Skocz do zawartości
Tomaszkowski

co kupic panasa/sony/sharp/jvc - konkretne modele

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów
Mój stary kineskopowy 21 calowy Panasonic przechodzi już na emeryturę tak wiec zmuszony zostałem rozejrzeć się za jakimś bajeranckim telewizorkiem. Odległość jaka mnie dzieli od magicznego ekranu to 2,7 – 3 m. Po lekturze wypowiedzi mądrzejszych ode mnie w tej dziedzinie stwierdziłem że zafunduje sobie 32 calowy telewizor LCD. Oczywiście przejrzałem większość portali typu skapiec.pl itp. Udałem się także z wizytą do kilku większych sklepów RTV. Ogólnie wróciłem skołowany i bez odpowiedzi na pytanie JAKI KONKRETNY MODEL WYBRAĆ.
Obrałem sobie następujące cele:
Panasonic TX-32LE7P (cena ok. 2300 pln) – Czy nie jest to jakiś najsłabszy model z ofert Panasa bo takie odniosłem wrażenie,
Panasonic TX-32LM70P – cena trochę mnie zaskoczyła 2700 pln a parametry niemal identyczne (pomijając moc głośników, dodatkowe wejście HDMI i 0,5kg większą wagę i bardziej atrakcyjny wygląd – źródło katalog Panasonic). Myślałem tez o modelu z 2006 roku Panasonic TX-32LX60P ale odpuściłem sobie ze względu na fakt istnienia młodszych modeli.
Poszukując jednak dalej natkałem się na Sony KDL-32S2530 Bravia w kwocie 2750 pln o bardzo ciekawym kolorze ciemnego grafitu. Czy jest jeszcze jakiś ciekawy model 32 calowe Bravia w cenie do 3000 pln (operuje cenami ze sklepów internetowych)
Myślę także o Sharp LC-32GD8E (to jest chyba starszy model) oraz Sharp LC-32WD1E (Czas reakcji matrycy 6 ms) - ponoć sharp jest składany w Japonii i posiada bardzo rozbudowane możliwości rozszerzania obrazu. Najdroższą opcją jest JVC LT-32G80 ok. 3tys.
Będąc w sklepie obraz z kablówki na Sony wydawał się lepszy w porównaniu ze wspomnianymi panasonicami. Sprzedawca stwierdził ze Sony lepiej toleruje tego typu sygnał. (sharp i JVC nie oglądałem jakości obrazu wyczytałem tylko na forum że kolory ma soczyste i że rewelacyjnie radzą sobie z sygnałem z kablówki)

Reasumując zacząłem od najtańszego a skończyłem na szczycie moich możliwości finansowych. Na mój rozumek wydaje mi się lepiej będzie kupić jakiś droższy z wymienionych tylko jaki .

Do czego mi potrzebny TV:
Na początku ma to być głównie do oglądania kablówki (niby trwają już testy nad cyfrową wersją mojej kablówki ale na razie cisza) W niedalekiej przyszłości zakupie sobie kinko domowe (do tego czasu poprzez wejście słuchawkowe podłączę zestaw głośników 2+1 Cretive z wbudowanym wzmacniaczem)
WAŻNE żeby TV miał wejście słuchawkowe.
Potrzebuje tez funkcji rozszerzania obrazu nadawanego w systemie 4:3 żeby zachować proporcje na panoramie, ale z tego co słyszałem większość TV posiada tą funkcję.
Ważną rzeczą jest dla mnie także gwarancja sharp, panasonic, JVC daje 2 lata sony 1 rok

Proszę o wypowiedzenie się na temat wspomnianych w teksie odbiorników telewizyjnych (przepraszam za długość) ewentualnie jaka inna Bravia lub Sharp, JVC mogłyby być najlepszym rozwiązaniem w kwocie do 3 tysi.

Zakup planuje w pierwszych dniach sierpnia po powrocie z wakacji. Może jeszcze ceny spadną 

Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tomaszkowski' post='51790' date='28.06.2007, 11:09 ']Proszę o wypowiedzenie się na temat wspomnianych w teksie odbiorników telewizyjnych (przepraszam za długość) ewentualnie jaka inna Bravia lub Sharp, JVC mogłyby być najlepszym rozwiązaniem w kwocie do 3 tysi.

Pomocy[/quote]

Witam :_bezradny:
Od siebie proponuję Ci model który nabyłem wczoraj jako drugi TV t.j. Panasonic lx 700 głownie pod kątem sygnału SD z " talerza " ( mam Sharpa XD1) i opisałem wrażenia na "drugim forum" co poniżej cytuję

Do zwrócenia uwagi na ten model skłoniły mnie pozytywne opinie na forach usera SlawekR (uznanie podwójne i chyba nie tylko moje i nie tylko w wielkopolsce czy pomorzu za tak precyzyjne opisanie własnych wrażeń z użytkowania )
Spojrzenie " organoleptyczne " na różnych sygnałach i mogę potwierdzić opinie poprzedników ten TV Panasonica to (oczywiście przy tym rozmiarze) najlepszy stosunek jakości do ceny patrząc na sygnał SD HD i DVD ( konsoli nie podłączyłem na razie brak kabelka )

Technologia 100 Hz "poprawia"("naprawia") nawet gorszej jakości sygnały SD i porównuję ten efekt z bardzo dobrej jakości obrazem z LCD Sharpa XD1 którego mam i uważałem do tej pory za najlepiej radzący sobie TV z tym sygnałem ( też mnie ciekawi jak nowe modele XL1 i HD1 z tą technologią będą wyświetlać obraz )

ale w HD Sharpik jest nie do pokonania ( tu jest głębia i " trzeci wymiar ")

gdyby pojawiły się pytania z chętnie odpowiem
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Dzięki za opinie ale niestety Panasonic TX-32LX700 zaczyna sie od kwoty 4 tys pln Zaczalem od 2 tys i raczej chcialbym skonczyc na 3 tys max W wypowiedzi Twej wnioskuje że sharp bedzie dobra pozycja jesli chodzi o sygnal hd
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tomaszkowski' post='51808' date='28.06.2007, 13:16 ']Witam
Dzięki za opinie ale niestety Panasonic TX-32LX700 zaczyna sie od kwoty 4 tys pln Zaczalem od 2 tys i raczej chcialbym skonczyc na 3 tys max W wypowiedzi Twej wnioskuje że sharp bedzie dobra pozycja jesli chodzi o sygnal hd
Pozdrawiam[/quote]


Przede wszystkim po telewizorze CRT to bym nie kupił nic z LCD co by nie miało układu 100Hz. Co do LX700, fakt tani nie jest, ale już LX70 jest sporo tańszy, co prawda to trochę ponad 3 tys, ale moim skromnym zdaniem zdecydowanie warto. Od LX700, różni sie zasadniczo gorszym systemem dźwiękowym, gorszym nie znaczy złym i tak jest ze 3 klasy lepszy jak w Samsungach :). Stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry. No i ten TV nie spowoduje u Ciebie szoku po przejściu z kineskopu ;). Z innych TV z przyzwoitym układem kompensacji ruchu, to niestety wyboru specjalnie nie ma w założonym przedziale cenowym.

Jak już musisz zjechać z ceną, to może rozważ Samsunga R81/82, wymaga precyzyjnych i dość żmudnych regulacji, ale ogólnie sporo można z niego wycisnąć. Inne modele, które mógłbym polecić z [b]czystym sumieniem[/b], komuś kto wcześniej jechał tylko na CRT, to już niestety bliżej 4 tys i powyżej.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja zaproponowałbym ci TOSHIBE 32C....... mam wprawdzie model 42, ale myślę że jakością wykonania tu nie odbiega.
programy SD chodzą dobrze a i tak zależy jak są nadawane. w alemanii możesz kupić już za 500€ co daje kwotę około 1900 pln.
a i możesz sobie pozwolić na 37 cali bo masz około 2700 pln. [url="http://www.guenstiger.de/gt/main.asp?suche=&kid=76&sub=470&hid=43"]np. tutaj[/url]
ja jestem zadowolony pomimo że nie ma bajerów typu PIP, czytnik kart czy nawet wyswietlanego skalowania sygnału.
to dla mnie nie było kryterium pierwszorzędnym. technika wciąż idze do przodu.
Ważne że ma dobrą czerń, dobrze skaluje. za takie pieniądze ciężko bedzie ci znaleźć lepszą ofertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc w temacie ;)
Po przeczytaniu Waszych rad uznałem ze udam sie do sklepu i porównam sobie dwa tv w akcji
Panasonic TX-32LX70P
TOSHIBA 32C3030
Rożnica między nimi to 400 pln (panas droższy) ale w tym momecie liczy sie tylko jakość obrazu szczególnie na sygnale z kablówki.
Pozdrawiam
Tomaszkowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tomaszkowski' post='51908' date='29.06.2007, 09:43 ']Dziękuje za pomoc w temacie ;)
Po przeczytaniu Waszych rad uznałem ze udam sie do sklepu i porównam sobie dwa tv w akcji
Panasonic TX-32LX70P
TOSHIBA 32C3030
Rożnica między nimi to 400 pln (panas droższy) ale w tym momecie liczy sie tylko jakość obrazu szczególnie na sygnale z kablówki.
Pozdrawiam
Tomaszkowski[/quote]

witam.
To ja bardzo poproszę o wrażenia z porównywania, oraz o podanie wyniku tego pojedynku.
pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='speede' post='51910' date='29.06.2007, 08:57 ']witam.
To ja bardzo poproszę o wrażenia z porównywania, oraz o podanie wyniku tego pojedynku.
pozdr...[/quote]

Wczoraj miałem okazje zobaczyc Panasonic TX-32LX70P
Obraz z kablówki był okropny jakies dziwne kratki na całym obrazie mysle ze byla to wina sygnału. Nie miałem czasu na pytanie obsługi skąd ten obraz i ewentualnie żeby podłączyli z sąsiedzniego tv źródło sygnału. (może ktoś sabotuje model LX70P :angry: )
Jednakże zauważyłem że technologia 100Hz daje rade i niweluje specyficzne rozmycie postaci zwane chyba smurzeniem
Jak odwiedze inny sklep na spokojnie wtedy sie wypowiem jakie wrażenia.
Jeżeli chodzi o tohiba to w 2 sklepach w których byłem jej nie było ani innego modelu tej firmy :blink:

Poszukiwania trwają ... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='Tomaszkowski' post='52158' date='01.07.2007, 16:18 ']Wczoraj miałem okazje zobaczyc Panasonic TX-32LX70P
Obraz z kablówki był okropny jakies dziwne kratki na całym obrazie mysle ze byla to wina sygnału. Nie miałem czasu na pytanie obsługi skąd ten obraz i ewentualnie żeby podłączyli z sąsiedzniego tv źródło sygnału. (może ktoś sabotuje model LX70P :angry: )
Jednakże zauważyłem że technologia 100Hz daje rade i niweluje specyficzne rozmycie postaci zwane chyba smurzeniem
Jak odwiedze inny sklep na spokojnie wtedy sie wypowiem jakie wrażenia.
Jeżeli chodzi o tohiba to w 2 sklepach w których byłem jej nie było ani innego modelu tej firmy :blink:

Poszukiwania trwają ... :lol:[/quote]


Jesteś aby pewien że to była kablówka? Sklepy chyba nieczęsto korzystają z kablówki. Prędzej już jakiś przekaz sat z kanału o marnym bitrate, do tego rozdzielony ze 100 razy. Co by się ogólnie zgadzało z opisywanymi objawami.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='52160' date='01.07.2007, 16:21 ']Jesteś aby pewien że to była kablówka? Sklepy chyba nieczęsto korzystają z kablówki. Prędzej już jakiś przekaz sat z kanału o marnym bitrate, do tego rozdzielony ze 100 razy. Co by się ogólnie zgadzało z opisywanymi objawami.[/quote]

Hej
Czy z kablówki był sygnał ?... to tylko tak palnąłem :)
Kanał jaki był wyświetlany to Eurosport siatkówka plażowa - większość telewizorów typu LCD kiepsko radziła sobie z tym sygnałem jak dla mnie wszytkie tak samo jedynie ten panas lx70p widać lekka róznicę ale do CTR mu daleko
Oczyswicie wybrane panele np Philips były podpiete pod dvd i obraz żyleta.
W sklepie nie było moze 100 telewizorów ale z 50 spokojnie i na 90% był ten sam kanał
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tomaszkowski' post='52192' date='01.07.2007, 19:47 ']Hej
Czy z kablówki był sygnał ?... to tylko tak palnąłem :)
Kanał jaki był wyświetlany to Eurosport siatkówka plażowa - większość telewizorów typu LCD kiepsko radziła sobie z tym sygnałem jak dla mnie wszytkie tak samo jedynie ten panas lx70p widać lekka róznicę ale do CTR mu daleko
Oczyswicie wybrane panele np Philips były podpiete pod dvd i obraz żyleta.
W sklepie nie było moze 100 telewizorów ale z 50 spokojnie i na 90% był ten sam kanał
pozdrawiam[/quote]


A CRT tam były? Miałbyś porównanie, na ile to sygnał skopany, a na ile to wina odbiorników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='SlawekR' post='52220' date='01.07.2007, 22:23 ']A CRT tam były? Miałbyś porównanie, na ile to sygnał skopany, a na ile to wina odbiorników.[/quote]


CTR tez tam stały i na niektórych rzeczywiście był sygnał cienki bo snieżyły tak wiec na 99% wina sygnału. Jak bede tym sklepie to sie na spokojnie wszystkiego wywiem i kaze sobie do lx70p podłaczyć sygnal z tv gdzie odbiera czysto.
Teść ma 40 calową bravie i smużenie jest duze na sygnale z kablówki. Najlepiej kupic N do tego :)

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...