Skocz do zawartości
  • 0
Matson

Lg nano 867- zwiększenie wrażenia czerni.

Pytanie

Witam, Jak wiadomo matrycy IPS mają problemy z czernią szczególnie w nocy, czy istnieją sposoby na zwiększenie wrażenia czerni? Np poprzez zamontowanie na usb taśmy led która wytworzy dodatkowe oświetlenie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kupiłeś Fiata a chcesz mieć wrażenia jak z Ferrari ....

Może zmniejsz jasność lub wybierz profil Film bo może oglądasz w Żywy ...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
3 godziny temu, Matson napisał:

Witam, Jak wiadomo matrycy IPS mają problemy z czernią szczególnie w nocy, czy istnieją sposoby na zwiększenie wrażenia czerni? 

Oczywiście , wystarczy włączyć światło 👍

2 godziny temu, Eleonor napisał:

Kupiłeś Fiata a chcesz mieć wrażenia jak z Ferrari ....

Podoba mi się, muszę zapamiętać ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
19 godzin temu, Eleonor napisał:

Kupiłeś Fiata a chcesz mieć wrażenia jak z Ferrari ....

Może zmniejsz jasność lub wybierz profil Film bo może oglądasz w Żywy ...

Obecnie wystarczający fiat, oglądam głównie sport, czasami mam podpiętą konsole a to był jeden z najtańszych tv za ok 2,2k z 120 Hz matrycą i HDMI 2.1. Przed nim wziąłem Samsunga w podobnej cenie na VA który miał czerń ale co z tego jak do sportu sie nie nadawał (widoczny "Dirty Screen")  i go musiałem oddać, pisze to bo zaraz  zaczną pisać że jedyna słuszna matryca to VA, rozumiem że w tej cenie nie można mieć wszystkiego i trzeba iść na pewne kompromisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak jest jak piszesz, do tego jest tez spora szansa, ze ten LG nie ma pełnej rozdzielczości 4K. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
48 minut temu, Xisiek napisał:

Tak jest jak piszesz, do tego jest tez spora szansa, ze ten LG nie ma pełnej rozdzielczości 4K. 

To mnie zaciekawiłeś możesz to rozwinąć ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
17 godzin temu, Matson napisał:

To mnie zaciekawiłeś możesz to rozwinąć ? 

Poszperaj w sieci są artykuły o praktykach LG w tym obszarze. Od siebie mogę dodać, ze sam nie raz nie dwa widziałem tv tej marki, które ni chu, chu nie robiły pełnego 4K (jeśli masz punkt odniesienia widać to gołym okiem). Patrzac ostatnio obawiam się, ze bynajmniej LG nie jest tu jedyne 😑

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Kupiłeś Fiata a chcesz mieć wrażenia jak z Ferrari ....

Może zmniejsz jasność lub wybierz profil Film bo może oglądasz w Żywy ...

VA to nie jakiś cud techniki i mega marne kąty widzenia.

Dodatkowo dla mnie IPS łasniejszy daje obraz, plusem za to VA jest właśnie czerń

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tu nie chodzi o to czy VA czy IPS .. 

Jeśli ma ustawiony obraz jak na kinomana przystało to te żywe tryby są w ogóle nie potrzebne ..

nano 867 nie jest wcale taki zły - wiem bo rodzice mają taki , ustawiałem i wiem że nie będzie tak jak na oledzie ale w nocy nie ma porażki jak inni piszą 

Chyba że ustawi się tryby jasne ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
3 minuty temu, Eleonor napisał:

Tu nie chodzi o to czy VA czy IPS .. 

Jeśli ma ustawiony obraz jak na kinomana przystało to te żywe tryby są w ogóle nie potrzebne ..

nano 867 nie jest wcale taki zły - wiem bo rodzice mają taki , ustawiałem i wiem że nie będzie tak jak na oledzie ale w nocy nie ma porażki jak inni piszą 

Chyba że ustawi się tryby jasne ..

Będziesz mieć możliwość i jeśli nie zapomnisz wstawisz tu swoje ustawienia obrazu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
19 godzin temu, Matson napisał:

Będziesz mieć możliwość i jeśli nie zapomnisz wstawisz tu swoje ustawienia obrazu ? 

Nic zaawansowanego tam nie robiłem , w trybie Kino wyłączyłem ulepszacze , ustawiłem płynność 5/10 , skalowanie ..zmieniłem tryb dla DV chyba Kino Domowe , 

To już wystarczyło , rodzice zachwyceni tv za pół ceny sklepowej .. co więcej trzeba ...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...