Skocz do zawartości
marcin7-1987

Panasonic TX65HZ980E (50Hz)

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić jak najtaniej nowego OLEDa od Panasonica w 65 calach i najtaniej na rynku jest obecnie HZ980.

Problem w tym, że ma on tylko 50Hz ekran.

Czy ktoś wie czy jest to uciążliwe ? Jak się to objawia w tym modelu.

Może ktoś go posiada lub widział w akcji ??

Mam obecnie plazmę Panasonic TX-P50VT60E i nie chciałbym tracić tak dobrej płynności jaką oferuje.

Dodam, że OLED oglądany będzie z niecałych 3 metrów.

Bardzo proszę o pomoc.

Edytowane przez marcin7-1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Panasonic ma 120hz tak jak każdy ich OLED. Z informacji na forum o poprzedniku, czyli GZ wynika, że tv nie wyświetla obrazu z sygnału w 120Hz, maksymalnie 60Hz - czyli nie ma opcji np. grania na xboxie w 120fps. Za użytkownikiem Southorn - "dodatkowe" 60Hz jest wykorzystane do poprawy płynności obrazu przez oprogramowanie telewizora. Płynność na GZ950 jest świetna, jego następca nie może być w gorszy w tym departamencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gregs10001 napisał:

Ten Panasonic ma 120hz tak jak każdy ich OLED. Z informacji na forum o poprzedniku, czyli GZ wynika, że tv nie wyświetla obrazu z sygnału w 120Hz, maksymalnie 60Hz - czyli nie ma opcji np. grania na xboxie w 120fps. Za użytkownikiem Southorn - "dodatkowe" 60Hz jest wykorzystane do poprawy płynności obrazu przez oprogramowanie telewizora. Płynność na GZ950 jest świetna, jego następca nie może być w gorszy w tym departamencie.

Chyba jednak coś pogorszyli skoro w tym https://allhomecinema.com/review-panasonic-tx-55hz980-hz980-series-oled-tv/?id=21156298502 zagranicznym teście znalazłem takie coś:

" Poruszające się obiekty mają wyraźną rozmytą krawędź, której nie zauważamy na zeszłorocznym modelu ani na HZW2004. A kiedy aktywujemy IFC, widzimy również bardzo lekkie migotanie na niektórych obrazach HDR. Dlatego Panasonic zrobił coś więcej niż tylko usunięcie Smooth Motion Drive Pro, ponieważ model działa nieco gorzej niż w zeszłym roku. Na razie nie możemy powiedzieć dokładnie, co się dzieje, poprosiliśmy Panasonic o opinię. Jest to oczywiście coś, co należy wziąć pod uwagę, jeśli na przykład oglądasz dużo filmów akcji lub szybkich sportów. Wydajność funkcji Intelligent Frame Creation pozostaje niezmieniona. Tworzy ładne, gładkie obrazy panoramy, ale w tym celu musisz aktywować wyższe ustawienia (Średni lub wyższy). "

I teraz jak to z tym modelem w końcu jest ?

Na pewno nie mam zamiaru IFC ustawiać wysoko tak jak zalecają w tym teście bo nie znoszę tak dużego upłynnienia dającego efekt teatru..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Z tego co cytujesz i piszesz w dalszym ciągu ruch jest zj...ny w panasie jak w plaźmie.Zielone duszki i poświaty jak było w poprzedniej technologi.Uporali się z tym w oledach,czy nie?Pytanie do nowych posiadaczy oledów panasa?Dajcie znać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, pupil napisał:

 Z tego co cytujesz i piszesz w dalszym ciągu ruch jest zj...ny w panasie jak w plaźmie.Zielone duszki i poświaty jak było w poprzedniej technologi.Uporali się z tym w oledach,czy nie?Pytanie do nowych posiadaczy oledów panasa?Dajcie znać!

Hej ale moja plazma Panasonic TX-P50VT60E ma ruch bardzo dobry (bynajmniej w mojej ocenie) czego nie można powiedzieć już o oledzie LG B8, w którym ruch czasami się przycina i to wyraźnie. Ja bym właśnie chciał mieć oleda z płynnością tej plazmy 😀. Mówię oczywiście o ostatniej referencyjnej plazmie tego producenta i może to dużo zmienia bo nie wiem jak było z płynnością niższych modeli.

Wciąż mam dylemat czy szarpnąć portfel na tego TX65HZ980E 🤔

Mnie by tam specjalnie nie przeszkadzało lekkie rozmycie ostrości szybkich obiektów bo i tak jakoś nie zwracam uwagi na szczegóły czegoś co "fika" na ekranie 😂 hmm tylko czy nie zacznę zwracać gdy dojdzie mi te 38cm przekątnej ?🤔

Naprawdę nikt z tym oledem nie miał styczności ??

Edytowane przez marcin7-1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GZ 950 i ruch ma lepszy niż ST60 który stoi w innym pokoju.Przede wszystkim nie widzę  już fałszywych konturów, które były widoczne w szczególności w grach 30fps.Jedyna przewaga ST60 nad GZ950 jest taka że ten pierwszy czy mu zapodam planszę grey 5%, 10% czy test EIZO ma super czysty obraz  bez grama bandingu.GZ 950 ma lekki banding, widoczny tylko na planszach 5%, ale nie widoczny w czasie grania czy oglądania filmów.Teraz o tym zapomniałem i nie oglądam plansz tylko filmy, gry itd i cieszę się mega telewizorem :)

Edytowane przez MicPrime_PL
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, MicPrime_PL napisał:

Mam GZ 950 i ruch ma lepszy niż ST60 który stoi w innym pokoju.Przede wszystkim nie widzę  już fałszywych konturów, które były widoczne w szczególności w grach 30fps.Jedyna przewaga ST60 nad GZ950 jest taka że ten pierwszy czy mu zapodam planszę grey 5%, 10% czy test EIZO ma super czysty obraz  bez grama bandingu.GZ 950 ma lekki banding, widoczny tylko na planszach 5%, ale nie widoczny w czasie grania czy oglądania filmów.Teraz o tym zapomniałem i nie oglądam plansz tylko filmy, gry itd i cieszę się mega telewizorem :)

Dziękuję za info, ale to znowu nie HZ980E i nie wiem jak się ma chociażby do tego GZ950E... Czytam właśnie na forum zagranicznym, że HZ980E ma super płynność, a w teście, że rozmywa kontury w ruchu i traci ostrość... nic już nie rozumiem😵

Edytowane przez marcin7-1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytałem Panasonic Polska czy uzyskam tak samo dobrą płynność obrazu w TX65HZ980E co w mojej plazmie TX-P50VT60E i dostałem taką oto odpowiedź:

 

"Jeżeli TV ma dorównać plazmie po prostu musi mieć 100hz oraz dobry procesor żeby te 100hz poprawnie opanować.

Synchronizację ruchu w każdym kierunku (niektóre marki mają tylko prawo lewo przez co np. Grając w fire podając "do przodu" ruch jest ok, jednak wrzucając piłkę w poprzek boiska już jest zacinanie obrazu).

Takim tv będzie model HZ1000.

HZ980 z racji na 50hz panel nie będzie tutaj najlepszym wyjściem.

Jeżeli będzie tylko do filmów to ok 50hz tam wystarcza w zupełności. Jednak już przy szybszych scenach można odczuć kłopoty."

 

Nie podoba mi się TO ☹️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, marcin7-1987 napisał:

Spytałem Panasonic Polska czy uzyskam tak samo dobrą płynność obrazu w TX65HZ980E co w mojej plazmie TX-P50VT60E i dostałem taką oto odpowiedź:

 

"Jeżeli TV ma dorównać plazmie po prostu musi mieć 100hz oraz dobry procesor żeby te 100hz poprawnie opanować.

Synchronizację ruchu w każdym kierunku (niektóre marki mają tylko prawo lewo przez co np. Grając w fire podając "do przodu" ruch jest ok, jednak wrzucając piłkę w poprzek boiska już jest zacinanie obrazu).

Takim tv będzie model HZ1000.

HZ980 z racji na 50hz panel nie będzie tutaj najlepszym wyjściem.

Jeżeli będzie tylko do filmów to ok 50hz tam wystarcza w zupełności. Jednak już przy szybszych scenach można odczuć kłopoty."

 

Nie podoba mi się TO ☹️

 

Ale co Ci się nie podoba, ze Panasonic daje opcje wyboru i możesz kupić zarówno model tańszy z gorszym parametrem i droższy z lepszym parametrem ruchu? 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Xisiek napisał:

 

Ale co Ci się nie podoba, ze Panasonic daje opcje wyboru i możesz kupić zarówno model tańszy z gorszym parametrem i droższy z lepszym parametrem ruchu? 🙂

Niby tak... no ale wiesz... niby to już 65 cali, ale w TAKIEJ firmie i za TAKĄ cenę oczekiwałbym oglądania obrazu bez "zacinek" i nie musi to być nie wiadomo jaka super płynność. Ja się po prostu obawiam, że będzie przycinał ruch jak w LG B8 co czasami się zdarza, ale wygląda fatalnie😕

Tak się złożyło, że właśnie to Panasonic zdążył mnie przyzwyczaić do bardzo dobrej płynności.

Szalenie ciekawi mnie jak bardzo jest to widoczne i czy można temu zaradzić odpowiednio ustawiając w telewizorze Intelligent Frame Creation tak by nie było widać efektu jak to mawiają "opery mydlanej" czy też "teatralnego".

Niestety chyba nie ma tu osoby, która mogłaby to jakoś potwierdzić😕, a i opinii i testów masakrycznie mało w całej sieci ...

Podejrzanie mało ...

Edytowane przez marcin7-1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, marcin7-1987 napisał:

Tak się złożyło, że właśnie to Panasonic zdążył mnie przyzwyczaić do bardzo dobrej płynności.

Niestety chyba nie ma tu osoby, która mogłaby to jakoś potwierdzić😕, a i opinii i testów masakrycznie mało w całej sieci ...

Miałem gt60 i ABSOLUTNIE nie mam o nim opinii jakoby miał świetna płynność. Z tego względu nie widzę opcji aby oled nie byl lepszy. Jeżeli model 60Hz ma IFC nie powinno być problemu w tym obszarze, moduł 120Hz nie odpowiada do końca za płynność tylko za ostrość/redukcje rozmazow. Konkludując - idź do sklepu i pilot w dłoń 👍😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy TV się wykrzaczy na odpowiednim materiale. Jak jesteś wrażliwy na przycinki w obrazie to nie idź w oleda ( no chyba, że któraś firma ma polepszanie ruchu bez efektu teatru - u siebie w HZ1000 aby było "maślanie gładko" muszę ustawić Film smooth na 7, co już leci teatrem ). Na innym forum zapodałem temat odnośnie płynności ruchu w pewnej scenie w jednym z odcinków serialu "Squid game" ( dokładnie 4 odcinek od około 38 minuty ). U mnie bez "polepszacza ruchu" obraz w tamtym momencie jest masakryczny. Dopiero, jak napisałem wcześniej, odpowiednie ustawienie eliminuje skoki obrazu. Na szczęście takich momentów nie widziałem za dużo ( a po prawdzie to tylko w tym odcinku ) żebym się tym zbytnio przejmował. 

Co do plazmy, w mojej 50st60 ten odcinek wygląda tak samo źle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że teraz jak zwracam co chwila uwagę na ruch w swojej plazmie VT60 to dostrzegam mikro klatkowanie ruchu i zamazywanie szczegółów, ale to są chwile i nigdy na to nie zwracałem tak uwagi, a w zasadzie nie widziałem tego.

Myślę, że to kwestia wielkości czyli 50 cali z niecałych 3m, a pytanie co będzie jak walnę 65 cali z tej samej odległości ...

Obawiam się, że duży ekran wynaturzy niedoskonałości ruchu.

W końcu na wielkim tv więcej widać i więcej cech projekcji obrazu chyba też 😏

Może się mylę, może jak na mniejszym mi to nie przeszkadzało to i na większym będzie tak samo ?

Jak sądzicie z własnej autopsji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2021 o 21:58, marcin7-1987 napisał:

Myślę, że to kwestia wielkości czyli 50 cali z niecałych 3m, a pytanie co będzie jak walnę 65 cali z tej samej odległości ...

Obawiam się, że duży ekran wynaturzy niedoskonałości ruchu.

W końcu na wielkim tv więcej widać i więcej cech projekcji obrazu chyba też 😏

Może się mylę, może jak na mniejszym mi to nie przeszkadzało to i na większym będzie tak samo ?

Sam dobrze kombinujesz, bo to w sumie proste, naturalnie na 65 calach zobaczysz więcej niedoskonałości - im lepszy sygnał tym mniej, ale większy ekran obnaży. Duży ekran niczego nie wynaturzy, on po prostu mniej zamaskuje 😊

Mniejszy ekran generalnie wspomaga odczucie płynności, niemniej z gufna bata nie ukrecisz, wiec tez nie jest tak ze duży wsio popsuje. Przestań dzielić włos na czworo i idź do sklepu 👍😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam pytanie ,rozważam zakup panasa hz1000 lub jz980 w 55 ,''pytanie który kupić? zaznaczam że telewizor będzie służył do oglądania filmów itp. Nie będzie grane w żadne gry.

Wiem że hz1000 ma matryce master oled a jz980 bez master,czy będzie znacząca różnica w obrazie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że jeżeli nie masz doświadczenia to nie zobaczysz różnicy. Oba mają doskonały obraz w filmach. Różnica w tegorocznej serii to głównie dodanie HDMI 2.1 i funkcji dla graczy. Raczej brałbym HZ1000.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że HZ980E będę oglądać wyłącznie z dekodera NC+ czyli w 1080i.

Czy to oznacza, że podłączając jakiegokolwiek oleda pod ten dekoder zawsze uzyskam max 60Hz obraz ?

Pytam bo znalazłem szczegółowe dane dot. odświeżania w oledach firmy sony i tam każdy oled w 1080i ma max 60Hz...

Dopiero przejście na źródło 1080p daje możliwość uzyskania max 120Hz, a tego nie mam.

Niestety takich informacji nie widać na stronie panasonica.

 

No i kolejny problem... znam osobę, której po roku ten oled się wypalił, a osoba ta bardzo mało oglądała na nim telewizję co w przypadku panasonica jest sporym zaskoczeniem.

Serwis nie chce uwzględnić gwarancji... masakra.

Z racji tego nie wiem co robić, a korci wyjątkowo dobra cena jak na 65 cali w oledzie.

Sam mam plazmę panasa 8 rok i bez zarzutu, więc pod względem obrazu żadne ledy nie wchodzą w grę i pozostają tylko oledy.

Co sądzicie o trwałości oledów ?

Edytowane przez marcin7-1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...