Skocz do zawartości
  • 0
tomek.gb

Sony XR-65A80J - zniekształcone odbicie w ekranie

Pytanie

Witajcie!

Od 3 dni jestem posiadaczem telewizora Sony XR-65A80J.
Moim poprzednim telewizorem był 40-calowy Samsung z 2014 roku (UE40H6400) - w związku z tym różnica w jakości obrazu jest dla mnie kolosalna, ale również oznacza to, że nie mam osobistego doświadczenia z OLEDami.

Po uruchomieniu telewizora, zabrałem się za testowanie. Nie znalazłem żadnych niepokojących anomalii w wyświetlanym obrazie - przynajmniej na moje oko. Zaniepokoiła mnie natomiast sama konstrukcja ekranu w moim egzemplarzu. Przy wyłączonym telewizorze, widać spore zniekształcenia odbijających się w ekranie przedmiotów. Problem dotyczy szczególnie centralnej części ekranu.

Rozumiem, że tak cienki ekran nie będzie idealnie płaski, ale nie jestem pewien czy zniekształcenia nie są jednak zbyt duże.
Załączam film, prezentujący opisywana zjawisko. Dajcie proszę znać, co o tym sądzicie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

To całkowicie normalna budowa takiego ekranu. Jak jest włączony to wszystko jest ok prawda? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1

Tomku fundamentalne pytanie - czy kupiłeś sobie: 

a) tv

b) lustro 

c) lustro z funkcja tv 

🥳

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
10 godzin temu, Gmeru napisał:

To całkowicie normalna budowa takiego ekranu. Jak jest włączony to wszystko jest ok prawda? 😉

Zgadza się, nie zauważyłem anomalii w wyświetlanym obrazie, podczas "normalnego" oglądania TV oraz na filmach testowych.

9 godzin temu, Xisiek napisał:

Tomku fundamentalne pytanie - czy kupiłeś sobie: 

a) tv

b) lustro 

c) lustro z funkcja tv 

🥳

Oczywiście, że TV 😀

Tak jak pisałem - jestem świadomy, że przy tak dużej płaszczyźnie mogą wystąpić pewne niedoskonałości. Znalazłem wiele przykładów, również na zagranicznych forach.

Zastanawiam się jednak gdzie jest akceptowalna granica, tzn. czy to nadal cecha, czy już trefny egzemplarz. Ja mam do czynienia z pojedynczym egzemplarzem, zakładam że na forum są osoby, które widziały dziesiątki OLEDów i mają znacznie większe doświadczenie w tej sprawie. Stąd pytam 😀

Jak rozumiem każdy panel będzie inny (z mniejszą lub większą "wadą") i jeżeli nie widzę wpływu na wyświetlany obraz, nie powinienem się tym przejmować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...