Skocz do zawartości
scoott84@gmail.com

HZ1000 vs A8 vs A80J vs ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Przymierzam się do zmiany mojego QLEDa od Samsunga. Wybór padł na OLEDa. Przekątna 65". Miałem wcześniej dwa flagowe modele i na przestrzeni czasu wyrobiłem sobie zdanie, że nie warto. No ale z racji, że zależy mi głównie na jak najlepszej jakości obrazu, trzeba coś wybrać. 

Tv będzie wisiał na ścianie pokoju 20m2, oglądany z około 3 metrów. 

Nie będzie grane na konsoli. Xbox S służy tylko jako odtwarzać Blue Ray. 

Netflix, Amazon Prime, Hbo GO, Youtube i tv sat, takie bedzie jego przeznaczenie.

Do Panasonica musze dokupywać smart boxa bo nie obsługuje hbo go. Nie jest to dla mnie problem.

Ktoś pamięta czy na Black friday w zeszłym roku były na tv jakieś fajne ceny ?

Jak w tytule co byście wybrali ?

Jeszcze tylko mnie zastanawia fakt czemu HZ 1000 tak spadł z ceną a flagowiec HZ 2000 dalej stoi ponad 10k.

Liczę, że mi trochę pomożecie w wyborze za co z góry dzięki. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , też jestem przed zamiarem kupna Oleda. Do tej pory miałem LG 65 B6j. Byłem zadowolony. Po różnych analizach, czytania recenzji i bycia wczoraj w salonie Sony zdecyduje się raczej na Sony Oled 77A84j. Dodatkowo jak się go skalibruje to będzie miał piękne kolory. Kupiłbym A90j lecz jest w 83 calach i kosztuje za duże dla mnie pieniądze- ponad 26 tys. Są różnice pomiędzy A80J a A84j. Polecam przeczytać recenzje na hdtvpolska. W salonie Sony do 28.10.2021r jest obecnie promocja na A84j 77 cali - 15 tys. W tym dodatkowo przedłużenie gwarancji do 5 lat.
Odnośnie black friday nie liczyłbym na duże obniżki na ten model, bardziej sztuczne podniesienie ceny i zrobienie na nią promocje z czego nic nie wyniknie. To wszystko ze względu na problemy z dostępnością półprzewodników .

Pozdrawiam
Marcin


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 

A84J ma Rich Colour Enhancer - coś czego włączyć lub wyłączyć nie możesz, dla mnie to jest marketing. Wbudowany w tv mikrofon ? Moge gadac do pilota :)

W sumie w mediaexpert są modele 80JAEP oraz 83JAEP w tej samej cenie modelu 84J nie ma a czytałem że pod markety też te oznaczenia są robione ...

Powiem tak mam budżet między 6k a 8.5k.

Więcej nie chce wydawać gdyż wg mnie po prostu się nie opłaca.

Sony A8 lub Panasonic HZ 1000 nad tymi się zastanawiam. Dokładanie ponad 2k na 80J jest nieadekwatne do jakości produkowanego obrazu. Różnice są zbyt małe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba do użytkowników.

Może ktoś wrzucić filmik z meczów piłki nożnej oglądanych na Panasonic 1000HZ - z dekodera Canalplus lub naziemna  ?

Na flatpanels jest zdjęcie - obraz jest fatalny, nieostry, nie da się na to patrzeć.

Na innych forach też.

Teraz pytanie - czy to jest wyświetlane z platform online czy z TV...

Szukam OLED do sportu i zastanawiam się nad Panasonic 1000Hz, odwzorowanie ruchu niby super a tu takie kwiatki...

Wszelkie streamingi , konsole dla mnie się nie liczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Najlepsza jakosc obrazu w telewizorach  OLED Panasonic HZ 1000 .Kliknij na link nizej.Mam  telewizor oled Panasonic  gz950. HZ1000  to nowszy model niz   gz950.HZ1000 ma wyzsze oceny gz950.Rozczarowanie z jakosci obrazu w czasie  filmow i transmisji sportowych wykluczone.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/60091-na-co-zamienić-tx-p50st60/

 

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawą promocję na model Sony 65A80J. TV można wziąć w cenie 7100 zł co jest w zasadzie ceną, za którą wystawione są modele z 2020 roku.

Zdecyduje się chyba na ten model bo w tych pieniądzach nic lepszego nie dostanę. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak postanowiłem tak zrobiłem. 

65A80J za 7.1k czeka na kalibrację.

Już teraz tryb IMAX Enhanced, Netflix  i własne ustawienia pokazują co ten telewizor potrafi. Jestem pod wielkim wrażeniem jakości obrazu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, Super gratulacje za zakup. Mam nadzieję, że będziesz zadowolony .Też się przymierzam lecz do 77 cali.
Daj proszę znać jak pierwsze wrażenia. Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej będę mógł powiedzieć po kalibracji. Natomiast na teraz to tak:

Obraz 1080p SDR z dekodera VU+ Uno4K upscalowany do 4K wygląda bardzo dobrze. Jest ostry, szczegółowość na bardzo dobrym poziomie. Brakuje jednak mu jakości porównując do takiego samego materiału np. z youtube. Nie jest to wina TV tylko dostawcy. Chciało by się aby Full HD z TV Sat było w końcu na przyzwoitym poziomie. 

Każdy serwis streamingowy od Youtube przez Amazon Prime na Netflix kończąc weryfikuje to co potrafi ten model, a potrafi naprawdę wiele.

Mam tylko nadzieję, że awaryjność w żadnym wypadku mnie nie dotknie gdyż jest to telewizor, który spokojnie będzie ze mną kolejne 5 lat :)

Krótko tak: po zawieszeniu tv na uchwycie, włączeniu, skonfigurowaniu i przełączeniu obrazu w tyb IMAX Enhanced już wiedziałem, że żadna technologia LCD, nie zawita więcej w moim domu. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest ciekawe porównanie

sony wypada w porównaniu z panasem o wiele lepiej w szczegółach,obraz jest o wiele ostrzejszy.Ciekawe,czy to kwestia ustawień.Bo jeżeli nie to sony jest moim faworytem,mimo trochę gorszej czerni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorsza czerń ??? Porównanie dotyczy tylko oledów więc nie rozumiem .  Nawet  najgorszy i najtańszy oled ma czerń perfekcyjną . Procesor w Sony A90j wyostrza obraz co nie zawsze jest plusem . Panasonic Jz1500 bez kalibracji ma obraz najbliższy oryginałowi bez sztuczek i ulepszeń . 

  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.10.2021 o 12:16, pupil napisał:

Tu jest ciekawe porównanie...

sony wypada w porównaniu z panasem o wiele lepiej w szczegółach,obraz jest o wiele ostrzejszy.Ciekawe,czy to kwestia ustawień.Bo jeżeli nie to sony jest moim faworytem,mimo trochę gorszej czerni...

Szukaj porównań u sprawdzonych recenzentów. Jak te TV były ustawione? 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednym tv widać że jest włączone BFI,  a na pozostałych nie ma upłynniacza . Porównanie jest wręcz skandaliczne zrealizowane . Nigdy nie należy wyciągać wniosków z  takich amatorskich nagrań psełdo testerów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...