Skocz do zawartości
Szemot

Sony A80J 77 kilka pytań do posiadaczy tego TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam kilka pytań do posiadaczy tego TV, może mi ktoś pomoże. Nie ukrywam, że byłem wielce podekscytowany. Dziś lekko podirytowany. Może odpowiedzi znów pomogą mi cieszyć się jednak drogim zakupem i nie żałować, że nie wybrałem LG. 

1. Na jakim trybie oglądacie? W teście piszą, że IMAX jest najlepszym trybem auto ze wszystkich telewizorów. Serio? Generalnie mam problem żeby dobrać tryb, podobnie jak kiedyś w Samsungu, ponieważ wszystkim coś dolega. IMAX jest dość mało kontrastowy i przede wszystkim jest strasznie żółta biel. Jakby ktoś włączył tryb niebieskiego światła. Tryb żywy ma ładną biel, ale cała reszta jest przeniebieszczona, pomijając, że wyśrubowali tam wszystko co się da i parzy w oczy :P Pozostałe tryby jeszcze gorsze. Ale to tylko jak podłączam do komputera. Bo większość czasu podłączone jest do AppleTV4K2gen i tam na stałe, włącznie z menu jest ustawione DolbyVision. W tym trybie nie mozna ustawiac trybów obrazu w ogóle. Jeśli oglądam treści w HDR10 lub HDR10+ to także są problemy z dobraniem idealnego profilu. I co mnie irytuje zaczynam oglądać w końcu na tym wyśrubowanym trybie żywym, ponieważ ten mimo wad ma najjaśniejsze ciemne sceny któe serio są kiepsko widoczne. 

2. Jak w ogóle sprawdzić jakie aktualnie sa parametry filmu. Jak nacisnę przycisk info to widać DolbyVision. Ale jak film jest w innym HDRze to albo nie pokazuje nic, czasem HDR10, czasem r.709 lub BT2020 jako tylko palete kolorów. Jest jakiś inny sposób? Nawet jak się odtwarza z pendrive gdzie można w ogóle sprawdzić parametry filmu, jaka rozdzielczość, dźwięki itp to jest z tym problem. 

 

3. Mam problem z Airplay z TV. Telefon widzi telewizor, każe podać pin, wpiszę i wciąż to samo i podaj pin Jak zmienię na hasło to to samo. Z innego telefonu to samo. Jestem podłączony ethernetem żeby było stabilniej i widzę, że tam jest karta 100Mb/s (powaliło kogoś??!!!, jak to ma obsłużyć w pełni BraviaCore?). Próbowałem więc dla testów połączyć się z Wifi żeby zpbacczyć czy zadziała. Nie udało mi się połączyć z Wifi, bo po wpisaniu hasła i mielenia 3 minuty podaje, że nie widzi sieci do któej podałem hasło. Zasięg jest, mieszkam na 5p i  nawet czasem z przystanku mam zasięg i w absolutnie każdym urządzeniu w domu, nawet starym jest zasięg. Kocham Androida...... Dlatego początkowo chciałem kupić LGG1. Anyway, ktos spotkał się z takim problemem z AirPlay?

 

4. Czy da się jakoś poprawić detale w ciemnych scenach? Ogólnie HDR działa fajnie w sytuacjach gdzie są jasne sceny. Ale te ciemne są mimo wszystko słabo widoczne  nie tego się spodziewałem po OLEDzie (to mój pierwszy OLED TV). Więc oglądając horror bez światła wcale nie mam takiego komfortu jak oczekiwałem i jak wszyscy zachwalali. Chyba, że włączę tryb żywy, ale wtedy razi po oczach, z resztą tam wszystko jest nienaturalnie wyśrubowane. Mozna w ustawieniach zmienić kontrast, opcje poprawiania dynamicznie czerni i takie tam. Ale już większość jest na maxa (nie wszystkie bo niektóre tworzą mleczną czerń). Bez nich w ogóle nie dałoby się oglądać w dzień. 

 

5. Wiecie może, czy z pendrive można odtworzyć filmy 120fps?

 

6. W recenzji przeczytałem, że można w grach np na konsolii mieć 4K120fps, albo 4K60fps HDR. Serio nie można mieć 120fps i HDR na nim? LG to ma we wszystkich OLED modelach z 2020 i 2021, a ten nie? 

 

7. Jeśli ktoś przyjdzie zrobić mi profesjonalną kalibrację to rozumiem, że jest to tryb wyświetlania obrazu, tryb "własny", który jest zaraz przy trybie zwykłym, żywym, IMAX itp, tak? Oznacza to, że jeśli większość czasu oglądam materiał DolbyVision to profesjonalna kalibracja kompletnie mi nie jest potrzebna, bo w tym trybie nie działają tryby obrazu. Zgadza się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż za odzew.

Kurcze ja sie waham miedzy tym tv, a LG x tego segmentu, i nie wiem co wybrać....Troche mnie przestraszyłeś tymi problemami tvikiem za 10k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...