Skocz do zawartości
mayo

Złożyłem w pełni funkcjonalny HDHTPC!

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Goompie' post='60246' date='15.09.2007, 10:22 ']Są jakieś problemy z tą RX2600XT.
Grzeje się jak kaloryfer, obciążenie procesora przy filmie 100% a w mierniku wydajności komputera windows Vista karta dostaje 1 punkt. Gdzie mój GeForce 7800GS dostawał 6.[/quote]
Nie ma takiej możliwości. Karta się chyba źle zainstalowała. Jakie sterowniki zainstalowałeś ?
Odinstaluj wszystkie narzędzia i sterowniki Ati i Nvidii - bo piszesz że wcześniej był Gforce.
Restart i zainstaluj najnowsze stery do grafiki - teraz to chyba wersja 7-9.

Jaką masz płytę, najakim chipsecie ? Zaktualizuj sterowniki do mostka/chipsetu.

Ja mam zintegrowane Ati 1250 i jest wynik w Viście 2,7, więc nie ma możliwości abyś Ty miał na HD2600 wynik 1.
Taki wynik miałem jak źle zainstalowałem sterowniki

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba wogóle pozbędę się tej RX2600XT i wezmę ASUS EAH2600XT D4/HTDI/256M
Ma 256MB zamiast 512MB, ale za to na DDR4, no i jakoś bardziej ufam ASUSowi niż MSI.

GeForce 7800 jest w moim starym komputerze, a nowy zbudowałem zupełnie od początku biorąc ze starego jedynie zasilacz i nagrywarkę

Płytę kupiłem te którą polecano na forum a więc ASUS P5KC
Do karty zainstalowałem najpierw stery z płyty a potem najnowsze ze strony ATI
W poniedziałek mam dostać nową grafikę to zobaczę co się stanie.

Lada dzień mają wyjśc nowe ASUSy z 512MB DDR4 ale nie chcę już czekać. Zresztą i tak w grudniu mam zamiar kupić tego zapowiadanego nowego Radeona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mayo ,
jak ci sie sprawuje kartqa gigabajta ? Mam tez pasywnego gigabajta ale 6600 i jedno co mnie wkurza to po wylaczeniu jej w power options (nie daje sygnalu na wyjscie) pracuje w temperaturze bliskiej 50 stopni zamiast sie wylaczyc. Czy z twoja karta jest tak samo, czy tez w trybie wylaczenia przestaje generowac cieplo ?
Co do wyboru tego producenta, to majac na uwadze ergonomie nie miales innego wyjscia. Podobne ati generuje kilkanascie dodatkowych watow w cieplo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tom0000' post='60322' date='16.09.2007, 08:08 ']mayo ,
jak ci sie sprawuje kartqa gigabajta ? Mam tez pasywnego gigabajta ale 6600 i jedno co mnie wkurza to po wylaczeniu jej w power options (nie daje sygnalu na wyjscie) pracuje w temperaturze bliskiej 50 stopni zamiast sie wylaczyc. Czy z twoja karta jest tak samo, czy tez w trybie wylaczenia przestaje generowac cieplo ?
Co do wyboru tego producenta, to majac na uwadze ergonomie nie miales innego wyjscia. Podobne ati generuje kilkanascie dodatkowych watow w cieplo.[/quote]

Wiesz, ogólnie jestem bardzo zadowolony. Karta pracuje bez zarzutów. Zero zwisów, zero restarów, każdy materiał przeciska się przez nią bez zastrzeżeń (rekord to płynne odtwarzanie strumienia 50mbit/s). Komputer ma dokładnie 2 miesiące, przez ten czas włączony jest non-stop (nawet gdy na urlop wyjechałem zostawiłem go załączonego). Normalna temperatura pracy tej karty to jakieś 70-80 st. (mierzone bezprzewodowym termometrem na radiatorze) a ponoć wyłączenie następuje gdy rdzeń GPU ma ok. 120 st. C. Nigdy mi się to jednak nie przytrafiło. Zatem w dalszym ciągu polecam moją _sprawdzoną_ konfigurację do wszelkich zadań związanych z odtwarzaniem materiału HD.... Choć teoretycznie można zastosować nowszą płytę ASUSa z pilotem, ale ja zainwestowałem 120 PLN w 10m przedłużacz USB i nową myszkę radiową, powiesiłem nadajnik pod sufitem w przedpokoju i teraz w całym domu mogę używać myszki, a co z tym idzie sterować PCtem także z mojej 'sali kinowej'. A kart ATI nie lubię, dlatego m.in. wybrałem nVidię.
Pzdr.,
M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając ostatnie kilka postów w tym wątku nie mogę oprzeć się pokusie i dołożyć swoje trzy grosze:

NIE MA PLAYERA UNIWERSALNEGO !!!

Każdy ma jakieś plusy i minusy. A koledzy ostatnio opisują właśnie minus rozwiązania WMC czyli brak całkowitej kompatybilności, problem OS i sterowników, problem kodeków, komplikacje w istalacji. Zalety to oczywiście, jak wszystko się gładko odpali (patrz poprzednie zdanie) to pełna elastyczność systemu.
Z drugiej strony rozwiązania typu HD Playery (Snazio, Buffalo, KISS, Netgear, Divico itp.) które zazwyczaj po wgraniu dobrego FW-u działają bez zarzutu i stabilnie, mając oczywiście ograniczenia co do odtwarzania niektórych materiałów. Podobny torem idzie SONY z PS3 czy n-ka z nboxem, chcąc uczynić z tych zabawek domowe centrum multimedialne.

A co robią giganci rynku CE?

Popierają BD lub HD-DVD. Na ich maszynach też mozna oglądać zdjęcia czy podłączyć je do sieci (patrz Pioneer LX70).

Myslę, że różnica tkwi gdzie indziej, do czego nikt na tym forum i nigdzie indziej nie chce przyznać się głośno:

ja to napiszę: siła dwóch pierwszych rozwiązań oraz zainteresowanie klientów oparte jest na tym, że bez żadnych problemów można na nich odtwarzać materiał bez odpowiednich licencji czyli praw autorskich (tylko nie piszcie że Wy akurat tego nie robicie bo to tutaj w tym poście nie ma akurat znaczenia). ważne że inni mogą to robić i robią to).

A w formatach gęstych, jak na razie dla przeciętnego konumenta jest to utrudnione i na dzień dzisiejszy stosunkowo drogie (nagrywarka, nośnik, szybli PC-et itp.).

Takie jest moje zdanie, chętnie wysłucham komentarzy innych :P .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Złożyłem komputer zgodnie z zaleceniami tego wątku
Mam więc Intel Core 2 Duo E6750, karte ASUS EAH2600XT na DDR4, 2GB RAM, Płyte ASUS P5KC itd itd.
Po zaintalowaniu Visty wszystko działa dość ładnie.
Po starcie komputera obciążenie procesora skacze od 0 do max 2%.
Po podłączeniu Neta Vista zgłasza 31 aktualizacji do ściągnięcia.
Podobno bardzo ważne.
Po ich zainstalowaniu jednak zużycie procesora wzrasta do około 40-50 i nigdy nie spada.
Jeżeli komputer nie robi komletnie nic (tuż po starcie) to mam te 40-50%
Jak zadam mu np odtworzenie DivXa to mam już 100% obiciążenia.
Co dziwne - jak popatrze na uruchomione procesy to widzę max 4% zużycia.
Całkowite obciążenie według systemowego miernika to minimum 40% (najczęściej 60)
Sprawdzałem różnymi programikami do mierzenia obciążania processora i zawsze tak jest.
Czy ktoś ma coś takiego ?
Dodam że nie instalowałem żadnych rezydentów (tylko system i sterowniki)
Co więc zjada mi po 50% z każdego z dwóch rdzeni E6750 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista to taki uroboros - sam się pożera , ostrzegałem w innym wątku ale co tam. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem viste home premium 64 przez 4-5 miesiecy i przesiadłem się znowu na xp bo z vistą stale jakies problemy , ponoć 32 bitowa wersja jest bezproblemowa ale nie testowałem i narazie nie mam zamiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale vista bez 64bitów to nie vista;)
Narazie nie warto się przesiadać jak ktoś ma oryginalny system.
--
Może jeszcze jedna istalacja jak mówisz że jest pusty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Goompie' post='61127' date='25.09.2007, 13:14 ']Złożyłem komputer zgodnie z zaleceniami tego wątku[/quote]

Łojejku! A kto tutaj na forum polecał vistę?? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sober' post='61137' date='25.09.2007, 16:16 ']Łojejku! A kto tutaj na forum polecał vistę?? ;-)[/quote]
człowiek ma w sobie cos takiego ze jak coś jest nowością to się chapie bo napewno lepsze . Sam zresztą tak zrobiłem bo to miał byc komp tylko do filmów a sie okazało ze nie tylko i zaczeły się z vistą problemy ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pożerająca procesor Vista ma 32 bity :P
Nawet nie wiem, czy na E6750 i P5KC można instalować 64 bity.

Nie kupiłem XP bo chciałem żeby ten komputer pochodził kilka lat a wkrótce XP spotka pewno los Windowsa Millenium.
Instalowałem system już 3 razy.
Za każdym razem po zainstalowaniu sterowników i poprawek zużycie procesora wzrasta do 40-50%
Jeżeli komp po starcie nie jest dotykany nawet przez kilka godzin to i tak zużycie non stop siedzi sobie na poziomie 40-50%

Edytowane przez Goompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Goompie' post='61170' date='25.09.2007, 20:45 ']Moja pożerająca procesor Vista ma 32 bity :P
Nawet nie wiem, czy na E6750 i P5KC można instalować 64 bity.

Nie kupiłem XP bo chciałem żeby ten komputer pochodził kilka lat a wkrótce XP spotka pewno los Windowsa Millenium.
Instalowałem system już 3 razy.
Za każdym razem po zainstalowaniu sterowników i poprawek zużycie procesora wzrasta do 40-50%
Jeżeli komp po starcie nie jest dotykany nawet przez kilka godzin to i tak zużycie non stop siedzi sobie na poziomie 40-50%[/quote]
e6750 jest 64 bitowy wiec nie ma problemu , natomiast co do kompa na lata to bym był bardziej ostrożny bo przy dzisiejszym tempie to za pare lat ten komp to bedzie maszyn do pisania ;/ tak niestety jest dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczekaj na SP1 do Visty, ma podobno rozwiązać kłopoty z wydajnością.

Ps. Miałem Viste Ultimate 32bit i miałem to samo, po wczytaniu systemu procesor obciążony w 30 do 40 % jak nic nie robiłem:) wystarczyło odpalić byle, co i skakał na 100%. Moj komp. athlon x2 4600 2gb ram GeForce 8600 gts


Pozdrawiam Edytowane przez outsider102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='61137' date='25.09.2007, 23:16 ']Łojejku! A kto tutaj na forum polecał vistę?? ;-)[/quote]

Ja z czystym sumieniem moge polecic.
Odpowiednio skonfigurowana i z odpowiednimi sterownikami lata jak ta lala.

Moj sprzet to:
CPU - C2D E6750
M/B - Gigabyte P35DS4
RAM - 2GB DDR2-800
VGA - Asus silent 8600GT
DVB-T - DViCO FusionHDTV Dual Express
itd

Aktualnie moja dziewczyna oglada CSI Miami w HD z DVB-T i jednoczesnie inny program jest nagrywany z innego kanalu HD.
Zalogowany jestem do kompa zdalnie z mojego XPka i obciazenie procka w Viscie waha sie pomiedzy 0-4%.

Ogladanie filmow HD z kanalu "TorrentTV" :) w x264 obciaza mi procka do max 10%, wielkie dzieki dla nVidii za ten bonus.

Chlodzenie procka jest praktycznie pasywne. Wiatrak na procku zadko wykonuje pelny obrot. Wentylatory "wydechowe" na obudownie (jedyne pracujace wiatraki) generuja wystarczajacy przeplyw powietrza przez radiator procka by odpowiednio go chlodzic.

Tak czy owak, ja osobiscie nie zwalabym wszystkiego na Viste. Przyczyn problemow moze byc wiele i moze tylko niektore z nich sa posrednio z winy Visty w przypadku niedopracowanych sterownikow pod ten system.
Moze problem jest z polska wersja...?

Ja uzywam wersji angielskiej (x86) i nie mam z tym systemem ZADNYCH problemow!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W związku z tym obciążeniem w viście, przeczytajcie to [url="http://www.pctips.pl/news/105597.html"]TOTO[/url] Edytowane przez k@li111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do wszystkich wlascicieli Visty. Licencja Microsoftu daje prawo wlascicielom licencji OEM windows na uzywanie nizszej wersji systemu z zachowaniem ilosci bitow. Wlasciciel 32 visty moze uzywac xp 32 bitowego a wlasciciel visty 64bit moze uzywac xp 64 bit. Wymagane jest tylko i wylacznie nabycie oryginalnego nosnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam HDmaniaków :D

Chciałem zrobić porządek z moim [ trupem ? :) ] pc'tem i zrobić z niego maszynę do odtwarzania materiałów HD [ Blu Ray HD DVD x264 WMV HD itp. ] za małe pieniądze :)
Obecnie mam konfig Cpu Athlon 64 2800+ Socket 754 Ram 512 MB 400Mhz i do dyspozycji płytę główna na AGP 8x w której siedzi obecnie Radeon 9550 128 MB 128 bit. Wiem taki sprzęt nadaje się do muzeum a nie do HD, ale czy po zmianie karty grafiki i ram'u jest jakaś szansa na "uratowanie" tego PC'ta
przed wczesną emeryturą ? Mam na myśli wymianę karty na Radka HD2600 [ tylko nie wiem czy pro czy xt ] AGP 8x które ostatnio pojawiły się na [url="http://www.allegro.pl/48914_hd_2400_2600_2900.html?order=p&view=gtext"]allegro[/url] i upgrade ram'u do 1GB [ 400Mhz bo płyta główna szybszych nie lubi :P ]

Jeśli ma ktoś tą kartę [ HD2600 xt/pro ] prosiłbym o odpowiedzenie mi na pytanie czy ciężko skonfigurować system - kodeki aby móc odtwarzać kanał Torrent HDTV [ x264 720p\1080p :lol: ] i jak sprawa się ma z wykorzystywaniem Media Player Classic przy tej karcie ...

Jeszcze mam jedną sprawę co do upgrade mojego staruszka :P Obecnie mam Feel'a 350W - zasilacz, który strasznie buczy i prosi o przepustkę "na wczesną emeryturę" Czy po wspomnianym upgrade zmiana zasilacza na np [url="http://www.allegro.pl/item260593003_amacrox_warrior_ax400_pnf_sklep_lodz_gw.html"]400 W'ego Amacrox'a WARRIOR'a[/url] wystarczy ? Nie zabraknie staruszkowi mocy ? Nie spali mi się płyta główna ?

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi nawet typu "daj staruszkowi odpocząć" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lesiu_adi' post='65911' date='02.11.2007, 00:04 ']Witam HDmaniaków :D

Chciałem zrobić porządek z moim [ trupem ? :) ] pc'tem i zrobić z niego maszynę do odtwarzania materiałów HD [ Blu Ray HD DVD x264 WMV HD itp. ] za małe pieniądze :)
Obecnie mam konfig Cpu Athlon 64 2800+ Socket 754 Ram 512 MB 400Mhz i do dyspozycji płytę główna na AGP 8x w której siedzi obecnie Radeon 9550 128 MB 128 bit. Wiem taki sprzęt nadaje się do muzeum a nie do HD, ale czy po zmianie karty grafiki i ram'u jest jakaś szansa na "uratowanie" tego PC'ta
przed wczesną emeryturą ? Mam na myśli wymianę karty na Radka HD2600 [ tylko nie wiem czy pro czy xt ] AGP 8x które ostatnio pojawiły się na [url="http://www.allegro.pl/48914_hd_2400_2600_2900.html?order=p&view=gtext"]allegro[/url] i upgrade ram'u do 1GB [ 400Mhz bo płyta główna szybszych nie lubi :P ]

Jeśli ma ktoś tą kartę [ HD2600 xt/pro ] prosiłbym o odpowiedzenie mi na pytanie czy ciężko skonfigurować system - kodeki aby móc odtwarzać kanał Torrent HDTV [ x264 720p\1080p :lol: ] i jak sprawa się ma z wykorzystywaniem Media Player Classic przy tej karcie ...

Jeszcze mam jedną sprawę co do upgrade mojego staruszka :P Obecnie mam Feel'a 350W - zasilacz, który strasznie buczy i prosi o przepustkę "na wczesną emeryturę" Czy po wspomnianym upgrade zmiana zasilacza na np [url="http://www.allegro.pl/item260593003_amacrox_warrior_ax400_pnf_sklep_lodz_gw.html"]400 W'ego Amacrox'a WARRIOR'a[/url] wystarczy ? Nie zabraknie staruszkowi mocy ? Nie spali mi się płyta główna ?

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi nawet typu "daj staruszkowi odpocząć" :)[/quote]

Amacroxy to bardzo dobre zasilacze , do hd2600 spokojnie wystarczy 350w natomiast testowaliśmy 400w i dawał sobie rade z 8800GTX . Są bardzo solidne i całkiem ciche !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz lipa_ml to zasilacz już wiem jaki kupić :unsure:
Może ktoś zna odpowiedz na resztę moich pytań ? :D

Edytowane przez lesiu_adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siemka

mam pytanko jakich nakladek urzywacie zeby ladnie obsugiwalo cale zlozone HTPC???

3 lata temu tez zlozylem takie piekne cudo ale byl prpblem z przejrzystym softem

czy teraz cos sie w temacie zminilo??

chodzi o cos takiego jak ma Xbox Media center


dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polecam post braavoo na HDForum
[url="http://www.hdforum.pl/showthread.php?p=1161#post1161"]http://www.hdforum.pl/showthread.php?p=1161#post1161[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamówiłem sobie nową obudowe do HTPC obudowa z aluminiowym przednim panelem , wchodzi płyta atx , normalny zasilacz atx , ma pilota i co najważniejsze jest nie za droga [url="http://ad-max.nazwa.pl/product_info.php/info/p478_NOX-HPTC-Media-iMon-Black-z-Pilotem.html/XTCsid/492c9ce6346ee528b058a25ec919dda9"]http://ad-max.nazwa.pl/product_info.php/in...058a25ec919dda9[/url]
teraz testuje zasilacz corsair vx450w , jest cichy i stabilny no i nie za drogi ok 230 zł
dzisiaj dostałem 8800gt xfx i ciekawy jestem czy nie bedzie za głośne do htpc , potestuje sie okaże

obecnie mam konfig
intel e2160 1,8@3 ghz technologia speedstep działa fajnie i przy oc na 3 ghz w idle spada taktowanie do 2 ghz , cooler spier fourier + wentyl Xthermal
abit ab9 wkrótce wymianka na abita ip35
2 x 1 gb ddr2 800 mhz adata
gf 8600gt palit sonic + 625/1800 (w wekeend testy 8800gt ale ogólnie czekam na hd3870)
wd 500gb seria AV cichy ale w najbliższym czasie wyląduje w obudowie scytche [url="http://ad-max.nazwa.pl/product_info.php/info/p279_Scythe-Quiet-Drive.html/XTCsid/492c9ce6346ee528b058a25ec919dda9"]http://ad-max.nazwa.pl/product_info.php/in...058a25ec919dda9[/url]
dvd lg h50l sata
obudowa chieftec do czasu az przyjedzie NOX
corsair 450w
wynik taki ze wszystko chodzi płynnie bez najmniejszych problemów , ogólnie jest cicho, jesli chodzi o filmy hd , z grami wiadomo do crysisa przydała by sie 8800gt ale jak bedzie głosna pójdzie na sprzedaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie za niska ta obudowa? 14 cm to chyba pełnoprofilowa karta nie wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='klaus71' post='69351' date='23.11.2007, 18:23 ']a nie za niska ta obudowa? 14 cm to chyba pełnoprofilowa karta nie wejdzie.[/quote]
spokojnie wchodzi 8800gts,7900gs, nie wiem jak ati bo nie miałem narazie tych hd i nie wiem jak po długosci ale na wysokosc bez problemu. Terazmam desktopa chiefteca co ma 14cm i na luzie wszystkie grafy na wysokosc wchodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...