zastanowienia nowego klona, bo starego nie ma w sprzedaży ;)

Dalej nie ma konkurencji wśród innych odtwarzaczy.

ps.

zaraz mnie zjedzą za tę konkurencję ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie istotne jest odtwarzanie UHD płyt zgranych 1:1, ja mam w domu Cambridge CXUHD i na nim raz na rok jakieś MKV zapuszczam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, qazar napisał:

Dla mnie istotne jest odtwarzanie UHD płyt zgranych 1:1, ja mam w domu Cambridge CXUHD i na nim raz na rok jakieś MKV zapuszczam 

Klon (z różnymi numerkami) jest klonem Oppo, czy twojego CA, więc śmiało - działo wszystko tak samo oprócz fizycznych płyt oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego sprzedałem gdyż nie zadowalał mnie programowo ..

Sprzętowo może robi robotę ale nie widziałem jakiejś różnicy jakościowej między innymi playerami jeśłi chodzi o obraz

Potrzebowałem czegoś innego i jak na razie jestem zadowolony  :) Oglądam pliki jakie chcę łącznie z DV , dżwięki wszystkie możliwe , czcionkę napisów mam swoją ulubioną ... itd ...

Preferuję remuxy MKV - cały syf czyli reszta na płycie jest mi nie potrzebna  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Eleonor napisał:

Oglądam pliki jakie chcę łącznie z DV

Zajrzałem kilka dni temu na fora, czy coś się zmieniło w temacie DV na mkv. Otóż nic nowego - ciągła walka, coś komuś nie działa, przekłamuje kolorki. Generalnie może kiedyś się to ustabilizuje i wtedy pomyślę nad innym playerem.

Na razie tylko Oppo/CA/klony czytają DV z płyt UHD, a o to chodzi autorowi wątku ;)

ps.

jest też sporo głosów, które zauważają przewagę Oppo w jakości obrazu...

ps2

też bym wolał mkv ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Eleonor napisał:

Ja swojego sprzedałem gdyż nie zadowalał mnie programowo ..

Sprzętowo może robi robotę ale nie widziałem jakiejś różnicy jakościowej między innymi playerami jeśłi chodzi o obraz

Potrzebowałem czegoś innego i jak na razie jestem zadowolony  :) Oglądam pliki jakie chcę łącznie z DV , dżwięki wszystkie możliwe , czcionkę napisów mam swoją ulubioną ... itd ...

Preferuję remuxy MKV - cały syf czyli reszta na płycie jest mi nie potrzebna  :)

A jeśli można zapytać, to czego używasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgaduję Nvidia Shield Pro ? 😀

50 minut temu, Barnaba napisał:

Choć dla mnie żadna z "nowych" funkcji nie jest przydatna, to jeśli wszystko dobrze działa, niewątpliwie jest dobre :)

Dziś bym kupował bez zastanowienia nowego klona, bo starego nie ma w sprzedaży ;)

Dalej nie ma konkurencji wśród innych odtwarzaczy.

ps.

zaraz mnie zjedzą za tę konkurencję ;)

😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Barnaba napisał:

Zajrzałem kilka dni temu na fora, czy coś się zmieniło w temacie DV na mkv. Otóż nic nowego - ciągła walka, coś komuś nie działa, przekłamuje kolorki

Także czytam fora i dużo ludzi pisze że mają dziwne kolory w plikach DV .. pytają czy może jakieś kodeki trzeba zainstalować ... :)

Próbują to na Samsungach na usb oglądać itd ....]

Ja nie mam tych problemów - ani z DV ani z dźwiękiem przekazywanym do amplitunera przez E-ARC

Od ok pół roku .. może wrzesień nie ma problemów z DV .. z dźwiękiem także .... i ze stabilnością

Oglądam 99% na Z9X jakby co to Nvidie Shield Pro 2019 także mam i tu jest troszeczkę gorzej ... ale także bez problemów

Wiem że to chińczyk , natomiast tzw support jest w ogarnięty i robią co mogą 

Rok im zajęło zrobienie dobrego firmware i także rok temu się wkurzałem ale zrobili bo konkurencja  np. DUNE nie śpi :)

Natomiast funkcjonalność i ustawienia biją na głowę klona - i dlatego zmieniłem tzn sprzedałem bo takich odtwarzaczy to mam 5 z czego 3 leżą i się kurzą ...

Edytowane przez Eleonor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Eleonor napisał:

Natomiast funkcjonalność i ustawienia biją na głowę klona

Absolutnie nie neguję - masz widocznie takie potrzeby.

Ja oglądam filmy (UHD iso/struktury i mkv) i klon robi to perfekcyjnie. Nie trzeba żadnych sterowników, ustawień, aktualizacji, specjalnej wiedzy...

Nie potrzebuję niczego innego (okładek, jakiegoś kodi czy coś tam jeszcze, innych wodotrysków).

No dobra, chyba odeszliśmy od tematu...

@qazar kupuj tego M9201, jak dobra cena i już :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Barnaba napisał:

okładek, jakiegoś kodi czy coś tam jeszcze, innych wodotrysków

Ja także tego nie potrzebuje i tak w Z9X jest ...

Można sprzętowo lub programowo 

Już sama czcionka napisów  i jej możliwości by mi wystarczyła .. w Oppo/klonie jest jak w starym Panasonicu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Eleonor napisał:

Już sama czcionka napisów  i jej możliwości by mi wystarczyła .. w Oppo/klonie jest jak w starym Panasonicu :)

Dam ci dobrą radę dotyczącą napisów: czcionka sama w sobie ma być jak najmniej zauważalna, tzn. trzeba jak najłatwiej (najszybciej) przeczytać (i zrozumieć ;) ) tekst.

Każda zabawa w tym temacie kończy się powrotem do korzeni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Barnaba napisał:

Dam ci dobrą radę dotyczącą napisów ........

Nie potrzebuję tej rady bo wiem o czym piszę i wiem co prezentuje Oppo lub klon

Nie potrzebuję czcionki która w HDR wypala mi ekran lub razi mnie w oczy...lub musze ustawić niebieską czy czerwoną bo w pewnych momentach nic nie widać....

Tutaj w zależności od materiału mogę wybierać , przebierać i ustawiać tak jak chcę w SDR oraz HDR czy DV ...

O cieniu czcionki , konturach itd nie wspominam ...

Nawet w Netflix masz wybór czcionki bo ta podstawowa do niczego się nie nadaje 

Ale rozumiem Ciebie - może masz inne potrzeby

Miałbyś taki wybór a potem go stracił to byś zatęsknił 

Edytowane przez Eleonor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Eleonor napisał:

Nie potrzebuję tej rady bo wiem o czym piszę i wiem co prezentuje Oppo lub klon

Nie potrzebuję czcionki która w HDR wypala mi ekran lub razi mnie w oczy...lub musze ustawić niebieską czy czerwoną bo w pewnych momentach nic nie widać....

Tutaj w zależności od materiału mogę wybierać , przebierać i ustawiać tak jak chcę w SDR oraz HDR czy DV ...

O cieniu czcionki , konturach itd nie wspominam ...

Nawet w Netflix masz wybór czcionki bo ta podstawowa do niczego się nie nadaje 

Ale rozumiem Ciebie - może masz inne potrzeby

Miałbyś taki wybór a potem go stracił to byś zatęsknił 

Jak już koniecznie chcesz pociągnąć wątek i wykazać, że masz rację, to ok :)

Jak raczej nie zatęsknię, ponieważ HDR rzeczywiście wymaga szarego koloru czcionki, co zapewnia każda płyta.

Jeśli chcesz zrobić sobie jakiś custom, czyli dorobić napisy z sieci, to nic nie stoi na przeszkodzie (i zajmuje kilkadziesiąt sekund), żeby stworzyć pięknie (wg. indywidualnych potrzeb) napisy PGS. Ja tak robię i mam dokładnie takie, jak na oryginalnych UHD.

Bonusem w tym procesie jest fakt, że zapominam, że może istnieć jakakolwiek obsługa napisów przez player ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal będę się spierał gdyż widzę i widziałem możliwości obu playerów :) ( nie żebym wychwalał to co teraz mam bo ideału to nie ma i nigdy nie będzie )

A co do szarego to są miliony odcieni ... jednemu się podoba taki a drugi musi brać co jest .... tu szary mogę także regulować 

Kropka:)

Podsumowując dziś nie kupowałbym klona

A co do obrazu - widać jakieś różnice ?

Zidoo Z10Pro vs M9702V03 | Forum Zidoo

Edytowane przez Eleonor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...