Skocz do zawartości
JayJay Lemon

TCL Czy Hisense

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w następnym tygodniu mam zamiar kupić po wielu latach nowy telewizor i celuje cenowo w okolice 2500 złotych. Od 2/3 tygodni oglądam co jakiś czas testy/opinie na temat różnych telewizorów w tym przedziale cenowym, lecz dalej nie umiem się ostatecznie zdecydować co kupić. Zastanawiam się aktualnie między TCL C725 a Hisense U8QF (na media expert da się fajną promke skręcić wraz z tym, że za ponad 3000 ma się 350 złotych zniżki, a do 2800 jestem w stanie jeszcze dołożyć). I tutaj mam prośbę do was, który TV według was jest lepszy w tej półce cenowej i z którego będę bardziej zadowolony(a za dużych wymagań to nie mam, bo nie kuje mnie w oczy to, że jeden TV ma 120 Hz a drugi 60). A może macie jakąś inną propozycje, która przebija wyżej wymienione i jest o wiele lepszym TV? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia z Hisense ale mam TCL i nigdy więcej. Jakość softu to jakaś porażka, soft ma masę bugów których do tej pory TCL nie umie naprawić, kolejne wersje softu poprawiają jedne rzeczy i psują kolejne. Szybkie włączanie i wyłączanie androida (coś jakby hibernacja) nie działa - firma nie mogła sie uporać z samoczynnym włączaniem się TV w losowych momentach - najczęściej w nocy o 3 nad ranem kiedy wszyscy w domu śpią włącza się TV i naparza, więc postanowili wogóle wyłączyć tą opcję. Nie wiem na ile to wina TCL a na ile fatalnego android TV który nie nadaje się do niczego. Czy w nowszych TV coś sie zmieniło? nie wiem ale nie zamierzam już sprawdzać.

Z tego co sie orientuje to Hisense ma swój autorski system, który zbiera pozytywne komentarze, na ile to prawda to nie wiem, na pewno sprawdził bym dostępność kluczowych aplikacji jak Netflix, Hbo, Amazon prime itp... Sprawdził bym czy działa karta CI jesli masz kablówkę, nie daj się nabrać na dodatkowy dekoder czy przystawkę smart tv, nie po to kupujesz nowy TV żeby mieć potem 3 piloty do obsługi podstawowych rzeczy.

Koniecznie bierz 120/100 Hz, nie daj się nabrać na 50/60 Hz bo to szajs. Jak dla mnie to wielkie stanowcze nie dla TCL i android TV, lepiej wziąć coś na WebOS (LG) czy TIzenie (samsung) czy nawet Hisense jesli ten system naprawdę jest taki jak piszą. Lepiej dopłacić pieniądze niż potem użerać się z badziewiem przez lata bo w końcu TV to zakup na parę lat.

Edytowane przez krzychu
uszczegółowienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to ująć prosto: żadna z chińskich marek, żaden tv z Androidem. Obydwie cechy to proszenie się o problemy.

Przy większym tv ma znaczenie czy 60Hz, czy 120Hz, ale podam ci obie propozycje:

60Hz, ok 2000 zł SAMSUNG LED UE50AU71XX
120Hz, ok 3000 zł SAMSUNG QE55Q77A

XX - oznaczenia zależne od sieci sprzedaży

Edytowane przez smilingjoker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z sugestią że 60 Hz to szajs pozwolę się nie zgodzić, w większości to prawda ale zależy od konkretnego telewizora. Mam, Panasonica 50EX700 i jeszcze mi się nie udało zaobserwować jakiegokolwiek smużenia, co potwierdziły też testy tego odbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...