Skocz do zawartości
mayo

Złożyłem w pełni funkcjonalny HDHTPC!

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki polecicie procek do materiału MPEG-4 AVC. Nowe filmy Blu-Ray są już robione tym kodekiem no i niestety na moim 3,5GHz AMD Athlon przy 1GB RAM,u trochę się tnie. Z pozostałymi materiałami nie mam najmniejszego problemu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmień raczej kartę graficzną na 2400/2600 i problem masz z głowy , nawet na semronie 2800+ pójdzie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeglądając cały ten wątek zebrałem sugestie i wypisałem parametry idealnego komputera HDHTPC w rozsądnych cenach
Proszę o informacje czy aktualnie faktycznie jest to najlepszy wybór czy też warto coś zmienić

Procesor: CORE 2 DUO 2,66 GHz E6750 typ: BOX Magistrala: FSB 1333 MHz Gniazdo: socket 775
Wentylator: scythe ninja rev B
Płyta główna: Asus P5KC Intel P35
Pamięć: Patriot 2 GB Typ: DDR2 Przepustowość: PC6400 800MHz CAS: CL 5.0
Karta graficzna: HIS Radeon HD2600XT, Chipset: ATI Radeon 2600XT Pamięć: 512 MB , Wejścia/wyjścia: TV 2xDVI Złącze: PCI-Express, Szerokość szyny do pamięci: 128 bit
Obudowa: AEROCOOL - ZeroDegree
System Windows XP Professional SP2b Polish 1pk OEM

+ twardy dysk + zasilacz + napędy (tych elementów nie opisuje szczegółowo bo mam zamiar je przełożyć z dotychczas używanego kompa)


Pozdrawiam Edytowane przez Goompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam płyte Asus P5W DH DELUXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='paw' post='59266' date='08.09.2007, 11:58 ']Ja polecam płyte Asus P5W DH DELUXE[/quote]


Faktycznie ciekawa - chyba zamienie.
Ona ma dwa kanały IDE ? Mogę do niej podłaczyć 2 dyski twarde i 2 DVD Romy na IDE ?
No i widze jakieś3 rodzaje:
1. Asus P5W DH DELUXE WIFI AP chipset: Intel 975
2. Asus P5W-DH Deluxe chipset: Intel 975
3. Asus P5W DH DELUXEchipset: Intel [b]P965[/b]

Którą wybrać ?
Czy DVI w karcie HD2600XT ma HDCP ? A może jest jakaś jej wersja z HDMI (HDCP) ?

Reszty nie zamieniac ? Edytowane przez Goompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Strzasznie drogi sprzęt.

Mnie mój kosztował

Płyta mATX - 360 (Ati 1250, siec, dzwiekówa, SPDiF, HDMI z HDCP)
Procek 4000+ - 250 (2 jajeczne Amd)
Obudowa HDPC - 200 (Ultra-Media z wyświetlaczem(wyswietla np. utwory MCE) - wygląda jak DVD, Allegro, Polecam !!!)
Ram 1GB DDR2 - 150 (2 Kingstony 512)
Nagrywarka - 100 (właściwie to 0PLN, bo leżała w szafie i się kurzyła, ale tyle kosztuje)
Dysk 160 - 150 (WD Sata)
Vista Premium - 330 (bo ma Media Center, przeglądarka zdjęć jest the Best, normalnie to używam Media Portal)
Pilot Microsoft - 35 (bez tego to nie HDPC tylko PC)

Razem [size=5][color="#FF0000"]1575[/color][/size] PLN i ....

działa również great,
mam sieć, więc klawiatura i mysz jest zbędna.
Sprzęt leży pod TV i obsługuję pilotem, ew. konfiguracja kompa to Remote Admin z laptopa.

Telewizor mam FullHD - 720p działa aż miło, 1080 czasem przytnie przy .mkv
Kupię sobie pasywną grafę Ati HD 2400 za 170 PLN i obciążenie proca będzie jakieś 10% :-)

Zastanawiam się teraz nad kartą FullHD do satki.

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HD2600XT ma hdcp,wiele z kart ma przejściówke dvi-hdmi po której może wypóścić również dźwięk 5.1 do ampa i tv.
Płyta ma 2 IDE jedno średnio wygodne bo na dole i trzeba mieć długie taśmy wtedy.Po za tym obsługuje macierze na satach.Ma fajnego pilota świetnie obsługującego kmplayera ,przyzwoitą karte bezprzewodową i dwie karty sieciowe.Biosa można uaktualniać przez windowsa i wtedy nowe procesory chodzą.
Z oficjalnej strony Asusa wynika że jest na chipsecie Intel 975X.Jedyna wada w porównaniu do wcześniej przez ciebie wybranej płyty to brak slotu DDR3 ale narazie to przyszłość dość kosztowna i z wydajnością narazie krucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczam link do wersji hd2900XT z adapteram hdmi :
[url="http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_ATI/Radeon_2600_rodzina_/Radeon_2600_XT/Radeon"]http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/..._2600_XT/Radeon[/url]
_2600_XT_Asus_256MB_2xDVI__TV_DVI_HDMI_adapter_/pelny,id,42973/
[url="http://www.ulubiony.pl/komputery/karty_graficzne/graficzne_karty_ati/powercolor_radeon_hd2600xt_256mb_ddr4_128b_tv_dv_p_170756.html"]http://www.ulubiony.pl/komputery/karty_gra...v_p_170756.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='robert71' post='59304' date='08.09.2007, 18:33 ']Telewizor mam FullHD - 720p działa aż miło, 1080 czasem przytnie przy .mkv
Kupię sobie pasywną grafę Ati HD 2400 za 170 PLN i obciążenie proca będzie jakieś 10% :-)

Zastanawiam się teraz nad kartą FullHD do satki.

Robert[/quote]

a jak zamierzasz zamontować karty sat w takiej obudowie (niskoprofilowych chyba nie ma) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='paw' post='59321' date='08.09.2007, 19:46 ']Zamieszczam link do wersji hd2900XT z adapteram hdmi :
[url="http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_ATI/Radeon_2600_rodzina_/Radeon_2600_XT/Radeon"]http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/..._2600_XT/Radeon[/url]
_2600_XT_Asus_256MB_2xDVI__TV_DVI_HDMI_adapter_/pelny,id,42973/
[url="http://www.ulubiony.pl/komputery/karty_graficzne/graficzne_karty_ati/powercolor_radeon_hd2600xt_256mb_ddr4_128b_tv_dv_p_170756.html"]http://www.ulubiony.pl/komputery/karty_gra...v_p_170756.html[/url][/quote]


"Link do wersji hd2900XT" ? Czy miałeś na myśli hd2600XT ?
Faktycznie jest hd2900XT ale kosztuje ponad 3x więcej niż hd2600XT - warto ?
hd2600XT zaczynają się od około 350zł, hd2900XT od 1300
Czy faktycznie 2900 jest 3 razy lepsza do 2600 ?
Czy 2600 pozwoli na płynne oglądanie DVB full HD na karcie Technotrend S2-3200, oraz np divx w rozdzielczości 1080p ? Edytowane przez Goompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorka pomyliło mi się,bo sam zakupiłem hd2900 ze względu na gry itp. hd2600xt jest lepszy do filmów i płynnie powinien odtworzyć wszystko zwłaszcza przy takim procku ale i hd2900 nie powinien wybrzydzać jeszcze nie stestowałem hd-dvd i blu-ray ripów wszystkie inne hd w ts czy mkv odtwarza komp płynnie,zwłaszcza ze narazie czasu na zabawe z kodekami nie miałem i odtwarzam przez k-litle mega codecs packs i tylko mpc przy materiale 1080p zużycie przy starcie rośnie powyżej 70%.W tle działa wiele róznych aplikacji typu firefox,gg,antywir, nawet dvb może jeszcze pociągnie.
P.S.
Nie wie ktoś jak karty ati zmusić by wydawała materiał wideo tylko na jeden monitor tak jak w sterownikach nvidi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='paw' post='59351' date='08.09.2007, 23:53 ']hd2600xt jest lepszy do filmów i płynnie powinien odtworzyć wszystko zwłaszcza przy takim procku ale i hd2900 nie powinien wybrzydzać
P.S.
Nie wie ktoś jak karty ati zmusić by wydawała materiał wideo tylko na jeden monitor tak jak w sterownikach nvidi?[/quote]

Niestety nie umiem Ci pomóc, choc chciałbym się zrewanżować za wskazówki.
HD2600 lepszy od HD2900 ? w kwestii filmów ?
Myślałem że przy tej cenie to 2900 jest lepszy do wszystkiego i jeszcze gotowac potrafi :lol:

Teraz mam GeForce 7800GS i nie mogę sobie poradzić z tymi cholernymi grafami.
Mam pełną wersje powerdvd 7 ale obraz jest fatalnej jakości a do tego jakiś poobcinany z góry i z dołu a po bokach ma czarne paski.
Nie ma gdzieś gotowych tych grafów ? Bo ja tylko zainstalowałem powerdvd i odpaliłem progdvb. Niestety nie mam jak kupić DVBVIEWER a to chyba najlepszy z programów do DVB.
Na dodatek Prog DVB nie chce odpalić Diseqa i mam tylko HB.

Kodeki z Kazaa Lite ? Też ich używam choć zaczynają mnie wnerwiać. Best Player 1.0 np. wcale ich nie widzi i chce do każdego pliku pobierać nowe z sieci, a Media Player Classic gra je bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='klaus71' post='59344' date='08.09.2007, 23:02 ']a jak zamierzasz zamontować karty sat w takiej obudowie (niskoprofilowych chyba nie ma) ?[/quote]

Chyba są już gdzieś taką widziałem :-)

Jak nie znajdę to wszadzę RISER na PCI i będzie git. Ponadto nie musi być typowa Low Profile jeszcze jest 2-3 cm zapasu.
Znalazłem:
[url="http://www.komputronik.pl/Tunery_TV_FM/AverMedia/AverMedia_AVerTV_DVB_S_Pro_PCI/pelny,id,35191/"]http://www.komputronik.pl/Tunery_TV_FM/Ave...pelny,id,35191/[/url]

Zmiesci się cez problemu :-)

Robert Edytowane przez robert71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no niestety nie jest to karta dvb-s2.
poza tym kluczową sprawą jest konkretny model karty.
ja kupiłem tt-3200 bo jest jedną z nielicznych popularnych kart dvb-s2 gwarantujących to że będzie pod jej kątem rozwijany soft.
np. dvbViewer wspiera dobrze tt-3200 i jej pilota, podobnie skyView.

więc raczej bez rinsera (i piłowania zatok PCI) się nie obejdziesz.
poza tym jak dasz rinsera to już chyba nie da rady zamontować karty graficznej - a lepiej sobie zawsze zostawić taką możliwość.

cały czas kluczem do funkcjonalności HTPC jest kapryśność softu.
zakup sprzętu to najprostrza sprawa. potem "kupa" pracy by to działało stabilnie.

z tego powodu np. dwurdzeniowe procesory AMD są gorsze od intela bo czasami softy mają z nimi problem i trzeba coś kombinować z wyłączeniem drugiego rdzenia dla określonych programów (stąd pewnie była sugestia że lepiej kupić c2d niż amd).

ja konfiguruję swojego media center już od miesiąca. i już jestem bliski uzyskania stabilnej wersji dla jednej karty sat.
jak ten etap przejdę to dokłądam kolejną kartę sat (skystar2) i znowu będę walczył by doprowadzić HTPC jako twintuner pvr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='klaus71' post='59371' date='09.09.2007, 09:51 ']więc raczej bez rinsera (i piłowania zatok PCI) się nie obejdziesz.
poza tym jak dasz rinsera to już chyba nie da rady zamontować karty graficznej - a lepiej sobie zawsze zostawić taką możliwość.
....
ja konfiguruję swojego media center już od miesiąca. i już jestem bliski uzyskania stabilnej wersji dla jednej karty sat.
jak ten etap przejdę to dokłądam kolejną kartę sat (skystar2) i znowu będę walczył by doprowadzić HTPC jako twintuner pvr.[/quote]
Spoko dam radę :-) są dwie możliwości:
- zrobi ktoś kartę w mniejszym wydaniu - takie są trendy, bo coraz więcej ludzi składa kompa na sprzęt do multimediów
- wsadzę riser i piłowanie
- wsadzę riser na elastycznym połączeniu i wtedy zawsze wejdzie
- są risery do PCI-EX i PCI które sobie nie kolidują, np. coolermaster takie robi
- sam sobie zrobie riser :-) to już jest ekstremum, ale nie takie rzeczy się robiło, lutownica w dłoń i jechane
Myślę że raczej to pierwsze.

Co do konfiguracji to masz rację, trzeba spędzić kilka popołudni. Wyobraź sobie że masz Vistę - tu konkiguracja jest 2 razy gorsza niż na XP.
Jakiego softu używasz, chodzi mi o kombajn multimedialny ? WMCE, Media Portal czy jeszcze czegoś innego ?
Jak skonfigurujesz to to podziel się rozwiązaniami koniecznie.

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='robert71' post='59373' date='09.09.2007, 10:44 ']Co do konfiguracji to masz rację, trzeba spędzić kilka popołudni. Wyobraź sobie że masz Vistę - tu konkiguracja jest 2 razy gorsza niż na XP.
Jakiego softu używasz, chodzi mi o kombajn multimedialny ? WMCE, Media Portal czy jeszcze czegoś innego ?
Robert[/quote]

Czyli do TT S2-3200 oraz plików HD nie kupować Visty tylko XP ? (z gier korzystam rzadko)
MCE czy Professional a może tylko Home ?
Proszę jeszcze o potwierdzenie czy do ogladania TV SAT Full HD i plików Full HD lepszy jest Radeon HD2600XT czy HD2900XT ? (Bo różnica w cenie między nimi jest ogromna) Edytowane przez Goompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@robert71
ja używam (w zasadzie testuje) DVBviewer + emunation 2.0.0.4+karta cyfry + powerdvd 7.3 + win xp

@goompie
Radeon HD2600 ma wsparcie sprzętowe dla h.264 i vc-1
a HD2900 nie więc
na potrzeby mediacenter HD2600 jest lepszy a do gier gorszy.

ja kupiłem palit hd2600pro bo miał opinię że jest cichy jak na kartę za 300zł (co mogę potwierdzić) i był jedynym dostępnym w sklepie.
teraz kupowałbym jakiegoś hd2600 z pasywnym chłodzeniem.

ale docelowo chcę w grudniu kupić następcę obecnego gforca 8800 (będzie 2x szybszy i mam nadzieję że będzie miał wsparcie sprzętowe dla h.264 oraz wsparcie w sterownikach na xp)

co do plików HD to ja bym powiedział że docelowo vista będzie zdecydowanie lepsza.
ale ze względu na lepsze dopracowanie wszystkich elementów składowych na xp (drivery, softy, gry) na obecną chwilę testuję na xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='robert71' post='59373' date='09.09.2007, 10:44 ']Spoko dam radę :-) są dwie możliwości:
- zrobi ktoś kartę w mniejszym wydaniu - takie są trendy, bo coraz więcej ludzi składa kompa na sprzęt do multimediów
- wsadzę riser i piłowanie
- wsadzę riser na elastycznym połączeniu i wtedy zawsze wejdzie
- są risery do PCI-EX i PCI które sobie nie kolidują, np. coolermaster takie robi
- sam sobie zrobie riser :-) to już jest ekstremum, ale nie takie rzeczy się robiło, lutownica w dłoń i jechane
Myślę że raczej to pierwsze.

Co do konfiguracji to masz rację, trzeba spędzić kilka popołudni. Wyobraź sobie że masz Vistę - tu konkiguracja jest 2 razy gorsza niż na XP.
Jakiego softu używasz, chodzi mi o kombajn multimedialny ? WMCE, Media Portal czy jeszcze czegoś innego ?
Jak skonfigurujesz to to podziel się rozwiązaniami koniecznie.

Robert[/quote]

Na tej samej stronie przez Ciebie podanej jest tuner DVB-S2 Twinhan i nawet chyba niskoprofilowy

[url="http://www.komputronik.pl/szukanieproste.php?szukaj=1&prodElem=1&catElem=2&position=0&cText=&ss=dvb-s2&ajaxProdId1=697&ajaxId2=209&sg=0&sa="]KLIK[/url]


pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]OK - wiemy już że do oglądania HD (Nie grania) najlepszy jest Radeon HD2600XT[/b]

Teraz pytanie jaki ?
Niestety nie znalazłem nigdzie wersji z 512MB pamięci DDR4
Są albo 226MB na DDR4 albo 512 na DDR3.
Co jest lepsze ? Mniej pamięci ale DDR4 czy więcej ale DDR3

No i którego z producentów wybrać:
ASUS, PALIT, GIGABITE, HIS a może jeszcze ktoś inny ?

Podsumowując ktory konkretnie model ze wszystkich dostępnych HD2600XT będzie najlepszym wyborem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak nie grasz to najlepiej radeon hd2600pro 256mb - cena w okolicach 300zł
najlepiej w wersji z pasywnym chłodzeniem.

wielkość pamięci, jej rodzaj i taktowanie karty (pro/xt) nie ma znaczenia dla wydajności w dekodowaniu materiału HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='klaus71' post='59418' date='09.09.2007, 18:23 ']jak nie grasz to najlepiej radeon hd2600pro 256mb - cena w okolicach 300zł
najlepiej w wersji z pasywnym chłodzeniem.

wielkość pamięci, jej rodzaj i taktowanie karty (pro/xt) nie ma znaczenia dla wydajności w dekodowaniu materiału HD[/quote]

Ale chciałbym już kupić najlepszy z możliwych HD2600XT
HD2600PRO to coś lepszego od XT ?

Proszę wiec jeszcze raz o info:
[b]NAJLEPSZY RADEON HD2600 do wszystkiego (w tym do HD) bez względu na cenę.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musiał byś sprawdzić czy to ma hdmi:
[url="http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_ATI/Radeon_2600_rodzina_/Radeon_2600_XT/Radeon_2600_XT_HIS_512MB_DDR3_2xDVI__TV_IceQ_Turbo/pelny,id,43895/"]http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,43895/[/url]
Jeśli nie ma to wybierz:
[url="http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_ATI/Radeon_2600_rodzina_/Radeon_2600_XT/Radeon_2600_XT_Asus_256MB_2xDVI__TV_DVI_HDMI_adapter_/pelny,id,42973/"]http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,42973/[/url]
(Jeśli wybierasz się na zakupy w sieci to zdecydowanie taniej jest w ulubionym.pl i agito.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...