Skocz do zawartości
Pawel10

Układ głośników tylko z tyłu?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam pokój 4x6m jak na obrazku. Zielony obszar to ekran z projektora. Ponieważ nie chcę nic montować na przedniej ścianie (obraz jest wyświetlany na ścianie) zostaje mi do użycia tylna ściana i kawałek jednej bocznej (czerwnony obszar). Miejsce oglądania/słuchania (kanapa) na niebiesko.
Szukam zestawu głośników do takiego setupu, czy jest to możliwe bez przednich i tylko na tylnich głośnikach? Nie potrafiłem takiego rozwiązania znaleźć, tylko tyle, że soundbar za użytkownikiem to zły pomysł, a tutaj mogę wykorzystać tylko przestrzeń albo ponad kanapą, albo z boków - czy da się z tego zrobić coś co najmniej przeciętnego w budżecie do 1500zł?

Nie jestem profesjonalnym słuchaczem, zestaw będzie używany głónie do TV i filmów. Bazowym rozwiązaniem jest zwykły głośnik przy projektorze (bezpośrednio nad słuchaczem) ale mam nadzieję, że uda się zrobić coś dużo bardziej sensowniejszego.

Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam jeśli to nieodpowiedni dział. 

 spacer.png

Paweł

Edytowane przez Pawel10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można na czas oglądania ustawiać głośniki na właściwe miejsca i po seansie je usuwać, np. jakieś głośniki na ? stojakach.

A najprościej będzie używać słuchawek :) i odpada problem z umieszczeniem głośników…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki są jedną z opcji, szukam jednak czegoś dostępnego dla wszytkich domowników co będzie stałym setupem, a nie tylko na poszczególne sesje. Z tego powodu perfekcja rozwiązania nie jest wymagana. 

Więc pozostaje pytanie: Czy da się uzyskać coś  nie okropnego wykorzystując tylko głośniki po bokach/ z tyłu? Czy też aby osiągnąć cokolwiek to kanał centralny przedni musi istnieć, inaczej się nie da i świat nie zna takich rozwiązań?

Czemu nie planuję dawać niczego w okolice ekranu? Mam tam gołą ścianę i podłogę, jest to wolna przestrzeń na której nie chcę mieć żadnych kabli i urządzeń. Mam w domu małe dziecko więc stojaki z przodu też odpadają, jedyna sensowna opcja to zaznaczony na rysunku obszar, ewentualnie głośnik również po lewej stronie kanapy (symetrycznie do czerwonego obszaru na prawej ścianie).

Pytanie pomocnicze: Czy są systemy które są w stanie zrobić auto tune na podstawie ustawienia? Tzn. czy po ustawieniu głośników w pewnej pozycji i mikrofonu w miejscu potencjalnego odbioru taki system sam się skonfiguruje by odbiór był poprawny? Jeśli coś takiego jest to mógłbym ustawić głośniki gdzie mogę i zostawić reszę oprogramowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbować można dać głośniki stereo, po bokach kanapy.
Nie mam pojecia jak to będzie grać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak dla porządku - będzie amplituner czy jakaś inna metoda podłączenia głośników ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 hours ago, Xisiek said:

To tak dla porządku - będzie amplituner czy jakaś inna metoda podłączenia głośników ?

Planuję mieć to tak proste jak tylko się da. Ponieważ źródłem sygnału będzie smart box (prawdopodobnie Nvdia Shield TV) - będę miał audio zintegrowane w HDMI. Teraz mogę albo puścić sygnał przez amplituner który musi mieć HDMI 2.0b (lub lepiej) IN i OUT albo skorzystać z wyjścia audio w projektorze (Epson 7000) - i to drugie rozwiązanie chyba jest preferowane by minimalizować ilosć potrzebnego sprzętu. 
Projektor ma też bluetootha więc to też jest opcja, ale jak szukam głośników BT to tylko przenośne wyskakują, a nie jakieś poważne na stały setup. 

Tak więc w kolejności preferencji:
1) Bluetooth
2) Stereofoniczne wyjście audio mini-jack
3) HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można po BT wyekspediować sygnał i możesz kupić sobie jakieś sensowne głośniki w tym systemie to od tego bym zaczął i polatał z nimi po pokoju 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 hours ago, Xisiek said:

 po BT (...) jakieś sensowne głośniki w tym systemie 

No właśnie, jest coś takiego? Z tego co szukałem to tylko bezprzewodowe (mobilne) a więc niefajne na stabilny setup (przecież nie będę tego codziennie ładował) lub ultra high end, nic sensownego do 1000-1500zł nie widziałem, a proszę o polecenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść temat BT, albo dobra dam ci jakieś tropy..

Apple tv 4k do tego np dwa głośniki MusicCast 20 połączone w parę, a do oglądania solo słuchawki bezprzewodowe MEE Audio Matrix Cinema.

...albo głośniki homePod mini lub HomePod.

Edytowane przez prodarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...