Skocz do zawartości
puciak1

Projektor do 7000zł, z 2x zoomem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Myślałem, że zakup projektora to prostsza sprawa, ale wydaje się to być bardziej skomplikowane. W moim przypadku będę rzucać obraz z odległości 4m, a szerokość obrazu to ok. 210cm. Wprowadziłem te dane do ProjectorCentral, ale tych projektorów, które wyskakują jako produkowane, nie mogę znaleźć w polskich sklepach: https://www.projectorcentral.com/projectors.cfm?g=1&hide=0&st=1&exp1=1&r=1017&br=&c=&w_m=&db=0&db=&ar=Wide+(16%3A9-10)&zr=&wt=&ltg=&ll=&wr=&dt=&mfg=&p=0&p=2000&t=&exp2=1&pjl_m=&pjw_m=&pjh_m=&exp3=1&exp4=1&td_m=4&is_m=210&i=w&tr=&tr2=&exp5=1&oop=3&sort=pop&sz=15#list

Moje wymagania to generalnie akceptacja formatu 4K (mam monitory 4k i chciałbym uniknąć problemów ze skalowaniem itd. - sam projektor może mieć przetwornik 1080p ale, chcę żeby akceptował format 4k i go przeskalowywał (w tańszym wariancie)), wyświetał obraz pożądanej wielkości, czyli miał "throw ratio" ok. 1.9x, jeśli jest wybór to był w miarę cichy i rzecz jasna miał dobrą jakość obrazu. Okazuje się, że z tym "throw ratio" już pula projektorów się zawęża. Byłoby prościej gdyby wyniki z ProjectorCentral były aktualne, co do tego co jest dostępne na rynku. Na Allegro czy Ceneo nie mogę znaleźć filtrowania po tym współczynniku.

Projektor będzie raczej w optymalnym miejscu, ale funkcja "Lens Shift" mogłaby się okazać przydatna. Budżet to powiedzmy od 3000-7000zł. Obraz będzie wyświetlany na zwykłej ścianie, pomalowanej białą farbą przystosowaną do projekcji. Nie oczekuję cudownej jakości, ale też nie chcę instalować ekranu. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...