Skocz do zawartości
hulitos

Sony HW65ES i do tego kauber, ale jaka powierzchnia?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję zakup do salonu. Pokój do życia więc białe ściany i sufit. Żaluzje fasadowe typu Z, więc zaciemnić od światła zewn można.

Projektor będzie w wnęce na kanapą 50cm od sufitu. Ekran Kauber inceiling jakieś 4,3m dalej z sufitu podwieszanego. Od twarzy/oczu do ekranu jakieś ok. 3,5m.

Czarny pas na górze ok. 60cm. Wtedy ekran będzie też ok. 60cm na podłogą.

Projektor Sony HW65es. Teraz pytanie o powierzchnię ekranu Kauber inceiling (250/141= 113") najlepszą do rzutnika i najbardziej uniwersalną? (głównie filmy 2d i seriale)

-Clear Vision (gain 1,0 / 150st), Gray Pro (0,8 / 150 st), BiVision (1,4 100st), F3DD ARL (1,0 /120st)???

To będzie moje pierwsze "kino", z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do salonu ja bym  rozważył ekran ARL czyli ekranem niwelujący odbicia światła otoczenia który chociaż częściowo powinien zrekompensować straty na kontraście  (tylko sprawdź czy masz zalecana minimalna odległość dla takich ekranów) aby uniknąć nieporządanych zjawisk jak np hot spot - jak masz możliwość to sugerowałbym tez obejrzeć taki ekran na żywo i i porównać ze zwykłym białym.

tutaj mowa o ekranie ramowym:

https://www.youtube.com/watch?v=2e4MrX5ZtxM

ekran szary bym odpuścił. najbardziej naturalny będzie ekran biały z gain 1.0 ale najbardziej będzie na nim tez widoczna utrata kontrastu w przypadku niedostosowania pomieszczenia do projekcji.

kalkulator odległości projektora od ekranu:

https://www.projectorcentral.com/projection-calculator-pro.cfm

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szewi,

Super dziękuję za odpowiedź. 

Filmik ciekawy - niemiecki z liceum się przypomina, chociaż z językiem specjalistycznym to już ciężko.

Czy dobrze rozumiem jako laik ten filmik, że gość ma kawałek tego ARL ekranu (z tyłu szary czyli ten ARL albo GreyPro) w połączeniu z fragmentem białego (czy to jest ClearVision)?

Różnica ciemnego jest mega. Rozumiem, że to jest przy celowo niepełnym zaciemnieniu/zasłonięciu zasłon?

No właśnie nie napisałem nic o przeznaczeniu;

- wieczorem przy zasłoniętych żaluzjach i zgaszonych źródłach światła kino domowe/seriale,

- czasem dla dzieciaków jakieś bajki czy przyrodnicze, wtedy ewentualnie jakimś świetle w oddalonej otwartej kuchni,

W pokoju będzie tv, także ekran i projektor jako atrakcja. Może częsta jak się spodoba :)

 

Tą stronę projectorcentral znam i moje HW65ES + Ekran 250 x 141 + odległości + offsety zdają się pasować.

Nie wiem tylko właśnie jak do końca czytać GAIN, bo specyfikacja producenta i p.central esti rozjeżdżają się w skrajności...

 

Kurcze raczej nie mam gdzie przetestować / porównać 😕 

Mam akurat dostęp do zamówienia ekranu Kauber i brakuje decyzji co do materiału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki zestaw. Projektor po kalibracji. Jak chcesz zobaczyć i jesteś z okolicy Rybnika to zapraszam.
Gdybym miał coś zmienić to projektor już na 4k pewnie JVC lub też Sony. Do ekranu warto domówić trigger 230v. (Kabel zasilający do ekranu poprowadź 4 żyłowy).
Projektor jest duży - mam zamontowany na uchwycie suprema spider i nawet nie drgnie.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...