Skocz do zawartości
embrion

TV CRT, nie do HD :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Aktualnie u mnie, w malym pokoju gra stary CRT Philips 17". Ostatnio zaczal piszczec i pewnie nawet jest to do zrobienia, ale w sumie przydalby sie wiekszy :D
W ogole nie ogladam HD (tylko kiepska kablowka + DVD + XVid + Xbox), wiec LCD jest w moim przypadku bez sensu.
W zwiazku z tymi faktami mam do Was kilka pytan.

- czy TV 32/29" bedzie za duzy? (chyba tak, bo pokoj jest dosc maly, a odleglosc ogladajacych od TV do jakies 2-2,5m)
- czy Slimy, to naprawde taka tragedia? ;)
- jezeli odradzicie mi 32"/29", to w takim razie co ponizej jest godnego polecenia?

Bol jest taki, ze w erze krysztalu i plazmy, CRT sa strasznie ogolocone z dodatkow typu pip i polepszacze obrazu (zwlaszcza modele ponizej 32"/29", a w razie odrzucenia Slim'ow, chyba pozostaja tylko takie z sianem w srodku)

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Embrion

P.S. W MM jest wyprzedaz TV -vat co troche mnie zmotywowalo do zakupu ;)

Edytowane przez embrion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='embrion' post='51913' date='29.06.2007, 09:41 ']Witam,

Aktualnie u mnie, w malym pokoju gra stary CRT Philips 17". Ostatnio zaczal piszczec i pewnie nawet jest to do zrobienia, ale w sumie przydalby sie wiekszy :D
W ogole nie ogladam HD (tylko kiepska kablowka + DVD + XVid + Xbox), wiec LCD jest w moim przypadku bez sensu.
W zwiazku z tymi faktami mam do Was kilka pytan.

- czy TV 32/29" bedzie za duzy? (chyba tak, bo pokoj jest dosc maly, a odleglosc ogladajacych od TV do jakies 2-2,5m)
- czy Slimy, to naprawde taka tragedia? ;)
- jezeli odradzicie mi 32"/29", to w takim razie co ponizej jest godnego polecenia?

Bol jest taki, ze w erze krysztalu i plazmy, CRT sa strasznie ogolocone z dodatkow typu pip i polepszacze obrazu (zwlaszcza modele ponizej 32"/29", a w razie odrzucenia Slim'ow, chyba pozostaja tylko takie z sianem w srodku)

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Embrion

P.S. W MM jest wyprzedaz TV -vat co troche mnie zmotywowalo do zakupu ;)[/quote]

Ja bym ci polecił 28" lub 32" 16/9 od Thomsona (ekrany Black DIVA). Chyba już ich nie produkują, ale są do znalezienia na allegro.

Edytowane przez sebik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie kupuj 32'' To i tak malutki ekran - szybko sie przyzwyczaisz. A co do "poleprzaczy" to pierwsze co się robi to wszystkie wyłącza więc ich brakiem się nie przejmuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na stronie interetowej MM w promocji są tylko 2x LCD i jedna plazma. Żadnych CRT!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]sebik:[/b] [url="http://www.mediamarkt.pl/warszawa.php"]link[/url] . Promocja dla stolycy ;)
Do Thomsona jako marki nie jestem do konca przekonany, ale bede musial sie blizej mu przyjrzec.

[b]Sober:[/b] no nie wiem, spotkalem sie z opiniami, zeby do mniejszych metrazy nie brac takich duzych ekranow. TV w duzym pokoju mam CRT 25" i spokojnie styka...chociaz pewnie 32" tez pewnie bylyby ok ;)
Mowiac polepszacze mialem na mysli rozne filtry i wzmacniacze, ktore wg opnii na forach potrafia czasem wiele zdzialac. 100Hz tez chyba wskazane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='embrion' post='51913' date='29.06.2007, 10:41 ']...
P.S. W MM jest wyprzedaz TV -vat co troche mnie zmotywowalo do zakupu ;)[/quote]

Ta wyprzedaż to lipa, kolega właśnie dzwonił się pytać o cenę Sharpa 42xd1e, nawet w 'promocji' mają 500 PLN drożej niż w necie. ;) (MM w Gdańsku)
pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='embrion' post='51913' date='29.06.2007, 09:41 ']Witam,

Aktualnie u mnie, w malym pokoju gra stary CRT Philips 17". Ostatnio zaczal piszczec i pewnie nawet jest to do zrobienia, ale w sumie przydalby sie wiekszy :D
W ogole nie ogladam HD (tylko kiepska kablowka + DVD + XVid + Xbox), wiec LCD jest w moim przypadku bez sensu.
W zwiazku z tymi faktami mam do Was kilka pytan.

- czy TV 32/29" bedzie za duzy? (chyba tak, bo pokoj jest dosc maly, a odleglosc ogladajacych od TV do jakies 2-2,5m)
- czy Slimy, to naprawde taka tragedia? ;)
- jezeli odradzicie mi 32"/29", to w takim razie co ponizej jest godnego polecenia?

Bol jest taki, ze w erze krysztalu i plazmy, CRT sa strasznie ogolocone z dodatkow typu pip i polepszacze obrazu (zwlaszcza modele ponizej 32"/29", a w razie odrzucenia Slim'ow, chyba pozostaja tylko takie z sianem w srodku)

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Embrion

P.S. W MM jest wyprzedaz TV -vat co troche mnie zmotywowalo do zakupu ;)[/quote]


Jak będzie 100Hz, to taka odległość spokojnie wystarczy do 32 cali. Ja oglądałem Philipsa 9551 z półtora metra i było dobrze. Co do slimów, to nie ma nic darmo. TV jest płytszy, ale wiązka musi być mocniej odchylana, co z kolei jest trudniejsze do opanowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]speede:[/b] Tez prawda. CZASEM jednak potrafia w takiej promocji miec lepsza cene niz Internet. Do tego mozna popatrzec na zywo jak swieci i transport taniej wyjdzie

[b]SlawekR:[/b] Czyli wciaz Phil i ten drugi Samsung na topie? Moze i bym jakos przebolal cene Phila (ew wersja 29"), ale:
1. straszny kloc zarowno pod wzgledem wielkosci jak i wagi
2. martwia mnie informacje od ludzi ze jakies przebarwienia i inne wykwity maja na duzych obszarach tego samego koloru Edytowane przez embrion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='embrion' post='51929' date='29.06.2007, 11:58 '][b]speede:[/b] Tez prawda. CZASEM jednak potrafia w takiej promocji miec lepsza cene niz Internet. Do tego mozna popatrzec na zywo jak swieci i transport taniej wyjdzie

[b]SlawekR:[/b] Czyli wciaz Phil i ten drugi Samsung na topie? Moze i bym jakos przebolal cene Phila (ew wersja 29"), ale:
1. straszny kloc zarowno pod wzgledem wielkosci jak i wagi
2. martwia mnie informacje od ludzi ze jakies przebarwienia i inne wykwity maja na duzych obszarach tego samego koloru[/quote]


1. No ba, ale Samsung wcale taki dużo mniejszy to aż tak nie jest, te 10cm głębokości to nie jest jakaś porażająca wartość.

2. Podobno w wersji 29 cali coś faktycznie jest na rzeczy, w przypadku panoramy nie spotkałem się z niczym takim, ale to w końcu różne kineskopy. Ja bym jednak poszedł w wersję panoramiczną. A przy założeniach, jak w poście pierwotnym, ten telewizor świetnie spełni swoje zadanie. Do SD nada się idealnie. A i przyszłościowo niczego sobie, jeśli coś by Ci jednak strzeliło do głowy w kwestii źródeł HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='embrion' post='51925' date='29.06.2007, 11:53 '][b]Sober:[/b] no nie wiem, spotkalem sie z opiniami, zeby do mniejszych metrazy nie brac takich duzych ekranow. TV w duzym pokoju mam CRT 25" i spokojnie styka...chociaz pewnie 32" tez pewnie bylyby ok ;)
Mowiac polepszacze mialem na mysli rozne filtry i wzmacniacze, ktore wg opnii na forach potrafia czasem wiele zdzialac. 100Hz tez chyba wskazane[/quote]

Tak, 100Hz wskazane.

Co do wielkości to kwestia względna, poza tym pamietaj ze TV 32'' mają mniejszą przekątną widoczną. Ok 30'' przy 16x9 to na prawde nie jest duży ekran. Jak się przyzwyczaiłem do 55'' to i plazmy 42'' cale wydają mi się malutkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='SlawekR' post='51930' date='29.06.2007, 12:16 ']1. No ba, ale Samsung wcale taki dużo mniejszy to aż tak nie jest, te 10cm głębokości to nie jest jakaś porażająca wartość.

2. Podobno w wersji 29 cali coś faktycznie jest na rzeczy, w przypadku panoramy nie spotkałem się z niczym takim, ale to w końcu różne kineskopy. Ja bym jednak poszedł w wersję panoramiczną. A przy założeniach, jak w poście pierwotnym, ten telewizor świetnie spełni swoje zadanie. Do SD nada się idealnie. A i przyszłościowo niczego sobie, jeśli coś by Ci jednak strzeliło do głowy w kwestii źródeł HD.[/quote]

Czyli nie spotkales sie na forum z opisanymi przeze mnie problemami z przebarwieniami w przypadku 32" ?
Ma jakies wady? (poza oczywistymi przypadlosciami CRT oczywiscie)
Czy w przypadku sygnalu 4:3 na 32" (bez obcinania gory, czarne pasy po bokach) wyswietlany obraz bedzie mial ok 29" ?

Nie ukrywam, ze cena gra tez jakas role, a jak sam pisales kiedys na forum support HD robi 1/3 ceny tv. Zamysl mialem taki, zeby kupic mniejszy (ale dobry) tv jako dodatkowy, a w przyszlosci wieksza panorame z full HD. Znasz cos 4:3 (szkoda, ze nie ma nic pomiedzy 21, a 29") godnego polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale dlaczego 4:3 ? Zauwaz, ze coraz wiecej programow idzie w 16:9, a przynajmniej te warte ogladania. Panorama jest duzo fajniejsza w ogladaniu. Ja wybralem 2 lata temu Philipsa z Pixel plus (juz nie pamietam numeru), bylo to po dlugim testowaniu, czytaniu recenzji i porownywaniu przede wszystkim z Panasonikiem. Nie zamienilbym tego telewizora na ZADEN inny. Nie ma HD (do tego mam projektor) ale ma progresywny skan i inne tam takie...
A obraz sie automatycznie dostosuje, a jak jakiemus politykowi utniesz glowe to chyba nie szkodzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Powiem krótko.

1.Philips 29pt9521 popieram opinie negatywne z róznych forum - miałem i podziękowałem.
2.Philips 32PW9551 mam , znam opinie i polecam.
3.Philips 32PW9520 chyba już niedostepny , (bez HDprepared ..HDMI i Component) ale najlepszy w swojej klasie.
4.Stary dobry LOWE CRT mało dostępne odbiorniki ale polecam lekturę choćby na elektroda.pl - jeszcze znajdziesz na wyprzedażach.

P.S.

Jeśli szukasz czegoś pomiędzy 21 a 29 cali to był model bliźniak 32pw9551 tylko 28pw9551 (panorama) zapytaj handlowców , poszukaj na necie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daro_1' post='52006' date='29.06.2007, 23:36 ']Witam

Powiem krótko.
1.Philips 29pt9521 popieram opinie negatywne z róznych forum - miałem i podziękowałem.
2.Philips 32PW9551 mam , znam opinie i polecam.
3.Philips 32PW9520 chyba już niedostepny , (bez HDprepared ..HDMI i Component) ale najlepszy w swojej klasie.
4.Stary dobry LOWE CRT mało dostępne odbiorniki ale polecam lekturę choćby na elektroda.pl - jeszcze znajdziesz na wyprzedażach.
P.S.
Jeśli szukasz czegoś pomiędzy 21 a 29 cali to był model bliźniak 32pw9551 tylko 28pw9551 (panorama) zapytaj handlowców , poszukaj na necie.

Pozdrawiam[/quote]

Nic dodac, nic ujac. Jak kinol to dokladnie to, co kolega radzi. Ja tylko od siebie dodam ze czasem mozna trafic na topowe modele JVC za bardzo fajne pieniadze. Tesciu nabyl i obraz jak i sam telewizor (seria diamentowa :() jest znakomity. Mozna by rzec - dzisiaj to takich TV sie nie robi, albo inaczej robi ale za bajonskie sumy ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedzi B)
Co do pytania czemu 4:3, to odpowiem, ze jednak czesciej widuje materialy 4:3 ( sporo programow na kanalach Discovery....no i obrady sejmu oczywiscie :( ). W przypadku materialow panoramicznych, to jakos juz przyzwyczailem sie do pasow gora/dol.
Moje powyzsze zdanie moze jedynie zmienic odpowiedz na pytanie ile z materialu, ktory ogladam w formie 4:3 tak naprawde jest 16:9 z obcietymi bokami?
Widuje czasem takie rzeczy, ze przykladowo w reklamie logo firmy bedace w rogu jest lekko obciete.
Kolega widzial tez chyba jakis material na TVN24 (Fakty czy cos) i stwierdzil, ze widac wiecej po bokach niz u niego ma 4:3. Prawda to byc moze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='embrion' post='51925' date='29.06.2007, 11:53 ']Do Thomsona jako marki nie jestem do konca przekonany, ale bede musial sie blizej mu przyjrzec.

[b]Sober:[/b] no nie wiem, spotkalem sie z opiniami, zeby do mniejszych metrazy nie brac takich duzych ekranow. TV w duzym pokoju mam CRT 25" i spokojnie styka...chociaz pewnie 32" tez pewnie bylyby ok :(
Mowiac polepszacze mialem na mysli rozne filtry i wzmacniacze, ktore wg opnii na forach potrafia czasem wiele zdzialac. 100Hz tez chyba wskazane[/quote]

Ja też nie jestem przekonany do Thomsona jako marki.... Ale, Thomson to firma która w tej chwili robi całkiem dobry sprzęt profesjonalny do obróbki obrazu :
- Kamery Viper. Pierwsza kamera która zapisuje pełne HD prosto na dysk twardy! (nakręcono na to np. "Zodiac" Fincher'a. Pierwszy film na HD na którym ciężko poznać, że to HD).
- Maszyny do transferu taśmy filmowej SPIRIT. Myślę, że na dzień dzisiejszy 3/4 produkcji filmowej na świecie transferuje się do formatu elektronicznego na tych maszynach. SPIRIT był pierwszy w stanie robić obraz 2K (czyli full HD) w czasie rzeczywistym.
- Do Thomsona należą również laboratoria TECHNICOLOR.

Kineskopy do ekranów BLACK DIVA były robione w Polsce (Thomsom POLCOLOR) i są naprawadę super. Mają dziwne wady: co jakiś czas (raz na dwa tygodnie) seria kolorowych przebłysków. Jak na ekranie jest caerń, to widać lekko jaśniejszy pask po środku.

Też bym ci polecił ekran 16/9. Nagle zobaczysz ile się daje wyciągnąć z DVD!

Edytowane przez sebik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Panasonic TX-36PD30F/P. N-kę bez programów HD odbieram w pozycji SD, natomiast programy HD (np. Discovery HD) przełączam na 576 (po komponencie) i jest odjazd (czarne to czarne). Odległość od tv dla mnie nie ma znaczenia, może być 1,5 m jak i 10 m (jak się ma dobry wzrok). Tak więc nadaje sie do każdego pokoju, byle było miejsce. DVD też nieźle, a nawet rzekłbym wystarczająco bardzo dobrze. Moim zdaniem aktualnie (z powodu sieczki z programami HD, a i filmami w HD na płytach też) szarpanie się na LCD czy plazmę ma sens wtedy, gdy ekran poza "normalnymi" zastosowaniami służy do wyświetlania np. gier z konsol. No i jeśli komuś nie przeszkadza w "normalnych" zastosowaniach pikseloza w programach nie-HD. Edytowane przez balbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...