Skocz do zawartości

Pytanie

Witam

Może ktoś z Was orientuje się czy jest jakaś możliwość przesyłania audio z PC do np.Soundbara przez sieć wifi a nie przez bluetooth? Może jakiś konkretny player to potrafi?

Wszystko pięknie śmiga np. przez apke Spotify, ale chciałbym odtworzyć .flac z dysku komputera na soundbarze bez kabli i ni jak nie wiem jak to ogarnąc.

Oba urządzenia są w tej samej sieci wifi. PC jest wpięty po lan-ie do tej samej sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Godzinę temu, slawkor napisał:

Witam

Może ktoś z Was orientuje się czy jest jakaś możliwość przesyłania audio z PC do np.Soundbara przez sieć wifi a nie przez bluetooth? Może jakiś konkretny player to potrafi?

Wszystko pięknie śmiga np. przez apke Spotify, ale chciałbym odtworzyć .flac z dysku komputera na soundbarze bez kabli i ni jak nie wiem jak to ogarnąc.

Oba urządzenia są w tej samej sieci wifi. PC jest wpięty po lan-ie do tej samej sieci.

Możesz udostępnić folder z komputera w sieci, a tv powinnienem miec możliwość odtworzenia filmów/zdjęć/muzyki po wifi.

a Soundbar powinien odtworzyć dźwięk wysłany z tv…

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
8 godzin temu, Nygus napisał:

Możesz udostępnić folder z komputera w sieci, a tv powinnienem miec możliwość odtworzenia filmów/zdjęć/muzyki po wifi.

a Soundbar powinien odtworzyć dźwięk wysłany z tv…

Dzięki za odpowiedź, ale nie o to mi chodzi. Wiem, że można z kompa zrobić serwer i tak przesyłać pliki, ale bardziej zależy mi na czymś w stylu: odpalmy sobie kompa i odtwarzacz plików audio na kompie  i chcę przesłać je po wifi bezpośrednio na soundbar z pominieciem innych odbiorników (TV , TV BOX) jak to ma miejsce w Spotify. 

Tam klikam stream-uj na soundbar i dźwięk już leci bezpośrednio, dlatego szukam innych metod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeżeli ten soundbar można podłączyć do WiFi i ma funkcjonalność odtwarzania muzyki za pomocą DLNA to jak najbardziej można to zrobić.
Sam robię coś podobnego za pomocą Twonky Media Server który mam zainstalowany na NASie, loguję się na niego za pomocą przeglądarki, wybieram pliki które ma odtwarzać, wyberam urządzenie na które ma być wysyłany strumień (Twonky pokazuje mi listę urządzeń które widzi w sieci i na które może wysłać strumień) i leci.
W każdej chwili moge też zmienić to co jest odtwarzane, albo dodać kolejne pliki do listy odtwarzania.
Oczywiście, można równocześnie streamować rózne rzeczy na różne urządzenia.
Tak więc, zainstaluj sobie jakiś serwer DLNA na komputerze (zresztą w Windowsie jest jakiś wbudowany, ale nie wiem jaka jest jego funkcjonalność) i sprawdź czy coś takiego u Ciebie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
22 godziny temu, Nygus napisał:

Możesz udostępnić folder z komputera w sieci, a tv powinnienem miec możliwość odtworzenia filmów/zdjęć/muzyki po wifi.

a Soundbar powinien odtworzyć dźwięk wysłany z tv…

Jaki stratny dzwiek bedzie w przypadku odtwarzania stereo?

jesli chodzi ospotyfi to jest to technologia wspierana przez soundbar, wiet odtwarza dzwieki wysane beposrednio.

moze jest np. soundbar by byl widziany w sieci jako bezprzewodowe glosniki to pewnie by byla mozliwosc wyslania dzwieku z win bezposrednio przez wifi, jesli soundbar nie wspiera takiej mozliwosci to… zapomnij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...