Skocz do zawartości
pmcomp

Taxi Driver (1976) - 4K BD-UHD

Rekomendowane odpowiedzi

To wydanie wyszło trochę niezauważone:

Taxi-Driver-4K.jpg

 

Chyba dlatego, że zostało "ukryte" w Columbia Classic Collection vol.2:

columbia_classics_volume_2_center_4k_ult

A szkoda.

Film obejrzałem do tej pory pierwszy i jedyny raz ze 40 lat temu. Iiiii ??? Może nie wynudziłem się jak na tym:

0a49a6c843ddb4ed1ea0d969bc1f

 

ale ... film nie zrobił na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia. No cóż, zapewne wtedy jeszcze nie dorosłem :) . Chociaż Czas Apokalipsy oglądałem z rok temu z BD-UHD w 4K i podobnie jak kiedyś wynudziłem się okropnie.

Taksówkarz to nieco inny film i na pewno trzeba go zobaczyć dla ... filmu.

https://www.imdb.com/title/tt0075314/

Jakość 4K jest w bonusie. Film jest odrestaurowany bardzo dobrze ale ... nie spodziewajcie się oszałamiających efektów HDR. Jest w DV ale to chyba dobrze bo jest ... bardziej soft. Sceny nocnej jazdy po Nowym Jorku z lat 70-ych są obłędne. Operator znakomicie pokazuje jak obrzydliwym miastem w nieodpowiednich dzielnicach był ten moloch. A zdjęcia z bliska pokazują jak nowojorczycy wtedy mieszkali.

Młody De Niro fantastyczny, Znakomite role Cybill Sheperd i szczególnie Harveya Kitela jako pimpa. Debiutująca na ekranie młodziutka Jodie Foster pokazała na co będzie ją stać.

Film znakomity, pozycja must have na półce. Choc nie jestem przekonany, czy on jest dla "dzisiejszych młodych ludzi". Ale oni zawsze będą mogli siegnąć po tą pozycje za jakieś ... 40 lat :) .

 

Pozdro

 

PS. a to podobno do końca roku:

13934-1.jpg

 

Muszę zmierzyć się z tym:

Dune_84_Steelbook.jpeg

 

Nie będzie łatwo. Książkę w latach 80-ych zjadłem w try miga ale z filmem też sie męczyłem. Może dzisiaj na spokojnie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...