Skocz do zawartości
Zerwi

AMOI LD42VM6E-EU

Rekomendowane odpowiedzi

Oj gmeru, gmeru ........ zmień temat ........ to wcale nie jest pierwsze spojrzenie na ten model Amoi'a na tym forum :(

Opisany został już tutaj:
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=5942"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=5942[/url]
ponad pół roku temu.

Jakiś miesiąc temu uzupełniłem ten opis o własne refleksje.
Telewizorek jest dobry ....... ale ma też kilka irytujących cech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O super O_o w takim razie podczepie tam jako moje refleksje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy moge napisac o moich wrazeniach w tym temacie, ale osobiscie polecam ten tv. Ogladalem go u wujaszka (co prawde w wersji 46 cali, ale paramaterami sie nie rozni). No wiec obraz ma rzeczywiscie Boski. Ale najwieksze wrazenie zrobila na mnie plynnosci i dynamika obrazu. Otóz obraz ze zwyklej pokojowej antenki wygladal jak jedna wielka animacja komputerowa. Mialem wrazenie ze to doslownie jakis 3d mark . Po prostu nie moglem oderwac oka od tego tv. Serdecznie polecam. I sam jestem ciekaw jak to bedzie wygladalo w grach. Chetnie przetestuje na PS3, ale dopiero w wakacja :/. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dingolina' post='93130' date='25.03.2008, 23:47 ']Nie wiem czy moge napisac o moich wrazeniach w tym temacie, ale osobiscie polecam ten tv. Ogladalem go u wujaszka (co prawde w wersji 46 cali, ale paramaterami sie nie rozni). No wiec obraz ma rzeczywiscie Boski. Ale najwieksze wrazenie zrobila na mnie plynnosci i dynamika obrazu. Otóz obraz ze zwyklej pokojowej antenki wygladal jak jedna wielka animacja komputerowa. Mialem wrazenie ze to doslownie jakis 3d mark . Po prostu nie moglem oderwac oka od tego tv. Serdecznie polecam. I sam jestem ciekaw jak to bedzie wygladalo w grach. Chetnie przetestuje na PS3, ale dopiero w wakacja :/. Pozdrawiam[/quote]

No ja go mam troszkę dłużej niż ty go widziałeś i aż taki optymistyczny to nie jestem.
Faktycznie ma niezły skaler ale z anteny pokojowej (czy też kablówki) za wiele nie zwojuje. Owszem ładnie filtruje zakłócenia ale obraz staje się bardzo komputerowy - czytaj nienaturalny. No chyba że ktoś tak lubi .....

Ma też odpowiednik trybu 100 Hz. Jednak nie zawsze dobrze to działa. Często gubi się i na krawędziach szybko poruszających się obiektów występują białe bloki i rozwarstwienia.
Jeśli jednak obraz pochodzi z dobrego źródła to działa to doskonale. Obraz jest idealnie płynny :)

Kolory ..... to jest to co (według mnie) oddaje doskonale. Ma dużo profili i każdy znajdzie coś dla siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :(

Mało tutaj pisze bo wole używać "szukajki" przez co w 90% znajduje odpowiedź na swoje problemy i zaciekawienia...

Ale jak to w życiu bywa, nic nie jest doskonałe i musze, w końcu poradzić sie Was.



Planuje zakup w tym tygodniu LCD, nie ukrywam, że podobał mi sie poprzedni model Amoi, a ten to dopiero jest wypasik :]

W 70% będzie podłączony do kompa do filmów HD/czasami jakieś stronki www albo gry , Pozostałe 30% do cyfrowego tunera z kablówki ( narazie tylko 720x576 ale od maja/czerwca będzie też HD ).


Przez weekend byłem u znajomych z EuroRtvAgd ( dzięki im za ten czas dla mnie poświęcony! ) sprawdzić pare LCD'ków jak sie sprawują z sygnałem VGA/HDMI ( czy natywnie bez skalowania obrazu ) uzyskam na nich 1920x1080.


Z paru telewizorków ( pare Soniaków, Samsungów, Philipsów, czy nawet Panasonic plazma... oczywiście wszystko FullHD ) praktycznie na "ringu" pozostał tylko samsung... Jako jedyny bez problemu ( tzn bez skalowania ) uzyskał wręcz idealny obraz z kompa ( jako źródło był Lapek Asus'a z Radkiem HD2400 ma akurat i VGA jak i DVI ).

Sony zawsze obcinało obraz i nigdy nie był na cały ekran - po VGA max co idzie uzyskać to 1600x1200... po HDMI wskoczyło fullHD ale tak brzydko skaler obrobił obraz, że ledwo czcionki dało sie odczytać ( które w Viście są nie małe ... )
Philips już lepiej... obraz był zawsze na cały ekran, ale działał poprawnie tylko po HDMI gdzie znów zadziałał skaler i niestety obraz nie był zbyt piękny, dużo przepaleń - coś jakby rozkalibrowane wiązki czerwieni i niebieskiego w tradycyjnym CRT ( ale ładniejszy obraz był niż w sony )
Panasonic ... powiem tak... jeżeli chodzi o sygnały słabej jakości i szybkie w ruchu to plazma jest super... ale do dokładnego i ostrego obrazu niestety sie nie nadaje :/ może trafiłem akurat na felerny model Panasa ale obraz z kompa wyglądał jakby obraz TVP1 ze zwykłej anteny w dodatku zaśnieżony...

Najepiej i naprawde pod wrażeniem obsługi trybu VGA byłem z Samsunga...
Nie dość, że świetnie natwynie pixel w pixel wyświetlał co z karty graficznej wyszło, to w dodatku umiał pięknie wyskalować każdą inną rozdziałke jaką mu sie zapuściło ( nawet mało standartowa rozdziałka jaka jest w Biosie czy dosie bez problemu jest wyświetlana)


Pytanie: co polecacie z LCD'ków za ok 4500-5000zł tak jak wyżej opisałem 70% pc / 30% tunerHD


Niżej pare fotek w/w samsunga:
widok, jak sie ogólnie pulpit prezentuje (b. ładne kolorki, wyświetlacz z lapka od Asusa pomimo tak " wspaniałej" technologii Splendit wyglądał dosłownie Blado!) :
[img]http://www.wbv.pl/images/ziytmmndwvnm2nm2ijgb.jpg[/img]

tutaj jak wspomniałem, idealnie natywnie i ostro:
[img]http://www.wbv.pl/images/e1dmknhzdwjriznczmt4.jpg[/img]

tutaj dowód, że nawet Bios sobie śmigał elegancko ;) :
[img]http://www.wbv.pl/images/nm3gqm0vkoyy5mnizwzz.jpg[/img]


Sorka za ten monolog :)

P.S. Jutro jade do Katowic sprawdzić tytułowego Amoi LD42VM6E , mają go w jednym z salonów ( konkretnie [url="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=337169793"]Tutaj[/url] go znalazłem :) ) Więc zdam Wam relacje jak sie sprawuje na moje oko ten LCD... ( oby wypadł równie bądź jeszcze lepiej od Samsunga... nie ukrywam, że wolał bym tego Amoi )

Z góry dziękuje za odpowiedzi!

Edytowane przez saint123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam właśnie ten model Amoi LD42VM6E.
Mam do od stycznia. Dostałem w ramach reklamacji poprzedniego modelu Amoi'a którego użytkowałem rok, a który padł.

Podłączam go do przeróżnej masy urządzeń: komputerów (2 laptopy i jeden stacjonarny), tunera N'ki, Popcorna (odtwarzacza multimedialnego).

Jeśli chcesz go używać jako monitora to polecam. Jest naprawdę bezproblematyczny.
Jedyne co musisz wiedzieć to to że najlepiej z komputerem pracuje przy użyciu kabla DVI->HDMI.
W odróżnieniu od poprzedniego modelu AMOI który miałem .... coś chyba zepsuli bo obraz z komputera podłączonego przez złącze D-Sub jest skalowany.
Przez kabel DVI->HDMI obraz jest mapowany 1x1. Żadnego skalowania. Idealnie ostry obraz o rozdzielczości 1920x1080 50/60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='93911' date='30.03.2008, 22:17 ']Jeśli chcesz go używać jako monitora to polecam. Jest naprawdę bezproblematyczny.[/quote]
Czyli mam rozumieć , że inne rozdzielczości poza FullHD też bez problemu są obsługiwane? ( bios etc. )

[quote name='Fantom' post='93911' date='30.03.2008, 22:17 ']Jedyne co musisz wiedzieć to to że najlepiej z komputerem pracuje przy użyciu kabla DVI->HDMI.
Przez kabel DVI->HDMI obraz jest mapowany 1x1. Żadnego skalowania. Idealnie ostry obraz o rozdzielczości 1920x1080 50/60Hz.[/quote]
A to ciekawe,,, jak testowałem monitorki to żaden nie chciał natywnie obsłużyć FullHD na kablu DVI=>HDMI... czyli Amoi może być naprawde nizeły w te gierki...

[quote name='Fantom' post='93911' date='30.03.2008, 22:17 ']W odróżnieniu od poprzedniego modelu AMOI który miałem .... coś chyba zepsuli bo obraz z komputera podłączonego przez złącze D-Sub jest skalowany.[/quote]
O tym właśnie słyszałem :/ szkoda ale miejmy nadzieje, że w następnych firmware'ach to naprawią :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszelkie rozdzielczości z komputera są porawnie obsługiwane (w zakresie 50 lub 60 Hz).
Rozdzielczości mniejsze od natywnej są rozciągane na cały ekran.

Co do DVI->HDMI .... też mnie to zdziwiło. Tym bardziej jak pisałem poprzedni mój Amoi spokojnie chodził na kablu VGA. Ten nie chce. Próbuje skalować.
Tak czy inaczej DVI->HDMI chodzi pięknie.
Jedna uwaga. Aby nie było skalowania trzeba ustawić "Tryb przeznaczony dla gier" (klawisz ASPECT na pilocie).

Na update fimware'u raczej bym nie liczył. Ten telewizorek już niedługo pewnie zakończy swój marketingowy żywot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='93915' date='30.03.2008, 22:42 ']Wszelkie rozdzielczości z komputera są porawnie obsługiwane (w zakresie 50 lub 60 Hz).
Rozdzielczości mniejsze od natywnej są rozciągane na cały ekran.

Co do DVI->HDMI .... też mnie to zdziwiło. Tym bardziej jak pisałem poprzedni mój Amoi spokojnie chodził na kablu VGA. Ten nie chce. Próbuje skalować.
Tak czy inaczej DVI->HDMI chodzi pięknie.
Jedna uwaga. Aby nie było skalowania trzeba ustawić "Tryb przeznaczony dla gier" (klawisz ASPECT na pilocie).[/quote]

O dzięki bardzo :beer: to sie nazwywają konkrety :]
Szczególnie przydatme info z tym Trybem przeznaczonym dla gier... sprawdze to jutro... ( jakby nie te info mógłbym sie rozczarować z obrazu jaki będzie... )


[quote name='Fantom' post='93915' date='30.03.2008, 22:42 ']Na update fimware'u raczej bym nie liczył. Ten telewizorek już niedługo pewnie zakończy swój marketingowy żywot.[/quote]
czemu tak uważasz? Amoi ma coś nowego w planach? lepiej sie wstrzymać z zakupem na jakiś czas? ( wolałbym do końca kwietnia bo od maja ma wejść opłata recycling'owa i tv mogą podrożeć... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma Amoi w planach :rolleyes:

Po prostu: w styczniu ubiegłego roku kupiłem model ... już nie pamiętam jaki. Był dostępny a mi już się nie chciało czekać na kolejny (jego premierę odkładali już z 5 razy).
W kwietniu czy maju ten mój przestał być produkowany bo weszły (nareszcie) nowe modele.
W styczniu reklamacja i ........ dostałem nowy bo tego modelu co miałem już od dawna nie produkowali.

Podejrzewam że z modelem LD42VM6E za parę miesięcy też tak będzie. Wprowadzą nowe.
Ale czekać nie ma sensu bo w ten sposób to nic nie kupisz :)


Dla ciekawostki powiem że udało mi się zmusić ten model Amoi'a do odtwarzania płyt DVD :) Może nie w pełni ale.
Wystarczy skopiować sobie na np. pendrive'a pliki VOB i zmienić im nazwę na MPG. Działa.
Nie odtwarza napisów, ścieżek dzwiękowych(tylko głowną) ani tym bardziej menu płyty ale .... zawsze to coś :)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='93920' date='30.03.2008, 22:02 ']Wystarczy skopiować sobie na np. pendrive'a pliki VOB i zmienić im nazwę na MPG. Działa.
Nie odtwarza napisów, ścieżek dzwiękowych(tylko głowną) ani tym bardziej menu płyty ale .... zawsze to coś :)[/quote]

Dorzuć napisy w formacie .srt , najlepiej bez polskich ogonków ("naprawiaczem" potraktować).
Pobaw się funkcjami playeram , jest od tego oddzielna klawiaturka na pilocie. znajdziesz na pewno wybór ścieżki dźwiękowej nie tylko głównej , ale i napisów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem napisów w formacie SRT ale chyba ich nie widzi. Może za mało się tym bawiłem.
Mam nowszego pilota ... bez klapki ale są przyciski Subtitle i Audio :)

Tak naprawdę odtwarzacza używam w telewizorze tylko do oglądania zdjęć. Amoi wyświetla je szybko, co prawda tylko w 1280x720 ale żeby coś pokazać gościom przy obiedzie wystarczy :) Filmy puszczam z Popcorna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sprawie napisów do filmów na pendrive!
Umiem je konwertowac do (txt->srt) i bez polskich znaków tak jak chce AMOI ale nie mam pojęcia jak je powiększyć-sa baaardzo malutkie!
Ktoś wie jak zwiększyć czcionkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='poboczna' post='95794' date='09.04.2008, 12:08 ']W sprawie napisów do filmów na pendrive!
Umiem je konwertowac do (txt->srt) i bez polskich znaków tak jak chce AMOI ale nie mam pojęcia jak je powiększyć-sa baaardzo malutkie!
Ktoś wie jak zwiększyć czcionkę?[/quote]

Rozumiem. Napisy mają być bez polskich znaczków. O tym nie pomyślałem.
Pobawie się wieczorem i zobaczę co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='95797' date='09.04.2008, 11:26 ']Rozumiem. Napisy mają być bez polskich znaczków. O tym nie pomyślałem.
Pobawie się wieczorem i zobaczę co i jak.[/quote]
I jak je powiększyć, bo są maciupeńkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy na dzien dzisiejszy oplaca sie nadal kupic LD42VM6E?
Mieszkem w DE i jest tu za 899 euronow w Conradzie.
Czy lepiej juz nowsze modele wybrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='acegis' post='110179' date='18.07.2008, 15:10 ']Panowie czy na dzien dzisiejszy oplaca sie nadal kupic LD42VM6E?
Mieszkem w DE i jest tu za 899 euronow w Conradzie.
Czy lepiej juz nowsze modele wybrac?[/quote]

Używam tego modelu. Według mnie jest naprawdę niezły. Porównywałem do tv moich kolegów (w większości Samsungi i to te lepsze i droższe).
Czy kupisz coś tańszego i lepszego .... pojęcia nie mam.

Jedno jest pewne. Firma AMOI przestała produkować telewizory.
Została chyba wykupiona przez Samsunga, ale nie wiem na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można zassać firmware do tego modelu?

Coś mi się spieprzyło i pokazuje obraz w odmiennych kolorach. Już nawet menu które kiedyś bylo niebieski teraz jest zielone... Chciałbym wgrać nowy firmware może sie poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie można zassać firmware do tego modelu?

Coś mi się spieprzyło i pokazuje obraz w odmiennych kolorach. Już nawet menu które kiedyś bylo niebieski teraz jest zielone... Chciałbym wgrać nowy firmware może sie poprawi.

Boje się że masz duży problem.

Firware'u (choć szukałem) nigdy nie znalazłem.

Pytałem niegdyś u dystrybutora .... nic nie wiedzieli.

Napisałem nawet do producenta .... zero odpowiedzi.

Ja miałem objaw taki że TV się zawieszał. Początkowo po prostu pilot nie działał (przyciski na TV też nie). Po 2-3 dniach freezował się obraz (z kaszanką na ekranie).

Obawiam się że czeka cię serwis o ile masz jeszcze gwarancję.

Jeśli nie masz ..... TV AMOI przestały być sprzedawane tak już z dobre pół roku temu. Kto je odpłatnie serwisuje .... chyba nikt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...