Skocz do zawartości
piexaap

OLED 65 cali lub LED 75 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze kwestia LG C1 - widzę w sklepach różne opcje: OLED65C12LA, LG OLED65C11LB, OLED65C11LA.... czym się te telewizory różnią???? Druga sprawa - we wszystkich większych marketach cena C1 to 7999, a są dwa sklepy w których kosztuje 7099, inny model 7140... Skąd taka różnica? Modele ze zwrotów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.08.2021 o 23:38, piexaap napisał:

Jeszcze kwestia LG C1 - widzę w sklepach różne opcje: OLED65C12LA, LG OLED65C11LB, OLED65C11LA.... czym się te telewizory różnią????

Sam sobie odpowiedziałeś:

W dniu 23.08.2021 o 23:38, piexaap napisał:

we wszystkich większych marketach cena C1 to 7999, a są dwa sklepy w których kosztuje 7099, inny model 7140

Różnią się ceną. Te numerki na końcu są dla zmylenia zwykłego człowieka. Reklama w TV krzyczy: nikomu nie pozwolimy pobić naszych cen! No i gdybyś znalazł gdzieś dowolny taki sam sprzęt taniej, to byś ich przyłapał na kłamstwie. Nie przyłapiesz bo wielkie markety robią to od lat: wymuszają na producentach znakowanie modeli 'pod siebie' tylko po to żeby móc dowolnie sterować ich ceną i nie przejmować się konkurencją. W przeważającej części przypadków takie sprzęty niczym się nie różnią. Czasem są różnice kosmetyczne: inna podstawka, pilot, kolor obudowy. Gdyby mogli to pewnie wprowadziliby na rynek swoje marki telewizorów a takie LG czy Samsung byłyby tylko podwykonawcami, ale na szczęście telewizor to nie pendrive - jest ciut bardziej skomplikowany i byle chińczyk w szopie tego nie skleci. Dodatkowo wielkie korporacje typu LG to nie producent polskiej kiełbasy w starciu z Biedronką - mają jednak coś więcej do powiedzenia. 

Edytowane przez efel
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli LG C1 jest tym wybranym, teraz czekam tylko na jakąś ludzka cene, bo z tego co gdzieś tam wyczytałem to 2-3 tygodnie temu kosztował 6600-6700, a teraz nagle podrożał do 8000.... pewnie po to żeby zaraz krzyczeli ze mega promocja taniej o 1000 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, piexaap napisał:

2-3 tygodnie temu kosztował 6600-6700, a teraz nagle podrożał do 8000..

Raczej promocji nie będzie.65''A90J od premiery jest tańszy tylko o 500zł.Koszty transportu,metali wzrosły.Dobrze że jeszcze są raty 0% 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś bezposrednie porównanie na żywo c1 65 vs 77 ? Nie wiem cyz uzasadnione jest płacenie prawe 2x tyle za 77 cali. Chociaż pewnie są to istnie kinowe wrażenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze pan na filmiku nie zamienił miejscami 77 i 65 wówczas różnica byłaby niewielka 👌

W dniu 21.10.2021 o 14:07, Migot napisał:

Miał ktoś bezposrednie porównanie na żywo c1 65 vs 77 ? Nie wiem cyz uzasadnione jest płacenie prawe 2x tyle za 77 cali. Chociaż pewnie są to istnie kinowe wrażenia :)

Jak oglądasz wysokiej klasy materiały i odległość nie jest zbyt mała 77 bardzo dobry wybór. Czy wart jest 2 krotnosci ceny, obiektywnie nie,  no ale mieć największego bezcenne 😁🤫

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Xisiek napisał:

Szkoda, ze pan na filmiku nie zamienił miejscami 77 i 65 wówczas różnica byłaby niewielka 👌

Jak oglądasz wysokiej klasy materiały i odległość nie jest zbyt mała 77 bardzo dobry wybór. Czy wart jest 2 krotnosci ceny, obiektywnie nie,  no ale mieć największego bezcenne 😁🤫

:D, odmierzy lem to od kanapy mam ok 330 cm więc chyba powinno być ok dla 77 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Migot napisał:

:D, odmierzy lem to od kanapy mam ok 330 cm więc chyba powinno być ok dla 77 :)

Hehe. Kwestia jaki materiał oglądasz, jeśli to TVP seriale albo niski bitrate z niektórych streamingow Netflyxa będzie słabo. Natomiast jak zapodajecie coś z płyt albo UHD w wysokiej jakości streamingu 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki za info. Nigdy nie sledziłem cen ani promocji na 77 cali oled c11. Czy 13500 z media markt to ok cena ? Czy bywało taniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena ok, dla mnie jednak oled LG są zbyt mało ostre. Raczej poszedłbym w Sony albo duże LCD (lepiej radzi sobie z kiepskim bitrate).

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Xisiek napisał:

Cena ok, dla mnie jednak oled LG są zbyt mało ostre. Raczej poszedłbym w Sony albo duże LCD (lepiej radzi sobie z kiepskim bitrate).

Jeszcze zastanawiam się nad qn91 75 cali, jest tańszy 3500zł ale jednak oled mi bardziej pasuje. Ja jak oglądam to albo cos na VOD albo gram więc może ostrość będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Xisiek napisał:

dla mnie jednak oled LG są zbyt mało ostre. 

oled ma zbyt mało ostry obraz? przecież obraz w oledach jest dużo ostrzejszy w ruchu od lcd.

i nie tylko w ruchu jest lepiej. bo powłoki szerokokątne psują w lcd dodatkowo ostrość.

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przerabiał z Was ktos kwestię ubezpieczenia "Pełnego" w euro rtv oleda ? Proponują za 1700 i  że przy tv za 15 tys to bardzo się opłaca.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Migot napisał:

A przerabiał z Was ktos kwestię ubezpieczenia "Pełnego" w euro rtv oleda ? Proponują za 1700 i  że przy tv za 15 tys to bardzo się opłaca.

To prawda, bardzo się opłaca, zwłaszcza sklepowi 😊

W dniu 27.10.2021 o 23:20, klaus71 napisał:

oled ma zbyt mało ostry obraz? przecież obraz w oledach jest dużo ostrzejszy w ruchu od lcd.

A kto mówi o ostrości w ruchu? Poza tym jestem w stanie postawić sporo na to, ze oledy LG nie maja pełnej rozdzielczości 4K. Szczególnie, LG juz raz zrobiło taki numer.  🥳 Szybkość reakcji pixela, a o tym mówisz, to nie wszystko. 
PS. Powłoki gorsza ostrość, Hmm oglądałem super katy w XJ95 i nic takiego nie odnotowałem, co więcej przymierzam się do tego tv.

A tak na marginesie uwielbiam wszystkich teoretyków na naszym forum, szczególnie tych co wstydzą się pisać 🤫

  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Xisiek napisał:

A kto mówi o ostrości w ruchu? Poza tym jestem w stanie postawić sporo na to, ze oledy LG nie maja pełnej rozdzielczości 4K. Szczególnie, LG juz raz zrobiło taki numer.  🥳

tzn kiedy zrobiło? coś mnie ominęło w historii oledów i wyszedł oled 4k który nie wyświetla obrazu 4k?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, klaus71 napisał:

tzn kiedy zrobiło? coś mnie ominęło w historii oledów i wyszedł oled 4k który nie wyświetla obrazu 4k?

Polecam uważne czytanie 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Xisiek napisał:

Polecam uważne czytanie 👍

tak myślałem - czyli coś ci się przyśniło znowu z tym biednym i niedobrym oledem LOL

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klaus71 kolego drogi masz napisane jasno i klarownie, ze chodzi o LG. Odwracasz kota ogonem jak politycy, mi się nie chce z Tobą dyskutować, bo Google działa. Poszukaj kiedy i gdzie LG oszukiwało w przeszłości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem c1 77 cali, udało się dostać za 1 zł jeszcze soundbar lg gx i kartę podarunkową na 1450 zł, chyba nienajgorszy deal. Oczywiście soundbar na handel pójdzie :) 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Xisiek napisał:

@klaus71 kolego drogi masz napisane jasno i klarownie, ze chodzi o LG. Odwracasz kota ogonem jak politycy, mi się nie chce z Tobą dyskutować, bo Google działa. Poszukaj kiedy i gdzie LG oszukiwało w przeszłości. 

no właśnie - kiedy oszukiwało w oledach - naprawdę takie coś było?

bo wg mnie to ty "Odwracasz kota ogonem jak politycy" - w oledach raczej nic takiego nie było - ale jak znasz takie fakty to czekam na dowód.

wg mnie pomyliło ci się z IPSami od LG - ale ważne że można pojechać po LG i ich oledach - a że to nie był problem w oledach to już mało ważne.

wiec kto tu stosuje standardy z polityki?

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...