Skocz do zawartości
JamCi666

LGC9 55" - samoczynne przełączanie się trybu telewizora

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

witam wszystkich forumowiczów i od razu przechodzę do problemu:

Główne urządzenia o których mowa poniżej: 

LG OLED55C9PLA (najnowsze aktualizacje)

ASUS TUF GAMING X-570 (ostatni bios)

RYZEN 3600x

RTX 3070 TI (najnowsze sterowniki ze strony nvidii i wcześniejsze)

WINDOWS 10 (wszystkie aktualizacje)

 

Po zakupie RTX'a 3070 TI ujawniła się możliwość uruchomienia w panelu Nvidii modułu GSYNC wbudowanego w C9. Dodatkowo po włączeniu komputera uruchamia się specjalny tryb przypisany do portu HDMI - Instant Game Response. Do tej pory na starej karcie miałem wyłącznie "zwykłe" tryby obrazu - był to przykładowo HDR. 

Jeszcze około 2-3 tyg temu przy uruchomieniu jakiejkolwiek gry, następowało pojedyncze migotanie ekranu i przełączenie się w tryb Instant Game Response - tryb ten ustawia TV w tzw. Low Latency Mode. Przełączenie jest odrobinę denerwujące, jest sporo pytań w internecie dotyczących możliwości eliminacji tego - można się do tego jednak przyzwyczaić. Przy wyjściu z tytułu następowało wyłączenie tego trybu i przejście w tryb poprzedni (HDR). Wszystko super :)

PROBLEM: 

Od ok. 2 tygodni po uruchomieniu jakiegokolwiek tytułu i przejścia w tryb IGM, następują po pewnym czasie zupełnie losowe - ponowne uruchomienia IGM, przejścia w tryb HDR, potem znowu uruchomienie IGM i tak w kółko. Ekran miga, pojawia się informacja o uruchomieniu IGM, po losowym czasie - to samo. 

Telewizor przełącza się w dowolnym momencie, częściej lub rzadziej, nie dopatrzyłem się żadnej reguły. Powoduje to bardzo denerwujące migotanie i przełączanie się TV. 

W tym czasie nie zmieniłem konfiguracji, nic nie zainstalowałem, nie zmieniałem żadnych przewodów i kabli. Wszystko "po staremu". Wyłączenie modułu G-SYNC nic nie zmienia. Wyłączenia są niezależne od wybranej rozdzielczości... Generalnie - TV przestał się nadawać do tego, by pracował jako doskonałej jakości monitor... 

Jeśli ktoś miał podobny problem lub ma sugestie, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, będę wdzięczny :)

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez JamCi666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...