Skocz do zawartości
Gmeru

Fani Philips i Ambilight czekali na taki telewizor OLED od lat! Testujemy Philips OLED 806 / OLED 856 HDMI 2.1 z nagrodą EISA

Rekomendowane odpowiedzi

Fani Philips i Ambilight czekali na taki telewizor OLED od lat! Testujemy Philips OLED 806 / OLED 856 HDMI 2.1 z nagrodą EISA

Seria ósma OLED firmy Philips to od kilku już lat znak rozpoznawczy holenderskiego producenta pod względem doskonałego stosunku ceny do oferowanej jakości. To też najlepiej sprzedająca się seria organiczna w ofercie Philips. Dostrzegła to także europejska organizacja EISA zrzeszająca wielu dziennikarzy z całej Europy, która i w tym roku przyznała nagrodę dla tego modelu w kategorii BEST BUY OLED TV czyli najlepszy zakup 2021-2022. Czy rzeczywiście tak jest? Na pierwszy rzut oka, telewizor ma to czego nie ma konkurencja czyli charakterystyczny aż czterostronny system barwnego podświetlenia Ambilight. Sprawdza się on doskonale czy to w grach czy w trakcie oglądania filmów lub sportu. Może emitować nie tylko barwne podświetlenie podążające za akcją na ekranie ale też chronić nasz wzrok gdy oglądamy materiały wideo wieczorem emitując stałą, ciepłą barwę światła za telewizorem. Ambilight to jednak dopiero początek nowoczesnych technologii w jakie wyposażona jest najnowsza seria OLED 806 / OLED 856. W tym roku pojawił się ogromny progres w przypadku wsparcia graczy czy poprawy płynności ruchu. Na pokładzie znalazły się porty HDMI 2.1 działające w 4K 120Hz oraz wspierające VRR w formacie AMD FreeSync Premium. Przejdźmy do szczegółowego testu jakości obrazu, dźwięku oraz systemu multimedialnego Android TV w jaki wyposażony jest ten model.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym ta seria 806/856 różni się od 706 ? Różnica w cenie spora a znalazłem tylko że ambilght trójstronny i prostrzy pilot. Pewnie matrycą też, ale czy ktoś to testował ? Będziecie testować 706 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam tv philips oled 706/12 i mam pytanie jak wypełnić ekran aby obraz był na całym ekranie. Funkcja format obrazu jest nie aktywna jeśli korzysta się ze smart tv czyli YouTube i inne aplikacje. Czy czarne pasu u góry i dołu ekranu maja wpływ na  wypalenia ekranu. 

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Paweł Jakimiec napisał:

Jak się nie świeci to nie wypala

Czyli jednak ma wpływ na wypalenie, w tym miejscu będzie mniej narażona matryca - prawda? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak z OLED 806-ki wyprowadzić audio po optyku (toslink)? Niestety nie mam amplitunera z eARC. W ustawieniach jest tylko wybór: głośniki TV lub HDMI (nie ma wyboru wyjście optyczne jak w LG). Generalnie optyczne powinno działać równolegle z HDMI. Resetowałem też do ustawień fabrycznych i nic to nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tematu, wyjście optyczne działa.

PS. Ambilight 4-stronny na 77 calach na białej ścianie poprostu wymiata, coś pięknego 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega zaszalał, ja wziąłem 55" 806 i jest koooozak. Jedynie ktoś się podzieli ustawieniami ekranu? Bo widzę, że wszystkie które znajduje polegają na mocnym ściemnieniu wyświetlacza, co w dzień ze średnim nasłonecznieniem prawie uniemożliwia oglądanie TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, czy ktos z Was rozgryzl sprawę przesyłu z telefonu Samsung s22 Ultra na ten TV ? Dex w telefonie w ogole nie widzi mi tego telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...