Skocz do zawartości
  • 0
Sleepwalker74

Filmy w 4K UHD wyświetlają się w Full HD...

Pytanie

Witam.

Mam następujący problem. Otóż kupiłem kilka filmów na płytach w 4K UHD. Sprzęt do oglądania to LG 55CX i Sony UBP-X700. Jednak po wystartowaniu filmów od razu rzuca się w oczy, że to 4K to jakoś tak nie bardzo 4K. I rzeczywiście, TV pokazuje informację, że filmy wyświetlane są w 1920 x 1080P. Zarówno w TV jak i odtwarzaczu wszystkie opcje odpowiedzialne za odtwarzanie wysokich rozdzielczości są włączone. Co najdziwniejsze - po wrzuceniu płyty do odtwarzacza, w tej krótkiej chwili gdy film się ładuje (zazwyczaj widoczna jest w tym czasie jakaś ikonka czy symbol), TV pokazuje, że aktualna rozdzielczość to 4K. W momencie wczytania menu głównego filmu następuje zmiana rozdziałki na full HD i taka zostaje również po włączeniu filmu. O co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak pisałem wyżej - w czasie wczytywania płyty z filmem TV pokazuje, że jest 4K. Czy kabel może przepuścić taką rozdzielczość "na chwilę" a potem zmienić na niższą? Zresztą przy poprzednim TV (Sony KD 9305) miałem te same kable i było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Urządzenia nie dogadują sie po HDMI, sprawdź inny kabel.
Moje OPPO gdy z jakiegoś powodu nie nastąpi pełen hand-shake z telewizorem po HDMI, również przełącza wyświetlanie w FullHD, ale zawsze dostaję wtedy komunikat że to jest film 4K i żeby cieszyć się pełną jakością powinienem podłaczyć odtwarzacz do TV 4K. W takim wypadku, wystarcza u mnie restart odtwarzacza.
TV jaki mam to OLED od LG.
Tak że powtarzam, sprawdź kabel i zobacz czy czegoś nie ustawiłeś źle w TV, jeżeli z poprzednim TV wszystko działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wychodzi na to, że ten TV nie lubi jednak mojego kabla HDMI. Dziwne, Sony dawał przez niego obraz 4K bez problemów. Podłączyłem kabelek od konsoli Xbox Series X i 4K jest, ale za to lekko szarpie dźwięk. Trzeba będzie rozejrzeć się za konkretnym przewodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...