Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

cikawe bo nowy powerdvd w wersji 8 nie chce mi otwierać zgranych BD-R z katalogu, po powrocie do wersji 7 wszystko ok.
co do metody podmiany języka w Die Hard 4, działa w 100% włącznie z menu.
czy ktoś próbował podmienić język w DejaVu ? jest strasznie pokrojony i nie wiem jak to ugryść.
pozdrawiam maniaków HD Edytowane przez rodam1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rodam1' post='120443' date='25.09.2008, 23:52 ']cikawe bo nowy powerdvd w wersji 8 nie chce mi otwierać zgranych BD-R z katalogu, po powrocie do wersji 7 wszystko ok.
co do metody podmiany języka w Die Hard 4, działa w 100% włącznie z menu.
czy ktoś próbował podmienić język w DejaVu ? jest strasznie pokrojony i nie wiem jak to ugryść.
pozdrawiam maniaków HD[/quote]

Zlokalizuj wszystkie pliki odpowiedzialne za film,i postaraj się je połączyć tsmuxerem.
Nie bawiłem się w to ale może się uda.

ps. Btw ten 1TB dysk zewnętrzny w promocji MediaMarkt nie ma takiej złej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Newren' date='26.09.2008, 08:55 ' post='122472']
Zlokalizuj wszystkie pliki odpowiedzialne za film,i postaraj się je połączyć tsmuxerem.
Nie bawiłem się w to ale może się uda.


próbowałem, znalazłem 2/3 i materiały dodatkowe a samego początku niestety nie mogę odtworzyć, no chyba że kmp sobie nie radzi, bardzo dziwny układ plików maten film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sa w poczatkowych plikach jakies dodatkowe strumienie video i sie gubi.
Moze MPC lepiej by odtworzył pojedyncze pliki..lub ewentualnie..ale to wieksza zabawa..kazdy pliczek z filmem wczytac do tsmuxera..wywalic zbedne sciezki audio,video..zapisac i potem zobaczyc czy odtworzy.

Edit.
Zobacz moze ten program:BD structure edit

Link to podobnego problemu:
[url="http://forum.doom9.org/showthread.php?p=1116461#post1116461"]click[/url]
Link do tego samego problemu:
[url="http://forum.slysoft.com/showthread.php?p=125924"]Click[/url]

Cytat:
Use the latest version of BDInfo and scan the original disk with AnyDVDHD running in the background. It will tell you everything you need to know (including which playlist is the correct one).
Yeah, I tried that, & it works great, BDInfo gives you the longest playlist (which is usually the right 1), & you open the playlist in TsMuxer, & it joins the m2ts files together for you, it could not possibly be any easier, I went back, & shrunk the few movies that I have that stuttered when I tried to join them w/ TsSplitter:

Ps..Niedlugo za AVP1 bede sie zabieral a tam film jest w wielu plikach takze.
Ps2.remont w domu nadal trwa..zaraz miesiac stuknie(dla tych co wiedza o co chodzi) :)

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, wstępnie informuje że za Twoją i innego forum poradą załadowałem playlistę o największej zawartości, podmieniłem jeden z języków na polskie napisy i czekam na wynik, ale na poczatek tworzę nową strukturę BD. jak sie powiedzie, sprubuję podmienić tylko język i zdemuxować playlistę aby otrzymać pełnowartościową kopię wraz z dodatkami oraz polskimi napisami w filmie. o wynikach niebawem.

Działa !!! film wraz z polskimi napisami, jak narazie tylko jakon nowy BD bez menu i dodatków ale czy to nie właśnie o to chodzi. poćwiczę jeszcze z pełną kopią. Edytowane przez rodam1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu bawię się tsmuxerem, opierając się na poradach z doom9 oraz na wskazówkach miłych kolegów z tego działu. Jak na razie sukces połowiczny. Jak jest dzwięk to nie ma obrazu, jak jest obraz to nie ma dzwięku (gotowce oglądam na PS3) :unsure:

Napisy do filmu synchronizuję za pomocą subtitle workshop (świetny program, mam za sobą kilka lat zabawy z tym softem przy tworzeniu filmów DVD, a raczej przygotowywaniu polskich napisów - authoring DVD robię za pomocą DVDLabPro, teraz przyszła kolej na "zabawę" nad materiałem HD).

Dla zainteresowanych:
Od kilku dni pracuję też przy pomocy PowerDirector7 Ultra (pełne wsparcie dla BD). Z materiału HD ("Harry Potter i Zakon Feniksa" .mkv 1280x544) zrobiłem płytkę BD w standardzie 720p z menusami itd. Rezultat rozczarowuje: na 40 calowym LCD, "kwadraciki" biją w oczy nie tylko przy dynamicznych scenach (o tych nawet nie warto pisać...). Najładniejsze jakościowo jest...menu. Dobrze chociaż, że wypalam na BD-RE :blush:

Może zabrzmi to prowokacyjnie, ale uważam, że na obecną chwilę "scena" BD" (nawet ta komercyjna, vide PowerDirector7) jest jeszcze na etapie wstępnym. Kwestia wklejania polskich napisów (czy jakichkolwiek innych) do BD, obróbka materiału HD itd, wywołuje - jak wiadomo - gorące dyskusje nie tylko na naszych forach, ale także zagranicznych. Z drugiej strony pamiętam te gorące debaty w necie, dotyczące obróbki DVD (jak ten czas leci....). Jest to w pewien sposób pocieszające :angry:

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Działa !!! film wraz z polskimi napisami, jak narazie tylko jakon nowy BD bez menu i dodatków ale czy to nie właśnie o to chodzi. poćwiczę jeszcze z pełną kopią.

No to poprosimy łopatologiczną i z obrazkami instrukcję krok po kroku co należy zrobić.

Lać menu i dodatki !!!

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to poprosimy łopatologiczną i z obrazkami instrukcję ...

Jeśli ŁOPA , TO LOGICZNIE aby zacząć od początku . :)

Mamy płytę, która nie posiada polskich napisów, a chcielibyśmy je mieć ... :(

Aby dodać napisy , to w pierwszej kolejności musimy płytę zgrać na dysk komputera .

Potrzebny nam do tego będzie program ANYDVD HD , który ściągniemy STĄD. ( wersja 21 dniowa )

Po instalacji zrzucamy płytę BR na dysk komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ŁOPA , TO LOGICZNIE aby zacząć od początku . :)

Mamy płytę, która nie posiada polskich napisów, a chcielibyśmy je mieć ... :P

Aby dodać napisy , to w pierwszej kolejności musimy płytę zgrać na dysk komputera .

Potrzebny nam do tego będzie program ANYDVD HD , który ściągniemy STĄD. ( wersja 21 dniowa )

Po instalacji zrzucamy płytę BR na dysk komputera.

Powiedz mi coś czego nie wiem :rolleyes: .

Do pliku ts dokłądamy srt i odpalamy np. z Popcorna.

Taki przepis to ja znam.

Ja proszę o przepis jak polskie napisy podłożyć i wypalić płytkę w strukturze BD tak aby ją odtworzy na BD-Playerze.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo:

1. Napisy trzeba przerobic na srt. Pozniej zrobic kosmetyke czyli sprawdzic bledy ( ortografia itp. ). Pozaznaczac tagi czyli ukosniki gdzie jest taka potrzeba. Jesli napisy mamy przygotowane do wersji filmu BR to wrzucamy je to Tsmuxera.

2. W Tsmuxerze ustawiamy trzcionke i wielkosc napisow ( 1080p wielkosc 72 / bottom offset 86) gwarantuje ze beda dobrze wygladaly. A czcionke proponuje ARIAL.

3. W Tsmuxer zaznaczamy struktore BR i start.

4. Nastepny krok to wypalenie na plytke w UDF 2.50 ( Nero 8 ) Aie przed wypaleniem nalezy wyrzucic pliki takie jak: CERTIFICATE, AUXDATA, BDJO, JAR, META.

Zapewniam ze bedzie wszystko chodzilo jak trzeba na: PS3 i standalone playerach marki SONY, PANASONIC,SAMSUNG.

Wypalilem juz tym sposobem 100 filmow. A ze Blu Ray plytki Verbatim 25GB w niemczech juz sa po 5euro, to sie chyba oplaca.

Jesli sa jakies pytania to chetnie odpowiem i pomoge.

Edytowane przez neomac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze bardzo:

4. Nastepny krok to wypalenie na plytke w UDF 2.50 ( Nero 8 ) Aie przed wypaleniem nalezy wyrzucic pliki takie jak: CERTIFICATE, AUXDATA, BDJO, JAR, META.

Wypalilem juz tym sposobem 100 filmow.

Jesli sa jakies pytania to chetnie odpowiem i pomoge.

Gratuluję udanych produkcji. Jedno pytanie: wywalamy foldery jak wyżej, czy też pliki, które mogą znajdować się w tych folderach?

W folderze BACKUP też jest BDJO, też to wywalić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa.

Właśnie zrobiłem BD RE PL z mkv.

Commando PL

Jakiś mam zielony paseczek na dole.

No ale to pierwsze koty za płoty.

Wypalałem spod Imageburn.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony pasek oznacza, że materiał który obrabiałeś nie miał rozdzielczości 1920x1080 (1080i/p), bądź 1280x720 (720p). Tylko takie gwarantują, że nie ma "zielonego paska" po obróbce w tsmuxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację.

Żródło było takie:

Szerokość : 1.920 pikseli

Wysokość : 1.024 pikseli

by mediainfo

PS3 pokazuje, że gra DTS MA co zrobiło na mna szczególne wrażenia.

Napisy PL śmigają aż miło.

Fajna zabawa.

Czas na HD DVD.

Wieczorem dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielony pasek likwiduje multiAVCHD, zastępując go .... czarnym :)

Chłopaki od tego softu pracują, żeby wypośrodkować obraz oglądany na telewizorku.

Wracając do tsmuxer. Ja mam wieczny problem z polskimi napisami. Zaznaczam "easteurope", a i tak wyłażą mi krzaki w rezultacie? Co robię źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Wracając do tsmuxer. Ja mam wieczny problem z polskimi napisami. Zaznaczam "easteurope", a i tak wyłażą mi krzaki w rezultacie? Co robię źle?

A co jest plikiem źródłowym napisów, jeśli srt których Subtitle Workshop nie potrafi poprawnie oczytać to chyba wiem w czym może być problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisy faktycznie "dopieszczam" Subtitle Workshop z pięknymi polskimi znakami w srt. Przy zabawie z DVD (DVDLabPro) wszystko pięknie hulało. Przy tsmuxer już nie. Mam zrobić jeszcze konwersję napisów srt w subedit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, sądziłem że mogą to być błędy OCR w napisach, które łatwo wyłapać - SW (przynajmniej jego pełna wersja 2.4 nie beta ) nie odczyta takiego błędu poprawnie, ale widzę że problem raczej leży gdzie indziej, jeśli napisy są pobrane z jakiegoś serwisu to raczej takich problemów nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest ostatnia wersjaTsMuxer ?

Bo już nie wiem.

Jest jakaś beta z 15 marca 1.8.3

Ale ja mam 1.8.4

I co to jest wersja GUI i bez tego GUI.

Mój system to Win XP.

(Na BD ogonki pl mam po Subtitle Workshop )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wracam do punktu wyjścia. Napisy srt po obróbce w Subtitle (pełna wersja) z ogonkami. A po zabawie w tsmuser na PS3 krzaki :)

Sądząc po wpisach powyżej wszystkim hula prawidłowo. A u mnie nie. Gdzieś jest błąd, tylko nie wiem gdzie

Powalczę z multiAVCHD wieczorem (ale bez menu) i zobaczę jaki będzie rezultat.

Materiał źródłowy nad którym walczę to nie mkv, tylko m2ts, ale nie sądzę, żeby to miało jakiś wpływ na ogonki w napisach

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze bardzo:

1. Napisy trzeba przerobic na srt. Pozniej zrobic kosmetyke czyli sprawdzic bledy ( ortografia itp. ). Pozaznaczac tagi czyli ukosniki gdzie jest taka potrzeba. Jesli napisy mamy przygotowane do wersji filmu BR to wrzucamy je to Tsmuxera.

2. W Tsmuxerze ustawiamy trzcionke i wielkosc napisow ( 1080p wielkosc 72 / bottom offset 86) gwarantuje ze beda dobrze wygladaly. A czcionke proponuje ARIAL.

3. W Tsmuxer zaznaczamy struktore BR i start.

4. Nastepny krok to wypalenie na plytke w UDF 2.50 ( Nero 8 ) Aie przed wypaleniem nalezy wyrzucic pliki takie jak: CERTIFICATE, AUXDATA, BDJO, JAR, META.

Zapewniam ze bedzie wszystko chodzilo jak trzeba na: PS3 i standalone playerach marki SONY, PANASONIC,SAMSUNG.

Wypalilem juz tym sposobem 100 filmow. A ze Blu Ray plytki Verbatim 25GB w niemczech juz sa po 5euro, to sie chyba oplaca.

W stanach plytki memorex 25GB sa po 3.33$ za szt. ( w opakowaniu 15 szt. za 49.99$)

http://shop3.frys.com/search?search_type=r...amp;submit.y=12

ale od czasu do czasu sa przeceniane i wtedy mozna kupic 15 szt. za 39.99$ co daje 2.66$ za sztuke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...