Skocz do zawartości
  • 0
MikeUtka

Montaż materiału z kamery GoPro

Pytanie

Witam wszystkich, 

Zarejestrowałem się gdyż nie wiem za bardzo od czego zacząć. Nagrałem kamerą GoPro 8 ponad 3 godziny materiału w rozdzielczości 2,7K i 4K. Zajęło to całą kartę 120 GB. Chciałbym poskładać klipy w jeden film ale z zachowaniem jak najlepszej jakości ( do oglądania na Samsungu 75" 4 K)  I tu moje pytanie - martwy punkt do którego zabrnąłem. Posklejać to wszystko - bez problemu ale nie chciałbym aby to ważyło 120 GB. Chciałbym uzyskać materiał jakość filmu z BluRay. Tam cały film by zajął 1/10-1/15 tego. Co zrobić i w czym to wygenerować aby waga tego była sensowna ale by materiał był najlepszy jak to możliwe? A może jedno wyklucza drugie? Kolejne pytanie - załóżmy, że zaakceptuję wagę 120 GB i wezmę jakiś program i wygeneruje w najlepszej jakości. Skąd pewność, że to faktycznie najlepsza jakość, że inny program by nie zrobił tego lepiej....  A może poproszę was o łatwo dostępny program i wskazanie jaką opcję wybrać przy generowaniu filmu ? 

Waga filmu ma dla mnie znaczenie tylko dlatego, że chcę takie filmy magazynować w moim serwerze QNAP TS 453 ( przygotowałem tam na inne filmy z kamery 10 TB miejsca) i udostępniać linki by można było oglądać zdalnie ( mam dobry upload na światłowodzie) Wiadomo, im większa waga tym większe ryzyko buforowania na urządzeniu oglądającego . Mój upload nie będzie raczej wąskim gardłem jeśli jest na poziomie 30 Mb

Będę wdzięczny za podpowiedzi. Nie chciałbym zmarnować bazowego materiału ( wygenerować film, którego jakość nie będzie zadowalająca po czym nie będę miał już surowych plików)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...