Skocz do zawartości
  • 0
kajfux

Odświeżanie obrazu a jego płynności.

Pytanie

Ostatnio zastanawiałem się jak to jest z tą płynnością w tv 60hz vs 100(120hz). Chodzi mi o zwykłe oglądanie powiedzmy filmów, czy producenci tv nie robią nas w jajo. O co mi chodzi, załóżmy że nagrywamy piłkę przelatującą z jednej strony ekranu na drugą powiedzmy w jedną sekundę, nagranie ma 24kl/s. Więc kolejne klatki będą nam pokazywać tą piłkę w 24 miejscach na ekranie, i teraz załóżmy że zwiększymy ilość wyświetlanych klatek do 120, czy płynność się zwiększy, nie, poprostu każda klatka będzie wyświetlana pięć razy, ale piłka zawsze będzie pojawiać się w tych samych 24 miejscach. Chyba że się mylę, i są już tv które potrafią wygenerować klatki z piłką w miejscach w których kamera jej nie złapała.

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
3 godziny temu, kajfux napisał:

 

Ostatnio zastanawiałem się jak to jest z tą płynnością w tv 60hz vs 100(120hz). Chodzi mi o zwykłe oglądanie powiedzmy filmów, czy producenci tv nie robią nas w jajo. O co mi chodzi, załóżmy że nagrywamy piłkę przelatującą z jednej strony ekranu na drugą powiedzmy w jedną sekundę, nagranie ma 24kl/s. Więc kolejne klatki będą nam pokazywać tą piłkę w 24 miejscach na ekranie, i teraz załóżmy że zwiększymy ilość wyświetlanych klatek do 120, czy płynność się zwiększy, nie, poprostu każda klatka będzie wyświetlana pięć razy, ale piłka zawsze będzie pojawiać się w tych samych 24 miejscach. Chyba że się mylę, i są już tv które potrafią wygenerować klatki z piłką w miejscach w których kamera jej nie złapała.

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

To o co pytasz robi właśnie upłynniacz, czyli generuje lepiej lub gorzej te brakujące klatki pośrednie dostosowując ich ilość do częstoliwości odświerzania matrycy.
A przynajmniej powinien.
I dlatego masz efekt
- upłynniacze wyłączone - skaczący obraz
- upłynniacze na masksa - efekt teatru.

Co do róznicy pomiędzy 60Hz a 120Hz, nie odpowiem Ci bo ostatni TV który miał odświerzanie 50Hz miałem w latach dziewięćdziesiątych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...